Latvijas hokeja jaunā maiņa pasaules čempionātā. Iepazīsti 5 talantīgus spēlētājus

Latvijas hokeja izlase sestdien pret Austrijas valstsvienību aizvadīs pirmo spēli pasaules čempionātā Slovākijā. Spēles pieteikumā iekļaujamie hokejisti oficiāli vēl nav nosaukti, tomēr valstsvienības galvenā trenera Boba Hārtlija prioritātes ir iezīmējušās gana skaidri un sava loma būs arī izlases jaunākajiem spēlētājiem, kuru vidū ir gan potenciāli komandas līderi, gan tie, kas cer uz iespēju sevi apliecināt melnā zirdziņa lomā.

Aizsargi

Jaunākie aizsargu vidū ir Kristaps Zīle (21) un Uvis Balinskis (22). Abi jau iepriekš ostījuši pasaules čempionātu pulveri, turklāt izpelnoties Hārtlija uzticību kā pamata sastāva aizsargi. Būtiski, ka uz Bratislavu devās deviņi aizsargi un, visticamāk, šajā līnijā tiks rasts viens liekais, ko čempionātam nepieteikt. Slovākijā ir viss pērnais aizsargu pamatsešinieks, tomēr arī konkurenti par vietu sastāvā viņiem ir gana cienīgi - Čehijas čempions Guntis Galviņš un viens no Čerepovecas "Severstaļ" aizsardzības balstiem Artūrs Kulda, kura spēli Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) Hārtlijs šosezon redzēja ne reizi vien. Mazākas izredzes tikt pie teikšanas šādā kompānijā varētu būt ASV studentu sporta līgā sezonu aizvadījušajam Jānim Jakam. 

Uvis Balinskis

Rīgas "Dinamo" aizsargs, kam aizvadīto klubu sezonu saīsināja savainojumu dziedēšana. Balinskis devās laukumā 37 spēlēs, toties viņa rēķinā bija 10 rezultatīvas piespēles, kas Uvim palīdzēja kļūt par otro rezultatīvāko "Dinamo" aizsargu. Tātad arī uzbrukumu veidošanā Uvja devums komandai ir ļoti svarīgs.

Uvis Balinskis

Klubs: Rīgas Dinamo

Vecums 22

Augums: 182 cm

Svars: 84 kg

Nūjas satvēriens: kreisais

PČ pieredze: 2017, 2018

Uz pasaules čempionātu Balinskis devies jau trešo gadu pēc kārtas, un Hārtlija uzticēšanās varētu vēl jo vairāk nostiprināt aizsarga pārliecību par sevi un līdz ar to drošāku spēli laukumā. Balinska loma izlasē ir pieaugusi, un viņa devums varētu būt nozīmīgs, tomēr līderu lomu, iespējams, vairāk uzņemsies pieredzējušākie aizsargi. Būtiski, ka Balinskim tāpat kā Zīlem pašlaik nav līguma ar "Dinamo" uz nākamo sezonu, tādēļ stabils sniegums Bratislavā abiem jaunajiem aizsargiem būs svarīgs arī klubu karjerai.

Pēc debijas pasaules čempionātā Balinska vārdu locīja arī saistībā ar NHL. Pašlaik viņš gan ir iejuties KHL līmenī, un hokejista "Instagram" kontā līdzās fotogrāfijām izlases kreklā nozīmīgu vietu ieņem arī Rīgas "Dinamo".

Kristaps Zīle

Bijušais Latvijas U-20 izlases kapteinis aizvadītajā sezonā neiztika bez savainojumiem, tomēr Rīgas "Dinamo" sastāvā devās laukumā 46 spēlēs, kurās izcēlās ar trim vārtu guvumiem un četrām rezultatīvām piespēlēm.

Kristaps Zīle

Klubs: Rīgas Dinamo

Vecums 21

Augums: 185 cm

Svars: 86 kg

Nūjas satvēriens: kreisais

PČ pieredze: 2018

Vēl būtiskāk, ka Zīle ne reizi vien ir apliecinājis cīnītāja raksturu un milzu pašatdevi, iesaistoties arī dūru cīņās, ja situācija to prasa. Izlasei viņa prasmes noteikti noderētu, lai gan aizsardzības līnijā Zīle būs visjaunākais, ja Hārtlijs nolems viņam uzticēties arī šoreiz. Iespējams, Zīle izlasē būs septītā aizsarga lomā. Karjerā tikai Latvijas klubos spēlējušais Zīle pērn pasaules čempionātā Dānijā laukumā devās visās astoņās spēlēs.

Pēc spēlēšanas HK "Rīga" Zīle nostiprinājies Rīgas "Dinamo" un gandrīz visu sevi atdod hokejam, liecina uzbrucēja "Instagram" konts

Uzbrucēji

Palikšana bez traumu guvušā potenciālā valstsvienības kapteiņa Kaspara Daugaviņa sarežģīs izlases spēli uzbrukumā, kur līdzās lielāku pieredzi iekrājušiem spēlētājiem arvien lielāku lomu ir nopelnījuši vēl nesen 20 gadu slieksnim pāri kāpušie hokejisti. Pēc pērnā pasaules čempionāta visvairāk tika piesaukts Rūdolfa Balcera (22) vārds un necik daudz neatpalika arī viņa maiņas biedrs Rodrigo Ābols (23). Gluži likumsakarīgi, ka līdzjutēji ar viņiem Bratislavā saista lielas cerības, tomēr tām nevajadzētu būt tik lielām, lai vēl jaunie hokejisti to sajustu kā psiholoģisku nastu. Varam paturēt prātā, ka pērnā klubu sezona ļauj pamatoti izlasē cerēt arī uz rezultatīvajiem Miku Indraši un Ronaldu Ķēniņu, kā arī Teodoru Bļugeru, ja viņš paspēs laicīgi sadziedēt savainojumu.

Rūdolfs Balcers

Aizvadītajā klubu sezonā Balcers turpināja strauju karjeras kāpumu, uzreiz pēc gadumijas debitējot Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kur Otavas "Senators" sastāvā līdz pavasarim 36 spēlēs iemeta piecus vārtus un deviņreiz rezultatīvi piespēlēja.

Rūdolfs Balcers

Klubs: Otavas Senators (NHL)

Vecums 22

Augums: 180 cm

Svars: 79 kg

Nūjas satvēriens: kreisais

PČ pieredze: 2018

Nonākšana NHL komandā Balceram bija ļoti likumsakarīga, jo šosezon viņš "Senators" fārmklubā 43 spēlēs guva 17 vārtus un 14 reizes piespēlēja, kļūstot par vienu no komandas līderiem. Tas tikai apstiprina, ka Balcera kļūšana par izlases rezultatīvāko spēlētāju pasaules čempionātā pirms gada ar astoņās spēlēs iemestām četrām ripām un divām piespēlēm nav viena mirkļa brīnums. Junioru hokeja gaitās Balcers lielākoties spēlēja Norvēģijā, un arī viņa raksturā lieliskas tehniskas prasmes sadzīvo ar skandināvisku mieru un neatlaidību. Tieši pret norvēģiem Latvijas valstsvienība aizvadīs pēdējo spēli grupu kārtā, un šis mačs varētu izšķirt, cik pamatotas ir komandas ambīcijas arī šogad sasniegt ceturtdaļfinālu. Ja pērn Balcers pasaules čempionātā patīkami pārsteidza, tostarp ar izcilu vārtu guvumu pret Norvēģiju, šoreiz ar viņu jau rēķinās kā vienu no komandas līderiem.

Ne tik sen Norvēģijā Balcers gan slīpēja hokeja prasmes, gan satika savu meiteni, liecina viņa "Instagram" konts

Rodrigo Ābols 

Par vienu no perspektīvākajiem Latvijas jaunās paaudzes hokejistiem uzskatītais Rodrigo Ābols pieaugušo klubu hokejā aizvadījis tikai divas sezonas, tomēr jau piesaistījis lielu interesi, un pamatoti.

Rodrigo Ābols

Klubs: "Orebro" (Zviedrija)

Vecums 23

Augums: 193 cm

Svars: 93 kg

Nūjas satvēriens: kreisais

PČ pieredze: 2015, 2016, 2018

Šosezon Zviedrijas čempionātā Ābols "Orebro" sastāvā 45 spēlēs guva 18 vārtus un astoņreiz piespēlēja, kas ir teicams snaipera sasniegums. Rodrigo neslēpj, ka viņa mērķis ir NHL un vēl viens veiksmīgs pasaules čempionāts var palīdzēt plānu piepildīšanā. Pirms gada pasaules čempionātā Ābols spēlēja vienā maiņā ar Balceru un Ķēniņu, kopīgiem spēkiem astoņos mačos sarūpējot septiņas iemestas ripas un tikpat daudz piespēļu (Rodrigo rēķinā 1+4). Ļoti iespējams, ka Hārtlijs arī Bratislavā šo uzbrukuma trio saglabās nemainīgu. Ābols ir pārliecināts gan par sevi, gan Latvijas izlases spēju līdzvērtīgi cīnīties pret ikvienu pretinieku, un bez tā neiztikt, ja komanda grib spert vēl soli tālāk par pērn sasniegto ceturtdaļfinālu.

Zviedrijā kopš Aleksandra Beļavska laikiem nav bijis neviens tik rezultatīvs Latvijas hokejists kā Ābols. Ieskatu Zviedrijas hokejā sniedz arī viņa "Instagram" konts

Emīls Ģēģeris

Vienīgais tīnis Latvijas izlasē Bratislavā ir 19 gadus vecais uzbrucējs Emīls Ģēģeris, kurš jau iekļauts komandas pieteikumā un gaida debiju valstsvienībā pasaules čempionātā.

Emīls Ģēģeris

Klubs: Rīgas Dinamo

Vecums 19

Augums: 184 cm

Svars: 85 kg

Nūjas satvēriens: kreisais

PČ pieredze: debitants

Iepriekš karjerā HK "Rīga" sistēmā spēlējušais Ģēģeris pārbaudes spēlēs valstsvienībā devās laukumā arī pērn, tomēr vieta izlases sastāvā pasaules čempionātam Dānijā viņam neatradās. Rīgas "Dinamo" aizvadītajā sezonā Ģēģeris laukumā devās 57 spēlēs un iekrāja sešus rezultativitātes punktus (2+4), bet izlases pārbaudes mačos pavasarī viņš Hārtlijam par sevi atstāja pietiekami labu iespaidu, lai šoreiz neiekļūtu atskaitāmo sarakstā. Tiekot laukumā pasaules čempionāta spēlēs, Ģēģerim būs svarīgi disciplinēti ievērot trenera prasības, jo galvenajās lomās tomēr būs citi viņa komandas biedri.

Ģēģeris cer debijā pasaules čempionātā tikt pie sava pirmā vārtu guvuma. Cik nozīmīgs viņam ir hokejs, apliecina arī Ģēģera "Instagram" konts

KONTEKSTS:

Pasaules čempionāts līdz 26. maijam risināsies Slovākijā – Bratislavā un Košicē. Latvijas valstsvienība pirmo spēli aizvadīs sestdien, 11. maijā, pret Austriju. Grupas turnīra turpinājumā Bratislavā vēl būs jātiekas ar Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm. Pēc apļa izspēles grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Visas Latvijas valstsvienības spēles tiešraidē piedāvā LTV7 un replay.lv.

A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt