Kanādas un Krievijas hokejistiem uzvaras nodrošina pirmo vietu grupās

Krievijas un Kanādas hokejisti otrdien ar uzvarām pasaules čempionātā noslēdza grupu kārtu un ceturtdaļfinālā iekļuva kā turnīra spēcīgākās komandas. Kanādieši A apakšgrupā Košicē ar 3:0 uzveica ASV valstsvienību, bet krievi Bratislavā ar 7:4 bija pārāki par Zviedrijas izlasi un kļuva par B apakšgrupas uzvarētājiem.

Kanāda divus vārtus guva pirmajā trešdaļā, bet otrajā periodā panāca 3:0.

Pjērs Liks Dibuā atklāj rezultātu

Kanādiešus jau otrajā minūtē ar metienu no vārtu priekšas vadībā izvirzīja Pjērs Liks Dibuā.

Kails Turiss gūst otros vārtus

Savukārt Kails Turiss vēl līdz pirmās trešdaļas vidum pretuzbrukumā Kanādas pārsvaru divkāršoja.

Neieskaita Marka Stouna vārtu guvumu

Marks Stouns piecas minūtes pirms otrā perioda beigām Kanādas izlasē guva trešos vārtus, kas gan netika ieskaitīti, jo uzbrucējs nospēlēja ar augstu paceltu nūju, lai gan paveica to tehniski izcili.

Džareds Makans nodrošina Kanādai trīs vārtu pārsvaru

Tomēr nepilnu minūti vēlāk rezultāts kļuva 3:0, kad no uzbrukuma zonas vidus precīzi meta Džareds Makans.

Abas komandas jau bija nodrošinājušas dalību ceturtdaļfinālā, tomēr mača iznākums ietekmēja vietu sadalījumu apakšgrupā un līdz ar to arī izslēgšanas turnīra pirmās kārtas pāru sastāvu.

Krievijas - Zviedrijas spēles apskats

Tikmēr Krievijas izlase pirmo trešdaļu pret zviedriem noslēdza ar minimālu deficītu 0:1, taču otrajā periodā iemeta sešas ripas un izšķīra cīņas iznākumu, panākot 6:1.

Krievijas izlase ceturtdaļfinālā spēlēs pret ASV, kanādiešu pretinieki būs Šveices hokejisti, Zviedrija mērosies spēkiem ar Somiju, bet vēl vienu pusfinālistu noteiks Čehijas un Vācijas izlases.

Pasaules čempionāts Slovākijā beigsies svētdien, bet ceturtdaļfināli notiks ceturtdien.