Latvijas hokejisti nemitīgos uzbrukumos gūst uzvaru pār Itāliju. Spēles spilgtākie momenti

Milzīgu spēles pārsvaru uzvarā otrdien pārvērta Latvijas hokeja valstsvienība, kas ar 3:0 pārspēja apakšgrupas pastarīti Itāliju. Trijās spēlēs pasaules čempionātā Bratislavā gūtas divas uzvaras ļauj Latvijai arvien pretendēt uz ceturtdaļfinālu, bet cīņā par izslēgšanas kārtas sasniegšanu katra nākamā spēle būs izšķiroša.

Otrās trešdaļas vidū rezultātu atklāja Roberts Bukarts, bet pāris minūtes pirms pārtraukuma Rihards Marenis pārsvaru divkāršoja. Trešo ripu jau tukšos Itālijas vārtos pēdējā minūtē raidīja Teodors Bļugers.

Pēc uzvaras arēnā skan Latvijas himna

Par labāko Latvijas valstsvienībā atzina pirmo vārtu autoru Robertu Bukartu, savukārt vārtus neskartus nosargāja Kristers Gudļevskis.

Latvijas izlase pirmajā trešdaļā daudz uzbruka un ilgstoši spēlēja pretinieku zonā. Ar to gan bija par maz, lai tiktu pie vārtu guvuma. Turklāt ripa pirmās trešdaļas beigās pabija Latvijas izlases vārtos, tomēr rezultāts nemainījās. Lai gan sākotnēji tika ieskaitīts vārtu guvums, pēc video izskatīšanas tiesneši konstatēja, ka jāfiksē aizmugure, un lēmumu mainīja.

Neieskaita Itālijas vārtu guvumu

Ripa Kristera Gudļevska sargātajos vārtos nonāca rikošetā no aizsarga Gunta Galviņa.

Intervija ar Mārtiņu Dzierkalu

Uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā pauda pārliecību, ka vārtu guvums Latvijas izlasei nekur nepazudīs. Latviešiem ir liels pārsvars metienos, bet ir jāiemet "netīrie goli" cīņā pie vārtiem, ja citādi neizdodas, piebilda Dzierkals.

Roberts Bukarts gūst Latvijai pirmos vārtus

Vārtu gūšanas iespējas Latvijai bija viena pēc otras, tomēr ripa ceļu Itālijas cietoksnī ilgstoši nespēja atrast. Turklāt otrajā periodā aktīvāk sāka spēlēt arī Itālijas izlase, līdz Roberts Bukarts izmantoja vienu no savām daudzajām iespējām, pie vārtu stūra dabūjot ripu pāri Andreasa Bernarda kājsargam.

Rihards Marenis divkāršo Latvijas pārsvaru

Pa Itālijas vārtiem pirmajās divās trešdaļās jau bija veikti teju 50 metieni, līdz Bernards kapitulēja otro reizi, kad Marenis precīzi trāpīja tuvajā augšējā stūrī. No lielākām nepatikšanām Itāliju glāba gan Bernards, gan dažbrīd veiksme.

Intervija ar Rihardu Mareni

Karjerā pirmos vārtus pasaules čempionātos guvušais Marenis intervijā Latvijas Televīzijā pēc otrās trešdaļas teica, ka jāturpina apšaudīt Bernarda cietoksni un vajadzētu arī vairāk patraucēt pretinieku vārtsargam.

Teodors Bļugers iemet ripu tukšos vārtos

Itālijas izlasei pēdējā trešdaļā vienīgais panākums bija trāpījums pa vārtu stabiņu, savukārt latvieši jau rāmākā spēles ritējumā tik daudz darba Bernardam vairs nesagādāja. Itāliešiem cenšoties izglābties, viņi aizstāja vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju, bet nenoturēja savus vārtus. Jau trešajā spēlē pēc kārtas Itālija palika sausā.

Intervija ar Kristeru Gudļevski

Gudļevskis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka grūtāk klājās viņa amata brālim pretējos vārtos, bet pašam bija grūti koncentrēties, jo draudu vārtiem bija maz. Kristers nešaubās, ka Latvijai ir pa spēkam nākamajās spēlēs atņemt punktus arī sāncenšiem, kas reitingā ieņem augstākas pozīcijas.

Intervija ar Oskaru Cibuļski pēc spēles

Savukārt izlases aizsargs Oskars Cibuļskis mača noslēgumā pastāstīja par noskaņojumu komanda ģērbtuvēs, kur visi bija vienisprātis, ka ar vienlīdz lielu atdevi jācīnās pret visiem pretiniekiem. Cibuļskis nešaubās, ka arī nākamajā spēlē ceturtdien pret Čehiju visi cīnīsies ar pilnu jaudu.

Latviešiem nav zudušas izredzes sasniegt ceturtdaļfinālu, tomēr komandai sava mērķa sasniegšanai būs nepieciešams gan pārspēt kādus favorītus, gan tā nevar atļauties zaudēt punktus pret atpalicējiem.

Intervija ar Oskaru Cibuļski pirms spēles

Cibuļskis pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda ir sagatavojusies spēlei un ir izanalizēts, ko sniegumā var uzlabot. Uz Itālijas līdzšinējām spēlēm komandā neskatās un darba laukumā pietiks arī aizsargiem un vārtsargam, teica Cibuļskis.

Intervija ar Arti Ābolu pirms spēles

Savukārt valstsvienības treneris Artis Ābols intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka galvenie pretinieki Latvijas izlases hokejistiem būs viņi paši. Svarīgi ir izcīnīt trīs punktus un parādīt tikpat labu sniegumu kā pirmajās divās spēlēs, uzsvēra treneris. Viņš atgādināja, ka zviedri jau parādīja, - Itāliju lēni un skaisti pārspēt nevar. Latvijas izlasei būs svarīgi ātri pāriet uzbrukumā un ieiet pretinieku zonā, jo jārēķinās ar masīvu aizsardzību, paskaidroja Ābols.

Itālieša Andželo Mičeli komentārs pirms spēles

Itālijas uzbrucējs Andželo Mičeli intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda turnīrā sniegumu ir uzlabojusi un spēlē pret Zviedriju aizvadīja divas labas trešdaļas, Latvijas izlase labi slido, bet itālieši zina, kas viņiem jādara, teica Mičeli.

Iepriekšējās divās spēlēs Latvija uzveica austriešus un zaudēja Šveicei. Turpretim Itālijas izlasei turnīra sākums izvērtās katastrofāls, divos zaudējumos pret Šveici un Zviedriju ielaižot 17 ripas, pašiem paliekot bez vārtu guvuma.

Dānijas - Lielbritānijas spēles apskats

A apakšgrupā Košicē dienas pirmajā spēlē Dānijas izlase ar 9:0 sagrāva britus.

Grupu kārtas turpinājumā Latvijas valstsvienība tiksies ar Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas hokejistiem. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāta spēles Bratislavā un Košicē ilgs līdz 26.maijam.