Latvijas hokeja izlase izrāda pretsparu Krievijai, tomēr paliek zaudētājos. Svarīgākās epizodes

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionātā ar 1:3 zaudēja vienai no turnīra galvenajām favorītēm Krievijai, kas uzvarējusi visās aizvadītajās spēlēs, tomēr panākumu sestdien Bratislavā spēja nodrošināt tikai nopietnā cīņā. Grupas turnīrā trešais zaudējums atstāj Latvijai drīzāk vairs tikai teorētiskas cerības uz ceturtdaļfinālu.

Vienīgos vārtus Latvijai guva aizsargs Oskars Cibuļskis. Par labāko Latvijas izlasē nosauca uzbrucēju Teodoru Bļugeru.

Vadībā Latviju pirmā perioda vidū izvirzīja Cibuļskis, realizējot skaitlisko vairākumu. Izlīdzinājumu Krievijai jau otrā perioda sākumā panāca Dmitrijs Orlovs un drīz vien Ņikita Gusevs nodrošināja pārsvaru Krievijai, ko ar trešajiem vārtiem nostiprināja Ņikita Kučerovs.

Intervija ar Oskaru Cibuļski pēc spēles

Cibuļskis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda cīnījās un gribēja uzvarēt, bet mazliet pietrūka. "Centāmies beigās uzspiest, bet negāja iekšā," viņš atzina. Iespējams, vairāk vajadzēja mest pa vārtiem, piebilda hokejists.

Intervija ar Elvi Merzļikinu pēc spēles

Savukārt vārtsargs Elvis Merzļikins intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka pretinieku viņu ātrā spēlē "nodzenāja trakāk nekā pret Čehiju". Krievijas izlase apliecināja, ka ir ātri un tehniski pretinieki, teica Latvijas vārtsargs. Merzļikins lepojās ar savu komandu, ka tā cīnījās godam.

Ripa pirmajā trešdaļā lielākoties bija Krievijas hokejistu rīcībā, kam izdevās izveidot arī bīstamas situācijas, kuras paspēja novērst Latvijas aizsardzība un vārtsargs Elvis Merzļikins. Turpretim Andrejs Vasiļevskis pretējos vārtos vairāk bija spēles vērotāja lomā, līdz Latvijas izlase perioda vidū ieguva iespēju spēlēt vairākumā.

Oskars Cibuļskis izvirza Latviju vadībā

Spēlējot četratā pret trim, labā metiena pozīcijā iemetiena aplī nonāca Cibuļskis, kura spēcīgo šāvienu Vasiļevskis nespēja tvert. Savukārt, Krievijai spēlējot vairākumā pēc Ronalda Ķēniņa 2+2 minūšu noraidījuma, latvieši ar veiksmes palīdzību noturējās.

Intervija ar Emīlu Ģēģeri

Uzbrucējs Emīls Ģēģeris pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā uzteica komandu par labu sniegumu vairākuma realizēšanā un izturību mazākumā. Ģēģeris neslēpa, ka priecājas par iespēju spēlēt pret tik spēcīgiem konkurentiem.

Dmitrijs Orlovs panāk Krievijai izlīdzinājumu

Krievijai otrajā periodā pietika ar 33 sekundēm, lai Orlovs ar tālu un spēcīgu metienu līdzsvarotu rezultātu.

Ņikitas Guseva vārti ļauj Krievijai pārņemt vadību

Trīs minūtes vēlāk Krievijas izlase realizēja skaitlisko vairākumu, izspēlējot ripu Gusevam metienam tukšā vārtu stūrī.

Ņikita Kučerovs panāk Krievijai 3:1 pārsvaru

Savukārt septiņas minūtes pirms pārtraukuma pret Latvijas vārtiem izrāvās Kučerovs un trešo reizi pārspēja Merzļikinu. Veiksme bija Kučerova sabiedrotā, jo, viņam nesavaldot ripu, vārtos tā ieslīdēja no Kristapa Sotnieka nūjas.

Tiesneši nefiksē pārkāpumu pret Oskaru Batņu

Bez tiesnešu ievērības palika Orlova pārkāpums pret Oskaru Batņu, ietriecot elkoni sejā Latvijas uzbrucējam, kurš pēc epizodes devās uz ģērbtuvēm, bet drīz vien atgriezās uz soliņa.

Otrās trešdaļas beigās, Latvijai iegūstot iespēju spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā, Merzļikinu vārtos aizstāja Kristers Gudļevskis, lai komanda iegūtu laiku apspriedei. Vairākumu realizēt gan neizdevās.

Intervija ar Oskaru Batņu

Orlova sitienu Batņa pēc otrā perioda intervijā Latvijas Televīzijā raksturoja kā paša neveiksmīgu epizodi. Viņš pauda apņēmību, ka komanda trešajā periodā izdarīs visu, lai lauztu spēles gaitu.

Līdz ar trešā perioda sākumu Latvijas vārtos atgriezās Merzļikins. Latvieši centās daudz uzbrukt un tika līdz metieniem pa Vasiļevska vārtiem, tomēr vārtsargs un pretinieku aizsardzība nedeva uzbrukumu noslēgšanai atkārtotas iespējas. Tikt pie otrā vārtu guvuma mača izskaņā nepalīdzēja vārtsarga aizstāšana ar laukuma spēlētāju.

Intervija ar Arti Ābolu pirms spēles

Valstsvienības treneris Artis Ābols pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka pretinieku spēles stils ir izpētīts. Krievijas izlasi Ābols raksturoja kā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu, kas Latvijas izlasi respektē.

Intervija ar uzbrucēju Rihardu Bukartu pirms spēles

Latvijas uzbrucējs Rihards Bukarts pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka komanda turpinās spēlēt savu hokeju, ies cīņā uz vārtu priekšu. Latvijas izlase līdzšinējās spēles parādīja, ka var spēlēt pret jebkuru pretinieku, viņš uzsvēra.

Krievijas žurnālisti par gaidāmo spēli pret Latviju

Krievijas mediju pārstāvji pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijai pauda pārliecību, ka pret Latviju viņu komandai problēmām nevajadzētu būt. Krievu žurnālisti atzina, ka Latvijai ir nopietns sastāvs, tomēr tā izredzes pret sāncenšu zvaigznēm esot nelielas.

Intervija ar Latvijas izlases hokejistiem pirms spēles

Rūdolfs Balcers intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka viņam patīk no rīta spēlēt, jo nav visu dienu jāgaida mačs. Viņš nešaubījās, ka spēle būs interesanta. Vēl viens uzbrucējs Gints Meija, sacīja, ka pret Krieviju jāspēlē vienkārši.

Latvijai piecās spēlēs ir divas uzvaras un trīs zaudējumi, kas komandu B apakšgrupā ierindo 5.vietā. Uzvaras latvieši guva pret Austriju un Itāliju, bet iepriekš zaudēja Šveicei un Čehijai. Turpretim vairākas Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigznes sastāvā iekļāvusī Krievijas valstsvienība atstāja zaudētājos Norvēģiju, Austriju, Čehiju un Itāliju, līdzšinējās četrās spēlēs ielaižot tikai divas ripas.

ASV - Dānijas spēles apskats

Sestdien pirmajā spēlē A apakšgrupā ASV izlase ar 7:1 bez sarežģījumiem uzveica dāņus.

Vēlāk sestdien B apakšgrupā notiks vēl divas spēles - Itālijas hokejistu pretinieki būs norvēģi, bet Zviedrijas valstsvienība tiksies ar Šveici. Turpretim A apakšgrupā Košicē pēc Dānijas - ASV un Kanādas - Vācijas spēlēm risināsies Lielbritānijas un Slovākijas duelis, ko tiešraidē varēs noskatīties LTV7 un replay.lv.

Grupas kārtas noslēgumā Latvijas valstsvienība pirmdien un otrdien spēlēs attiecīgi pret Zviedrijas un Norvēģijas hokejistiem. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāta spēles Bratislavā un Košicē ilgs līdz 26.maijam.

1 komentārs
Ansis Palieps
Tik nekorekta un pretīga tiesāšana, kā Krievijas spēlēs liek domāt, ka krievi ir tiesnešus uzpirkuši.