Hokejists Rodrigo Ābols: Patīk, ka tēvs mani motivē un iedvesmo

Rodrigo Ābols ir viens no perspektīvākajiem Latvijas jaunās paaudzes hokejistiem. Ceturto klubu sezonu pēc kārtas viņš aizvadīja ārpus Latvijas un otro - pieaugušo hokejā. Zīmīgi, ka liktenis Rodrigo pašlaik ir noenkurojis Zviedrijā - tur savulaik spēlēja viņa tēvs Artis Ābols, kurš jau 11. gadu strādā trenera arodā.

Nabas saite ar dēlu ģimenē tika pārgriezta jau brīdī, kad Rodrigo devās spēlēt uz Ziemeļameriku. Ābols vecākais uzsver, ka Rodrigo 23 gadu vecumā vairs nav nekāds puišelis, jo Artis pats bija tieši tikpat vecs, kad dēls piedzima. Žurnālistu un kolēģu vidū Arti Ābolu uzskata par vienu no inteliģentākajiem un godprātīgākajiem Latvijas treneriem. Arī valstsvienībā, kur Artis Ābols asistē Bobam Hārtlijam, viņa attiecības ar Rodrigo ir īsteni profesionālas.

Rodrigo atceras, ka dīvainas sajūtas bija tikai pirmsākumos Rīgas "Dinamo", kad abi Āboli treniņā bija uz ledus, bet viens kā treneris, otrs - spēlētājs.

Abi pasmējušies par Rodrigo jautājumu, vai uzrunāt Arti par tēvu par treneri. Tagad abiem ir skaidrs, ka hallē tēvs ir treneris un nekādas atlaides netiek dotas. Rodrigo Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" īpaši uzteica ģimenes lielo ieguldījumu viņa līdzšinējos panākumos.

"Visu mūžu skatos uz vecākiem kā uz elkiem un cilvēkiem, no kuriem gribu mācīties," teica Rodrigo Ābols. "Tēvs ir vairāk ko pieredzējis un gājis cauri. Patīk, ka viņš vienmēr mani motivē un dzen uz priekšu." 

Artis Ābols saka, ka hokeja ziņā vienmēr ir bijis stingrs, savukārt dēls smejas, ka tēvs viņu allaž kritizējis. 

Pēc mēģinājumiem sevi apliecināt Ziemeļamerikas junioru hokejā sapnim spēlēt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Rodrigo tuvāk par iekļūšanu draftā vēl nav ticis, tādēļ sekoja loģisks solis atgriezties Eiropā, vienā no labākajām hokeja skolām Zviedrijas elites līgā.

Rodrigo neslēpj, ka viņa mērķis ir NHL, bet pašlaik Zviedrija ir labākā vieta attīstībai. 

Rodrigo saskata, ka katram ceļš uz NHL ir savādāks, un lēš, ka pašam līdz šim ceļā uz NHL pietrūka fiziskā spēka. Pēc aizvadītās sezonas Rodrigo ar savu izvēli spēlēt Zviedrijā ir apmierināts un priecājas, ka varēs vēl divus gadus pavadīt Ērebrū un turpināt attīstīties.

Šosezon Rodrigo kļuva par "Orebro" komandā labāko vārtu guvēju un priekšā viņam ir ceturtais pasaules čempionāts. Ja savā pirmajā pasaules čempionātā Rodrigo, pamanot aiz sevis pie brokastu letes Sindiju Krosbiju, bija sajūta, ka NHL zvaigzne jāpalaiž priekšā, tad tagad viņu skaļi uzvārdi vairs nesatrauc un tikai vairāk motivē. 

Treniņi izlasē Rodrigo šķiet grūti un nogurdinoši nevis fiziskās slodzes dēļ, bet gan tādēļ, ka jāizprot komandas spēle un tas pie galvenā trenera Boba Hārtlija prasa daudz laika un koncentrēšanos. Toties ir redzams, ka tas dod rezultātu un Latvijas izlase var līdzvērtīgi cīnīties ar jebkuru pretinieku, piebilst hokejists.

Rodrigo savu vienaudžu vidū šķiet ārkārtīgi prātīgs un nosvērts, bet viņa tēvs saskata, ka laukumā emociju un sportiskas nekaunības dēlam pietiek. Artis Ābols savulaik atgādinājis, ka laukumā jābūt dusmīgākam, un Rodrigo apzinās - par sevi ir jāprot pastāvēt.

A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt