Krievijas izlase ar 10 vārtiem sagrauj itāļus; Vācija izskaņā izrauj uzvaru pār slovākiem. Spilgtākie mirkļi

Pasaules hokeja čempionātā ceturto uzvaru trešdienu guva ar Latvijas izlasi vienā apakšgrupā spēlējošā Krievijas izlase, kas ar 10:0 sagrāva itāļus. Krievijas izlase līdz šim vēl nav zaudējusi ne punktu, kamēr itāļi palikuši sausā. Savukārt A grupas spēlē Vācija pēdējās minūtēs atspēlējās no 1:2 un pamatlaikā uzvarēja mājinieci Slovākija.

Krievijas izlases spēlētāji guva pa četriem vārtiem pirmajos divos periodos, bet trešajā trešdaļā viņi savam rēķinam pievienoja vēl divas ripas.

Pēc četrām spēlēm Krievijas izlase atrodas līderos ar B apakšgrupā. Kopumā viņi guvuši 23 vārtus, kamēr ielaiduši tikai divas ripas. Tikmēr itāļi noslīdējuši uz pēdējo vietu, četrās spēlēs ielaižot 30 ripas un negūstot ne vienus vārtus.

Ņikita Zaicevs izvirza Krieviju vadībā

Spēle iesākās ļoti ātri. Pirmo metienu pa vārtiem izpildīja itāļi, tomēr pat minūte nepagāja, kad vārtus jau bija guvuši krievi.

Uzreiz pēc vārtu guvuma Krievijas izlase izpelnījās iespēju spēlēt vairākumā, taču palielināt pārsvaru šajā vairākumā viņiem neizdevās. Nedaudz vēlāk jau vairākumā spēlēja Itālijas izlase. Arī itāļi skaitlisko vairākumu neizmantoja.

Dinars Hafizuļins panāk 2:0

Trešdaļas vidusdaļā Krievijas izlase pārsvars lika par sevi manīt un ilgi nebija jāgaida, kad ripa otro reizi atrada ceļu Itālijas vārtos.

Jevgēņijs Kuzņecovs gūst Krievijai trešos vārtus

Divu vārtu pārsvars krieviem nelika mazināt tempus, un drīz vien viņi panāca jau 3:0.

Aleksandrs Ovečkins nodrošina četru vārtu pārsvaru

Perioda izskaņā, neapstādinot partnera piespēli, ripu itāļu vārtos raidīja Aleksandrs Ovečkins. Tie krievu superzvaigznei bija pirmie vārti šajā čempionātā.

Pāris sekundes pirms pārtraukuma krievi vēlreiz ripu meta vārtos, taču šoreiz vārtu guvums netika ieskaitīts, jo viens no Krievijas spēlētājiem traucēja vārtsargam viņa laukumā.

Jevgēņija Kuzņecova otrie vārti nodrošina 5:0

Otro trešdaļu krievi iesāka tikpat ātri kā pirmo - vien septiņpadsmit sekundes viņiem bija nepieciešamas, lai gūtu vārtus. Itāļi uz to reaģēja ar vārtsargu maiņu.

Iļja Kovaļčuks gūst sestos vārtus

Trešdaļas vidū kārtīgu viesu Itālijas aizsardzības zonā savērpa krievi. Tas viņiem ļāva izkārtot brīvu metienu no vārtu priekšas un panākt jau 6:0.

Jevgēņijs Dadonovs panāk 7:0

Līdz otrā perioda beigām Krievijas izlasei izdevās vēl vairāk demonstrēt savu dominanci, panākot jau 7:0.

Mihails Grigorenko gūst vārtus mazākumā

Turpinājumā Itālijas izlase ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču šoreiz tas nāca par labu krieviem, kas guva vārtus, spēlējot četratā pret pieciem.

Ņikita Kučerovs iemet devītos vārtus

Pēdējās divdesmit minūtes krievi nespēja iesākt ar tik ātru vārtu guvumu kā pirmajos divos periodos, tomēr pēc spēlētām nepilnām piecām minūtēm viņiem izdevās palielināt atstatumu starp komandām.

Jevgēņijs Dadonovs noapaļo rezultātu

Vien pāris sekundes vēlāk Krievijas spēlētāji panāca jau 10:0. Rezultāts līdz spēles beigām vairs nemainījās, krieviem svinot drošu uzvaru.

Vācijas - Slovākijas spēles apskats

Tikmēr citā mačā mājiniece Vācija pēdējās minūtēs izrāva uzvaru pār Slovākiju ar 3:2. Vispirms nepilnas trīs minūtes pirms mača beigām, spēlējot bez vārtsarga, Vācija panāca izlīdzinājumu (2:2). Savukārt pēdējā minūtē viņi nodrošināja sev ceturto panākumu četrās spēlēs.

Slovākiem šis bija otrais mačs pēc kārtas, ko vienība pazaudēja pēdējā minūtē. Iepriekš divas sekundes pirms pamatlaika beigām izlase piekāpās kanādiešiem.

Latvijas izlase čempionātā spēlē B apakšgrupā. Pēc spēles ar Austrijas, Šveices un Itālijas izlasēm latvieši ar sešiem punktiem atrodas tabulas piektajā pozīcijā.

Grupu kārtas turpinājumā Latvijas valstsvienība tiksies arī ar Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas hokejistiem. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāta spēles Bratislavā un Košicē ilgs līdz 26. maijam.