Kanādas hokejisti sagrauj Čehiju un spēkosies ar somiem par zeltu

Bratislavā, Ondreja Nepelas vārdā nosauktajā arēnā, sestdienas vakarā īstas hokeja kaislības - pasaules čempionāta pusfinālā cīnījās Kanādas un Čehijas valstsvienības, un  šajā duelī pārāka izrādījās Kanāda, kas guva uzvaru ar 5:1, liecina organizatoru informācija.

Spēles rezultātu jau sestajā minūtē atklāja Marks Stouns, izvirzot Kanādas valstsvienību vadībā. Tālāk rešdaļa turpinājās asi, Čehijai bija iespēja spēlēt vairākumā, taču izlīdzināt spēles rezultātu līdz pārtraukumam līdzjutēju tik ļoti atbalstītā valstsvienība nespēja.

Marks Stouns izvirza Kanādu vadībā (1:0)

Jau pašā otrās trešdaļas ievadā Kanāda palielināja savu pārsvaru - šoreiz precīzs bija Darnells Nērss.

Nērss vēl vairāk palielina Kanādas pārsvaru (2:0)

Vēl pēc dažām minūtēm Kanādai trešais vārtu guvums - savu meistarību nodemonstrēja Pjērs Luks Dubuā. Pēc tam čehi nomainīja vārstargu - Patriku Bartošāku nomainīja Nacionālās hokeja līgas (NHL) vārtu vīrs Pavels Francouzs.

Kanādai trešais vārtu guvums (3:0)

Čehi centās samazināt vārtu starpību, bet pārtraukumā devās, vēl joprojām nespēdami gūt vārtus. Arī trešais periods iesākās asi - čehiem bija daudz iespēju samazināt rezultāta starpību, taču ar momentu realizāciju neveicās. Spēles 47. minūtē Kails Turress guva vārtus, izdzēšot čehu izredzes pietuvoties lielajam finālam.

Kanāda turpina pārsteigt (4:0)

Ar to Kanādas ofensīva nebeidzās - septiņas minūtes līdz spēles beigām ar vārtu guvumu izcēlās Tomass Šabo.

Šabo gūst piektos vārtus Kanādas izlases labā (5:0)

Taču šoreiz čehi nepalika atbildi parādā - pēc 59 sekundēm Tomass Zahorna beidzot Čehijas labā guva pirmos vārtus šajā asajā duelī.

Čehija gūst vienīgos vārtus pusfinālā

Pirmajā pusfinālā Somijas izlase spēja parādīt zobus un ar 1:0 uzvarēt zvaigžņoto Krievijas izlasi. Līdz ar to svētdien par zeltu cīnīsies Somijas un Kanādas izlases, bet par bronzu - Krievijas un Čehijas valstsvienības.

Jau ziņots, ka Latvijas valstsvienība pasaules čempionātā, uzvarot Austrijas, Itālijas un Norvēģijas valstsvienības, nespēja iekļūt ceturtdaļfinālā, un turnīru noslēdza desmitajā vietā.