Kanādas hokejisti uzvarā pār Šveici izglābjas pamatlaika pēdējā sekundē; pusfinālā arī Krievija

Kanādas un Krievijas hokeja izlases ceturtdien pasaules čempionātā uzvarēja izslēgšanas pirmās kārtas spēlēs un nodrošināja dalību pusfinālā, turpinot cīņu par medaļām. Kanādieši pamatlaika pēdējā sekundē Košicē izglābās no zaudējuma un pagarinājumā ar 3:2 pārspēja šveiciešus, savukārt Krievijas hokejisti Bratislavā ar 4:3 uzveica ASV valstsvienību.

Kanādieši divreiz atspēlējās pēc nonākšanas zaudētājos. Šveici pirmajā trešdaļā skaitliskā vairākuma izspēlē vadībā izvirzīja Svens Andrigeto. Izlīdzinājumu Kanādai otrajā periodā panāca Marks Stouns, tomēr trīs sekundes pirms pārtraukuma Niko Hišīrs šveiciešiem vēlreiz bija rezultatīvs vairākumā.

Pamatlaika pēdējā sekundē rezultāts kļūst 2:2

Hokeja drāma izvērtās pamatlaika izskaņā - kanādieši, aizstājuši vārtsargu ar laukuma spēlētāju, nepārtraukti uzbruka vārtiem un, ritot trešā perioda pēdējās sekundes desmitdaļām, Šveices vārtsargs Leonardo Dženoni pēc Deimona Seversona metiena nenoturēja ripu, kas paspēja pārkūleņot pāri vārtu līnijai.

Kanāda pagarinājumā gūst uzvaras vārtus

Pagarinājumā Kanādai uzvaras vārtus 6.minūtē guva Marks Stouns.

Krievijas - ASV spēles apskats

Savukārt čempionātā nevienā spēlē vēl nezaudējušie krievi veiksmīgi sāka arī ceturtdaļfinālu - Ņikita Gusevs otrās minūtes sākumā tika pie Korija Šneidera vārtu priekšā palikušas ripas un atklāja rezultātu. Četras minūtes pirms pārtraukuma mērķi sasniedza Sergeja Sergačova spēcīgs metiens, neatstājot izredzes Šneideram, jo ripa pēc rikošeta mainīja lidojuma virzienu.

Pāris minūtes pēc otrās trešdaļas sākuma Breidijs Šejs rezultāta starpību samazināja. ASV izlases spiediens pieauga un krievi perioda beigās lielākoties cīnījās aizsardzībā, nosargājot savus vārtus. Toties trešā perioda sākumā amerikāņi iekrita aizsardzībā un izrāvienu divatā pret vienu aizsargu precīzi noslēdza Kirils Kaprizovs. Lai gan Noa Hanifins ar patālu metienu ASV izlasei vienus vārtus atguva, līdz trešdaļas vidum vēl vienu ātru Krievijas uzbrukumu noslēdza Mihails Grigorenko, atjaunojot divu vārtu pārsvaru.

Vairāk nekā trīs minūtes pirms spēles beigām ASV izlase aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju un Alekss Debrinkats trešo reizi raidīja ripu Andreja Vasiļevska sargātajos vārtos. Mača izskaņā rezultāts vairs nemainījās.

Vēlāk ceturtdien atlikušajās divās ceturtdaļfināla spēlēs tiksies Somija-Zviedrija un Čehija-Vācija. Pusfinālu pāri Slovākijā notiekošajā čempionātā kļūs zināmi tikai pēc ceturtdaļfinālu noslēguma, jo komandas sadalīs pēc grupu kārtas noslēgumā iegūtās vietas.

Pusfināli notiks sestdien, savukārt finālcīņas par medaļām būs svētdien.