Latvijas hokejisti piekāpjas Šveicei pēdējā pārbaudes spēlē. Mača spilgtākās epizodes

Latvijas hokeja izlase sestdien viesos Veinfeldenē ar 0:2 zaudēja mājiniecei Šveices valstsvienībai pēdējā pārbaudes mačā pirms starta pasaules čempionātā. Abas komandas pēc nedēļas Slovākijā tiksies jau pasaules čempionātā grupas spēlē.

Pēdējā pārbaudes spēlē Latvijas uzbrukums palika tukšā, bet vārtos pārliecinošu sniegumu rādīja 20 gadu vecais Gustavs Dāvis Grigals, kuru atzina par labāko viesu sastāvā.

Šveicieši jau ierasti spēli sāka agresīvi un dažbrīd tikai tiesnešu liberālā pieeja ļāva mājiniekiem izvairīties no palikšanas mazākumā. Savukārt Latvijas izlases pārkāpumi nepalika nepamanīti un pirmās trešdaļas 15.minūtē laukuma saimnieki izmantoja lielo skaitlisko pārsvaru.

Šveices izlase atklāj rezultātu

Mājinieki izspēlēja ripu Vinsentam Praplanam metienam tukšā vārtu stūrī un Grigals vārtos vairs nespēja ko glābt. Grigalam netrūka darba arī trešdaļas turpinājumā.

Laukuma saimnieki turpināja uzturēt augstu tempu pēc pārtraukuma un izveidoja vairākas spraigas situācijas Latvijas izlases vārtu priekšā. Tomēr Šveices hokejistiem pagurstot, uzbrukumā aktivizējās arī viesi un otrā perioda beigu daļā laukumā ritēja spēkos līdzvērtīga cīņa.

Simons Mozers divkāršo Šveices pārsvaru

Divu vārtu pārsvaru laukuma saimnieki ieguva trešā perioda vidū - Grigals pirmo metienu atsita, bet ripa atlēca pie Simona Mozera, kurš raidīja to vārtu apakšējā stūrī.

Trešo vārtu guvumu Šveicei neieskaita

Trešo reizi ripa Grigala vārtos nonāca trīs minūtes pirms spēles beigu signāla, tomēr tiesneši vārtu guvumu neieskaitīja, jo saskatīja, ka Deniss Holenšteins epizodē nospēlēja ar slidu, nevis nūju.

Latvijas izlases sastāvā nebija Teodora Bļugera kurš iepriekšējā mačā gūta neliela savainojuma dēļ devās mājup vēl pirms spēles. Otrajai spēlei Šveicē nepieteica vēl vienu uzbrucēju Miku Indraši.

Abas komandas tikās arī piektdien, uzvaru Herizavas pilsētā aizvadītajā mačā nodrošinot Šveices izlasei.

Pēc pārbaudes spēlēm Šveicē kļūs zināms Latvijas izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā, kas no 10. līdz 26. maijam risināsies Slovākijā – Bratislavā un Košicē.

Galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Latvijas izlase pirms došanās uz Šveici četrās pārbaudes spēlēs dalīja panākumus uz pusēm divos dueļos izbraukumā ar Franciju un mājās divos mačos pret Krieviju.

Latvijas valstsvienība pirmo spēli pasaules čempionātā aizvadīs 11. maijā pret Austriju. Grupas turnīra turpinājumā Bratislavā vēl būs jātiekas ar Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm. Pēc apļa izspēles grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Visas Latvijas valstsvienības spēles tiešraidē piedāvās LTV7 un replay.lv.