Krievijas hokejisti ar drošu uzvaru sāk pasaules čempionātu, somi sarūgtina Kanādu

Krievijas un Somijas valstsvienības piektdien Slovākijā izcīnīja uzvaras pirmajās pasaules čempionāta spēlēs, liecina rīkotāju informācija. Spēcīgu sastāvu nokomplektējusī Krievijas izlase Latvijas pārstāvētajā grupā Bratislavā ar 5:2 uzveica norvēģus, savukārt Somijas izlase Košicē ar 3:1 pārspēja Kanādu.

Divus vārtus Krievijas izlasē guva Jevgēņijs Dadonovs, otrā mačā tikpat rezultatīvs Somijai bija Kāpo Kako.

Par vienu no galvenajām čempionāta favorītēm uzskatītā Krievijas izlase jau pirmajā trešdaļā pēc Dadonova un Artjoma Aņisimova vārtu guvuma panāca 2:0 pārsvaru. Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas rezultatīvākais spēlētājs Ņikita Kučerovs un Dadonovs līdz otrā perioda vidum nodrošināja Krievijas izlasei jau četru vārtu pārsvaru, bet noslēguma trešdaļā izcēlās arī Ņikita Gusevs. Norvēģijai divus vārtus pēdējās četrās minūtēs pirms beigu svilpes guva Tomass Valkavē-Olsens un Jonass Holoss.

Somijas - Kanādas spēles apskats

Tikmēr otrā grupā Košicē somus vadībā izvirzīja Kāpo Kako, gūstot pasaules čempionāta pirmos vārtus, bet vēl līdz pirmās trešdaļas vidum Žonatans Maršeso skaitliskā vairākuma izspēlē panāca izlīdzinājumu.

Artu Ilomeki gūst Somijai izšķirošos vārtus

Uzvaras vārtus Somijai trešā perioda sākumā vairākumā guva Artu Ilomeki, savukārt mača pēdējā minūtē Kako vēl iemeta ripu tukšos vārtos.

Vēlāk piektdien Bratislavā pašreizējie titula īpašnieki zviedri tiksies ar Čehijas valstsvienību - šo maču no plkst. 20.30 tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv. Dienas otrajā spēlē Košicē mājinieki slovāki dosies laukumā pret ASV izlasi.

Latvijas izlase pirmo spēli grupā aizvadīs sestdien pret Austriju.