Latvijas hokeja izlase nenotur pārsvaru, zaudē pārbaudes spēlē Šveicē. Spēles spilgtākie mirkļi

Latvijas hokeja valstsvienība Šveicē aizvada pēdējās divas pārbaudes spēles pirms pasaules čempionātā. Pirmajā tikšanās reizē pārāki bija mājinieki, kas atspēlējās no 1:0 deficīta un prata uzvarēt 1:4. Tiesa, šajā spēlē komandas neiztika bez asumiem, regulāri spēlējot nevienādos sastāvos. Pēc spēles abas vienības aizvadīja arī piecu minūšu papildlaiku trīs pret trīs formātā, taču vārtsargi netika pārspēti. Savukārt pēcspēles metienu sērijā Latvija bija pārāka ar 2:0.

Vārtus Latvijas labā guva Miks Indrašis.

Latvijas izlase pirmo periodu noslēdza ar minimālu vadību, taču katrā no nākamajiem periodiem divus vārtus guva mājinieki.

Pirmajās minūtēs mājiniekus uz priekšu dzina fanu pārpildītās tribīnes, latviešiem vairāk izmantojot pretuzbrukumu iespējas.

Pirmās trešdaļas vidusdaļā bīstams moments bija pie Latvijas vārtiem, taču rezultāts palika nemainīgs. Viesi uzreiz metās pretuzbrukumā, kur pēc partnera metiena pirmais pie atlēkušās ripas bija Indrašis, to raidot vārtu tīkliņā.

Indrašis atklāj rezultātu

Turpinājumā vairākuma iespēja bija laukuma saimniekiem, taču Šveices spēlētāji to neprata realizēt. Arī atlikušajā trešdaļas laikā komandas apmainījās ar momentiem, vārtus negūstot.

Jau otrā perioda ievadā šveicieši guva otro iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā. Jau atkal Kristera Gudļevska vārti palika neiekaroti.

Trešdaļas vidusdaļā Šveice sāka pārliecinošāk kontrolēt spēles gaitu. Drīz vien viņi trešo reizi guva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā. Šoreiz mājiniekiem talkā nāca veiksme un ripa pēc rikošeta vārtu priekšā ielēca Latvijas vārtos.

Ripa iekrīt Gudļevska vārtos, Šveice izlīdzina rezultātu

Pēc gūtajiem vārtiem Šveices spiediens nerimās. Vairākas reizes vārtos teicami darbojās Gudļevskis, taču četras minūtes pirms otrā perioda izskaņas mājinieki pirmo rezi prata izvirzīties vadībā.

Šveices izlase izvirzās vadībā

Trešdaļas pēdējā minūtē pirmo noraidījumi saņēma mājinieki. Atlikušajā laikā Latvijas izlase vārtus neguva, taču pēc pārtraukuma svilpes vēl vienu noraidījumu izpelnijās mājienieki, kas ļaus vairāk nekā minūti trešā perioda ievadā spēlēt piecatā pret trim.

Lielo vairākumu Latvijas izlase neizmantoja, turklāt vairākas reizes bīstamus pretuzbrukumus prata sarūpēt mājinieki. Neilgi pēc vairākuma beigām Latvijas izlase ceturto reizi izpelnijās noraidījumu. Pēc brīža latvieši saņēma otro noraidījumu, paliekot trijatā pret trim.

Mazākumu Latvijas izlasei izdevās izturēt, kam sekoja neliels spēles tempa kritums.

Pēdējās trešdaļas vidū tiesneši kārtējo reizi nozīmēja divu minūšu sodu Latvijas izlases spēlētājiem, lai gan iepriekš tika pievērtas acis par mājinieku darbībām. Arī šoreiz vairākums noslēdzās, rezultātam nemainoties.

Atlikušajā spēlēs laikā Latvijas izlase izturēja vēl vienu mazākumu.

Spēles izskaņā Šveices izlase atzīmējās ar trešo vārtu guvumu, šoreiz ripu nogādājot tukšos vārtos.

Mājinieki met ripu tukšos vārtos

Pēdējā minūtē mājinieki iepriecināja fanus arī ceturto reizi.

Šveicieši ceturto reizi gūst vārtus

Latvijas hokeja valstsvienības sastāvā šajā mačā spēlēs arī Rūdolfs Balcers un Teodors Bļugers, kas atgriezušies no sezonas Ziemeļamerikā.

Abām valstsvienībām sestdien paredzēta vēl viena pārbaudes spēle, kas būs pēdējā pirms gaidāmā pasaules čempionāta.

Pasaules čempionāts Slovākijā sāksies 10. maijā. Latvijas spēkosies vienā grupā ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas valstsvienībām.