Latvijas hokejisti neatrod atslēgu Francijas vārtiem, mājup dodas ar zaudējumu

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas hokeja izlase svētdien Grenoblē pārbaudes spēlē ar 0:2 zaudēja laukuma saimniecei Francija, kas revanšējās par abu komandu iepriekšējā mačā piedzīvoto neveiksmi, liecina organizatoru informācija.

Francūži pirmajās divās trešdaļās guva pa vieniem vārtiem, savukārt Latvijas uzbrukums palika tukšā līdz pat beigu svilpei.

Rezultātu Francijas hokejisti atklāja 6.minūtē, kad skaitlisko vairākumu realizēja mājinieku kapteinis Saša Treijs. Gijoma Leklerka metienu vārtsargs Gustavs Dāvis Grigals atvairīja, tomēr ripa pēc atsitiena pret Treija slidu nonāca vārtos. Savukārt otrās trešdaļas sākumā Floriāns Čakiašvili ar spēcīgi metienu divkāršoja Francijas pārsvaru.

Latvijas izlase vistuvāk vārtu guvumam otrajā trešdaļā bija, kad ripa trāpīja pa Anrī Korentēna Bisē sargāto vārtu stabiņu. Pirmajās divās trešdaļās latvieši nopelnīja septiņus divminūšu noraidījumus, kas palīdzēja Francijas izlasei turēt spēles grožus. Pēdējā trešdaļā Latvijas hokejisti nevairījās iesaistīties asākās epizodēs vārtu tuvumā, tomēr ar to bija par maz, lai iedabūtu ripu vārtos.

Neatkarīgi no rezultāta aizvadītajā pēcspēles metienu sērijā pārāki bija latvieši (3:2). Divreiz precīzi meta Renārs Krastenbergs, kā arī Egils Kalns.

Jau vēstīts, ka abu komandu pirmajā spēlē Latvijas izlase piektdien Meribelā uzvaru nodrošināja pēcspēles metienos (3:2).

Latvijas izlase uz Franciju devās bez vairākiem potenciālajiem līderiem, jo pirmās pārbaudes spēles nozīmīgākas ir spēlētājiem, kam vēl jāpierāda sava lietderība. Valstsvienības kandidāti, kuri izbraukumā nedevās, Rīgā turpina ledus treniņus.

Valstsvienības galvenā trenera Boba Hārtlija vadītais Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Omskas apgabala “Avangard” tikai piektdien ar zaudējumu noslēdza dalību Gagarina kausa finālā, tādēļ Latvijas izlases groži izbraukumā Francijā bija uzticēti Artim Ābolam, Edgaram Masaļskim un Valērijam Kuļibabam.

Pēc atgriešanās mājās Latvijas valstsvienībai nākamās divas pārbaudes spēles paredzētas trešdien un ceturtdien “Arēna Rīga” pret Krievijas izlasi. Savukārt pēdējā pārbaude pirms došanās uz pasaules čempionātu paredzēta 3. un 4.maijā izbraukuma spēlēs pret Šveici.

Pasaules čempionāts Slovākijā sāksies 10.maijā, bet Latvijas valstsvienība pirmo spēli aizvadīs dienu vēlāk pret Austriju. Grupas turnīra turpinājumā Bratislavā vēl būs jātiekas ar Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm. Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.