Hokeja pazinēji: Latvijas izlases izredzes uz ceturtdaļfinālu - arvien reālas

Latvijas hokeja izlasei pasaules čempionāta grupas kārtā priekšā vēl ir spēles ar daudz spēcīgākiem pretiniekiem, tomēr gan līdzjutēji, gan eksperti uzskata, ka cerības tikt līdz ceturtdaļfinālam aizvien ir reālas. Latvijas līdzjutēji fanu teltī Kronvalda parkā otrdien ar gavilēm sveica valstsvienības uzvaru pār Itāliju.

Līdzjutēju telts Kronvalda parkā ir viena  no skaļākajām vietām visā Rīgā, kur gadiem pulcējas kvēlākie līdzjutēji. Pretēji gaidītajam spēle pret Itāliju izrādījusies smagāka. Hokejists Krišjānis Rēdlihs spēli izbaudīja televīzijas ekrānā un atzina, ka pašam šobrīd būt uz ledus negribas. Par Latvijas izlases uzvaru šaubu viņam nebija.

"Ir jānopelna tie goli, pretinieka vārtsargam zvaigžņu stunda, bet līdz ar to agrāk vai vēlāk tur [ripa vārtos] būs," teica uz vietu valstsvienībā pretendējušais Krišjānis Rēdlihs. 

Savukārt līdzjutēja Rinalda vērtējumā spēle bija laba, bet pietrūkst realizācijas un tādu vārtu guvumu, kā iepriekš spēlē pret Austriju. Tikmēr hokeja fane Sandra izlasi kritizēja par "pārāk lielu muļļāšanos", tomēr ar Latvijas hokeju lepojas. Latvijas līdzjutēju vidū bija arī viesis no Taivānas Deivids. "Es Taivānā arī spēlēju hokeju, taču tur ar to aizraujas pavisam nedaudz cilvēku, jo ir karsts. Taču, esot šeit, esmu laimīgs izbaudīt, kāda ir šejienes atmosfēra," viņš teica.

Lai arī Itālija ir salīdzinoši viegls pretinieks, cīņa bija pietiekami smaga. Arī spēles iznākumam ir liela nozīme, jo tā būs viena no atslēgām uz iespējām Latvijas izlasei tikt ceturtdaļfinālā.

Gan fani, gan eksperti uzsver, ka pēdējos gados hokejs ir būtiski uzlabojies un liela loma kāpumā augšup ir trenerim Bobam Hārtlijam. Tāpēc iekļūšana ceturtdaļfinālā aizvien ir reāla.

Sporta žurnālists Armands Puče atgādina, ka Latvija pasaules čempionātā ir pastāvīga elites grupas komanda. "Lai cik tas dīvaini nebūtu, 23 gadu laikā, kopš mēs spēlējam A grupā, tikai astoņas komandas ir saglabājušas vietu elites grupā. Viena no tām ir Latvija," teica Puče. "Tās pārējās arī ir lielas hokeja valstis, tāpēc - kāpēc gan mēs to nevarētu izdarīt?"

Paļauties uz Latvijai labvēlīgu citu komandu uzvaru un zaudējumu iznākumu nav vērts. Uzvaras jāņem pašiem. Jautājums – no kā?

Sporta žurnālists Anatolijs Kreipāns saskata iespēju spēlē pret Krieviju. "Es domāju, lai cik tas dīvaini nebūtu, no Krievijas, jo viņi varētu vieglprātīgi iziet uz ledus. Zviedri? Šaubos. Čehi? Tā ir vienīgā komanda, ko mēs pasaules čempionātā neesam uzvarējuši. To vajag atgādināt.''

Nākamā spēle Latvijas izlasei būs ceturtdien ar titulēto Čehijas valstsvienību. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1