Latvijas hokeja šefs: Mūsu un Hārtlija intereses sakrīt - jāspēlē olimpiskajā turnīrā

Latvijas izlases dalība pasaules hokeja čempionātā noslēgusies ar valsts himnu un augstu paceltu valsts karogu pēc uzvaras pēdējā spēlē pār Norvēģiju. Trešo pasaules čempionātu pēc kārtas komanda spēlēja galvenā trenera Boba Hārtlija vadībā, un viņa mērķis ir kopā ar Latvijas valstsvienību sasniegt labu rezultātu 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs, Latvijas Televīzijā teica Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Ar Hārtliju līgums tiek pagarināts pēc pasaules čempionāta. Tā nianses atkarīgas no darba apjoma, bet pagaidām viss liecina, ka kurss uz olimpiskajām spēlēm Pekinā tiks turpināts viņa vadībā.

Visos trīs čempionātos Hārtlija vadītā izlase ir bijusi konkurētspējīga komanda, kas ar retiem izņēmumiem līdzvērtīgi cīnījās arī ar hokeja lielvalstīm. Trīs gadu laikā Hārtlijs nav atteicies no savām darba metodēm - viņam nav mazsvarīgu lietu, bet valda pedantiska attieksme pret darbu laukumā un ārpus tā. Prasīgums pret sevi un apkārtējiem ir Hārtlijam raksturīgs.

Hārtlija un LHF intereses sakrīt - braukt uz Pekinas olimpiskajām spēlēm un sasniegt tur labu rezultātu, teica Koziols. Viņš Hārtliju raksturoja kā kuģa kapteini un lielāko diriģentu. "Uz to arī cerējām, parakstot līgumu," piebilda Koziols.

Latvijas izlases treneris Edgars Masaļskis ir pārliecināts, ka Hārtlija vadībā valstsvienība ir izaugusi un vairs nedomā par palikšanu elitē, bet gan cīnās par ceturtdaļfinālu, kā arī sapņo par medaļām un pusfinālu. 

Hārtlijs pēc čempionāta uzsvēra, ka Latvija vēlreiz apliecināja spējas cīnīties ar lielām hokeja nācijām. "Hokejs Latvijā attīstās, mums vēl ir ko darīt un kur attīstīties, bet visas mazās hokeja valstis saskaras ar līdzīgām problēmām," teica Hārtlijs. "Jāsaglabā optimisms un jāturpina strādāt. Esmu lepns par šeit [Bratislavā] paveikto.

Žurnālists Jānis Matulis Bratislavā aizvada savu trīsdesmito pasaules čempionātu. Viņaprāt, Hārtlija paveiktais ir jānovērtē, bet ne jāpārvērtē. Hārtlijs ir augstas klases profesionālis, kura vadītā komanda priecē ar savu sniegumu, bet viņam ir jādabū Latvijas izlase medaļās vai pusfinālā, pirms Kanādas speciālistu varēs nēsāt uz rokām, paskaidroja Matulis.

Pasaules čempionātā Latvijas hokejisti laukumā darīja, ko varēja, izcīnot 10.vietu. Visi laukumā atdeva, ko varēja, lai nopelnītu to, ko nevar nopirkt par naudu – cieņu. Vēl viens hokeja pavasaris ir noslēdzies. Arī šogad, neskatoties uz neiekļūšanu labāko astoņu komandu skaitā, tas bijis tāds, lai hokeja līdzjutēji jau plānotu savu laiku un iespējas nākampavasar, kad pasaules čempionāts notiks Šveicē. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1