Latvijas hokeja līdzjutēji Bratislavā medījuši biļetes un lāčus

Pasaules čempionāta hokejā medaļas tiks sadalītas rīt, bet latviešu valodu Bratislavā vairs nedzird, jo Latvijas valstsvienība ir atgriezusies Latvijā, un uz savām mītnes zemēm devušies arī Latvijas hokejistu atbalstītāji. Aplēses liecina, ka šogad latviešu fanu pulks ir bijis krietni kuplāks, nekā iepriekšējos gados.

LSM.lv novērojumi Bratislavā liecina, ka vismaz vienu spēli klātienē Bratislavā noskatījās apmēram septiņi līdz astoņi tūkstoši Latvijas līdzjutēju. Tik apjomīgs līdzjutēju pieplūdums pasaules čempionātā bija vērojams pēdējo reizi 2015. gadā, kad čempionāts risinājās Prāgā.

Lielākā Latvijas līdzjutēju aktivitāte bija uz pirmajām trijām spēlēm, taču patieso pulku fanu varēja novērtēt vien spēlē pret Itāliju, kad nebija problēmu ar biļešu iegādi uz vietas.

Problēmas ar biļešu iegādi bija vērojamas jau pirms čempionāta, kad, sākoties biļešu tirdzniecībai uz tādām spēlēm kā Latvija – Austrija, Latvija – Čehija un Latvija – Krievija oficiālajā tirdzniecības vietā tās bija maz vai nemaz.

Daudzi biļešu medības atlika uz vēlāku laiku, cerot, ka pie arēnas varēs nopirkt par simbolisku samaksu, taču šis nebija tas gads.

Līdz ar to spēli Latvija – Austrija ļoti daudzi Latvijas izlases līdzjutēji skatījās nevis arēnā, bet gan fanu zonā vai krodziņos. Līdzīga situācija bija arī ar spēli Latvija – Čehija, kad ievērojams fanu pūlis palika aiz arēnas.

Izskaidrojums šim biļešu deficītam bija ļoti vienkāršs – čehi bija izpirkuši dienas biļešu pakas, un, kas neierasts mūsu līdzjutējiem, devās skatīties arī citas spēles, ne tikai savas. Izdevību redzēt klātienē lielo hokeju nelaida garām arī paši slovāki, kuru izlase spēlēja Košicē. Līdz ar to Ondreja Nepelas vārdā nosauktā arēna bija ļoti labi piepildīta praktiski uz visām tur notiekošajām spēlēm.

Bratislavā par deficītu gan kļuva ne tikai spēļu biļetes, bet arī suvenīri. Tikt pie pūkainā čempionāta talismana lācīša Macejko izdevās vien retajiem, jo organizatori nebija parūpējušies, lai mantiņu pietiktu visiem. Kā novēroja LSM.lv, daži desmiti pūkaiņu parādījās tirdzniecībā vien stundu pirms spēles sākuma, un dažu minūšu laikā visi krājumi jau bija izpirkti. Par spīti tam, ka maskota plīša versijas cena bija salīdzinoši augsta – 30 eiro.

Tāpat tikai ar grūtībām varēja tikt pie tādiem suvenīriem kā oficiālās ripas un pat somas ar čempionāta logo.

Lai arī čempionātā Latvijas līdzjutēju pulks bija gana iespaidīgs, šoreiz fani rūpējušies par savām mantām. Ārlietu ministrija informē, ka pasaules hokeja čempionāta laikā Slovākijā Latvijas vēstniecība Austrijā līdz piektdienai bija vērsušās divas personas, lai saņemtu atgriešanās apliecības.

Vienam no diviem, kurš pamanījās pazaudēt personu apliecinošu dokumentu, stāsts bija gauži dramatisks – puisis pazaudēja pasi, bet dienu vēlāk uzzināja, ka priekšlaicīgi pasaulē nāk viņa dēls. Atgriešanās mājās pazudušās pases dēļ ievilkās gana ilga, taču pirmdzimtā nākšanu pasaulē viņš varēja vērot, pateicoties modernajām tehnoloģijām – ar videozvana palīdzību. Jaundzimto laimīgais tētis ieraudzīja vien otrajā dienā. Bet vēlāk arī pase atradās, kas bija ieklīdusi drauga somā.

Latvijas hokeja izlase, uzvarot Austrijas, Itālijas un Norvēģijas valstsvienības, nespēja iekļūt ceturtdaļfinālā, un turnīru noslēdza 10. vietā.

A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt