Latvijas hokeja izlase ar uzvaru pār norvēģiem finišē pasaules čempionātā. Svarīgākās epizodes

Pēdējā spēlē pasaules čempionātā Latvijas hokeja valstsvienība otrdien Bratislavā ar 4:1 pārspēja Norvēģijas izlasi un turnīru noslēdza 10.vietā. Atvadu mačā Latvijai rezultatīva izdevās pēdējā trešdaļa, kurā uzvarētāji guva trīs vārtus, bet izredzes uz ceturtdaļfinālu komandai bija zudušas jau iepriekš.

Norvēģi pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā, bet pēc pārtraukuma Latvijas izlase ar Mika Indraša metienu rezultātu līdzsvaroja. Trešajā periodā vadībā Latviju izvirzīja Jānis Jaks, savukārt pārsvaru nostiprināja Rihards Marenis un Ronalds Ķēniņš.

Latvijas izlasē labākie saņem balvas

Turnīra kopvērtējumā par labāko trio Latvijas valstsvienībā nosauca aizsargu Kristapu Sotnieku, uzbrucējus Teodoru Bļugeru un Robertu Bukartu.

Latvijas izlasē labākā spēlētāja balvu pēdējā spēlē saņēma Indrašis.

Abām komandām vairs nebija cerību sasniegt ceturtdaļfinālu, tomēr spēles iznākums ietekmēja ne tikai vietu sadalījumu aiz labāko astoņnieka, bet bija arī reputācijas jautājums. Mača uzvarētājs ieņēma 5.vietu B apakšgrupā un garantēja vietu desmitniekā čempionāta noslēguma kopvērtējumā.

Tobiass Lindstrēms izvirza Norvēģiju vadībā

Pirmajā trešdaļā vairāk uzbruka Latvijas izlase, bet rezultātu atklāja norvēģi, realizējot skaitlisko vairākumu. Vārtsargu Elvi Merzļikinu ar plaukstas metienu no zonas vidus pārspēja Tobiass Lindstrēms.

Intervija ar Jāni Jaku

Aizsargs Jānis Jaks pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka norvēģi izskatās labāk noskaņojušies spēlei, tādēļ otrajā periodā komandai jāsaņemas.

Miks Indrašis panāk 1:1

Izlīdzinājumu Latvijai panāca Indrašis pēc izspēles, kas skaitliskajā vairākumā viņam nodrošināja iespēju netraucēti mest no vārtu priekšas. Abas komandas pa reizei glāba vārtu konstrukcija, bet līdz pēdējam pārtraukumam rezultāts palika nemainīgs.

Intervija ar Oskaru Cibuļski

Oskars Cibuļskis pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka fiziski ir sarežģīti spēlēt otro dienu pēc kārtas, tomēr jārod spēki izcīnīt uzvaru.

Jānis Jaks izvirza Latviju vadībā

Abām komandām spēlējot piesardzīgi, labāk savas iespējas trešajā periodā spēja izmantot Latvijas valstsvienība. Trešdaļas 7.minūtē otro vārtu guvumā Jakam gan palīdzēja norvēģu aizsargs Aleksandrs Bonsaksens, neveiksmīgi cenšoties atvairīt ar roku ripu un ievirzot to vārtos.

Rihards Marenis gūst Latvijai trešos vārtus

Nepilnu minūti vēlāk izrāvienā vienatnē pret vārtiem precīzi tālajā stūrī trāpīja Marenis.

Visi norvēģu centieni pavērst spēles ritējumu savā labā bija velti, turklāt Ķēniņš sešas minūtes pirms beigu svilpes tika pirmais pie ripas, kas vārtsarga laukumā pazuda pretinieku vārtu vīram Henrikam Haukelandam.

Intervija ar Arti Ābolu pirms spēles

Latvijas izlases treneris Artis Ābols pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā atgādināja, ka tikšanās ar norvēģiem nav spēle spēlēšanas pēc, jo jācīnās ar pretiniekiem, kas ir augstāk pasaules rangā. Uzvara var palīdzēt apsteigt reitingā solīda līmeņa komandu, lai arī šoreiz norvēģi nav tik spēcīgi kā pirms pāris gadiem, kad spēlēja ceturtdaļfinālā, sacīja Ābols.

Intervija ar Peteru Tūresenu pirms spēles

Norvēģijas izlases galvenais treneris Peters Tūresens pirms spēles pret Latviju teica, ka pretim stājas laba komanda, bet skandināvi būs gatavi izrādīt nopietnu pretestību. Motivācija norvēģiem nav zudusi un spēcīgā grupā uzvara par Latviju būs komandai labs finišs, uzsvēra treneris.

Intervija ar Edgaru Masaļski pirms spēles

Savukārt Latvijas izlases treneris Edgars Masaļskis intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka ieņemtā vieta vienmēr ir svarīga un komandai jāparāda labs sniegums visa turnīra garumā. Masaļskis rēķinās, ka arī norvēģiem ir spēcīgi spēlētāji, kas gribēs sevi apliecināt.

Intervija ar Rūdolfu Balceru pirms spēles

Norvēģijā ilgus gadus juniora vecumā spēlējušais uzbrucējs Rūdolfs Balcers intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka pēdējā spēlē turnīrā jānospēlē labi, lai mājās var doties labākā noskaņojumā. Viņš nešaubās, ka visi Latvijas izlasē ir motivēti cīņai, kas nebūs viegla, jo norvēģi spēlē agresīvi.

Latvijas žurnālisti par valstsvienības spēli pirms mača

Atzinīgi Latvijas valstsvienības veikumu pasaules čempionātā intervijā Latvijas Televīzijā vērtēja sporta žurnālisti Ulvis Brože un Jānis Matulis. Brože uzsvēra, ka Latvijas izlase pret visiem pretiniekiem spēlē savu spēli, savukārt Matuli priecē, ka katrā spēlē cīņa bija uz visu banku.

Slovākijas un Dānijas spēles apskats

Devīto vietu čempionātā ieguva mājinieki slovāki, kas pēdējā spēlē A apakšgrupā Košicē otrdien ar 2:1 pēcspēles metienos pārspēja dāņus.

Pirms pēdējās spēļu dienas apakšgrupās jau bija noskaidrotas visas astoņas komandas, kas cīņu par medaļām turpinās ceturtdaļfinālā, bet izslēgšanas spēļu pāri kļūs zināmi pēc grupu kārtas noslēguma otrdien vēlu vakarā. Pasaules čempionāts Slovākijā noslēgsies svētdien.