Latvijas hokeja izlase apņēmīgā noskaņojumā dodas uz pasaules čempionātu

Latvijas hokeja izlase ceturtdien agrā rītā no lidostas "Rīga" devās uz pasaules čempionātu Bratislavā, kur pirmā spēle komandai būs sestdien pret Austriju. Hokejisti ir apņēmušies cīnīties par uzvaru katrā spēlē un gūt panākumus, lai iepriecinātu gan līdzjutējus, gan sev tuvos ģimenes cilvēkus. 

Uzbrucējs Rihards Bukarts uz pasaules čempionātu devās ne pirmo reizi, bet emocijas viņam arvien ir saviļņojošas. Bukarts sarunā Latvijas Talevīzijas "Rīta Panorāmā" pastāstīja, ka katrā čempionātā ir kas jauns, un viņš sagaida, ka tā būs arī šoreiz.

Bukarts nešaubās, ka Latvijas izlases mērķiem jābūt visaugstākajiem, un, sperot pirmo soli, jāsasniedz ceturtdaļfināls.

Lai to paveiktu, jāizpilda trenera uzdevumi un sistēmas. Latvijas valstsvienība trīs gadus jau spēlē galvenā trenera Boba Hārtlija vadībā, darbojas pēc vienas taktikas, un Bukarts saskata, ka sniegums arvien uzlabojas.

"Jācīnās ir boksa ringā, bet hokejs jāspēlē un jāizbauda. Lai skatītājiem būtu prieks, jāgūst uzvaras," teica Bukarts. "Centīsimies uzvarēt katrā spēlē," viņš piebilda.

Par tālākiem mērķiem pasaules čempionātā Bukarts pašlaik nesteidz domāt, jo vispirms jāsasniedz ceturtdaļfināls.

Rihards Bukarts uzsver, ka uz pasaules čempionātu nebrauc spēlēt pret kādu noteiktu Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigzni sāncenšu sastāvā, jo hokejs ir komandas spēle. Viesnīcas istabā viņš dzīvos kopā ar brāli Robertu Bukartu un sagaida, ka abi varēs gan pastrīdēties, gan pasmieties.

Latvijas pārstāvētajā grupā Austrija varētu būt melnais zirdziņš, savukārt Krievijas izlasē ir pulcēts izcilu zvaigžņu sastāvs, tomēr tas konkurentiem vēl neko negarantē, jo mūsdienu hokejā svarīgāka ir komandas sadarbība, sacīja Bukarts. Austriju uzbrucējs raksturoja kā agresīvu komandu, kas spēlē fizisku hokeju, tomēr, parādot labāko sniegumu pašiem, problēmām nevajadzētu būt. Arī Latvijas zaudējumus pārbaudes spēlēs pret Šveici nevajag ņemt par mērauklu, piebilda Rihards Bukarts, solot, ka komanda būs arī šim pārbaudījumam gatava.

Brāļu Bukartu sniegumam sekos arī abas viņu omes, no kurām vienai ir 95 gadi.

Rihards nešaubās, ka hokeja čempionāts ir interesantāks tiem, kam laukumā dodas personiski pazīstami spēlētāji. Spēlēt Latvijas izlasē Bukartu mudina patriotisms un iespēja būt kopā ar komandas biedriem, kas sen jau pazīstami.

Izlases kapteinis varētu būt Lauris Dārziņš, lai gan oficiāla paziņojuma par to vēl nav, atklāja Rihards Bukarts. Latvijas izlasē kapteiņa un viņa palīgu noteikšana ir trenera izvēle.

Savukārt hokeja apskatnieks Jānis Matulis pastāstīja, ka dodas, iespējams, jau uz savu 25. pasaules čempionātu. Viņš uzskata, ka ik dienu būs galvenā spēle, bet 12. maijā mačs pret Šveici varētu izšķirt, vai komanda tiks ceturtdaļfinālā vai ieņems 5.vieta grupā. Par spēcīgiem konkurentiem Matulis uzskata gan zviedrus, gan krievus, kā arī atgādināja, ka Šveices treneris Patriks Fišers hokejista karjerā pret Latviju allaž ir guvis vārtus. 

Matulis gan pieļauj iespēju, ka Krievijas izlases treneris Iļja Vorobjovs varētu netikt galā ar savas komandas zvaigznēm, tādēļ prognozēt kaimiņvalsts panākumus vēl ir priekšlaicīgi.

Par būtisku faktoru veiksmīgai pasaules čempionāta norisei Matulis uzskata Slovākijas atbilstību hokeja valsts statusam.

Slovākiem ir pa spēkam sarīkot augsta līmeņa turnīru, piebilda žurnālists. 

Latvijas valstsvienība pirmo spēli pasaules čempionātā aizvadīs 11. maijā pret Austriju. Grupas turnīra turpinājumā Bratislavā vēl būs jātiekas ar Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm. Pēc apļa izspēles grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Visas Latvijas valstsvienības spēles tiešraidē piedāvās LTV7 un replay.lv.

A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt