Hokeja izlases video treneris Groms. Ārpus laukuma nosargā vārtus un analizē datus

Latvijas hokeja valstsvienības video trenera Pētera Groma pienākumi pasaules čempionātā ir vākt un analizēt informāciju, kas komandai palīdzētu gūt labākus panākumus. Spēlēs viņš nav kopā ar komandu uz soliņa, bet sēž pie datora treneru telpā, tomēr Groms pierādīja, ka arī tur var palīdzēt komandai izvairīties no vārtu zaudējuma.

Spēlē pret Itāliju latvieši ielaida ripu vārtos un būtu nonākuši iedzinējos, ja vien galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc Groma ieteikuma neapstrīdētu tiesnešu lēmumu. Pēc video izskatīšanas arī tiesneši konstatēja, ka rezultatīvais uzbrukums Itālijai sākās ar aizmugures stāvokli, tādēļ vārtu guvumu anulēja.

Gromam treneru istabā atvēlēts galvenais galds - visu ko redz televīzijā, redz arī viņš, lai noskatos spēli un saliktu pa klucīšiem. Video treneris analizē gan Latvijas spēles, gan nākamo pretinieku veikumu, lai redzētu sāncenšu spēles sistēmu.

Video jomā Groms strādā jau 11 gadus, kad ar datorprogrammu "Ice Time" viņu iepazīstināja treneris Jūliuss Šuplers. Ar īpašu pulti Groms katrā trešdaļā veic apmēram 150 atzīmes 16 dažādos segmentos, piemēram par komandas spēli vidējā zonā un vārtu gūšanu.

Latvijas spēļu laikā Groms ar treneriem uz valstsvienības soliņa sazinās pa rāciju. Viena no svarīgākajām viņa funkcijām spēles laikā ir informēt par iespējamiem pretinieku pārkāpumiem, kas var ietekmēt vārtu guvuma ieskaitīšanu. Vai pretinieku spēlētājs vārtsarga laukumā traucējis vārtu vīram, vai uzbrukums varbūt sācies aizmugures stāvoklī. Ir arī risks, ja video treneris kļūdīsies. Par traucējumu vārtsargam, ja tas nebūs noticis, komanda zaudēs tiesības uz pusminūtes pārtraukumu, bet maldīgi pieprasot epizodes pārskatīšanu par aizmugures stāvokli, komanda uz divām minūtēm paliks mazākumā. 

Tieši šāda epizode bija Latvijas un Itālijas spēlē. Groms savus nopelnus neizceļ un uzsver, ka daudz kas atkarīgs no attēla rakursa televīzijā un lēmuma pieņemšanai ir ne vairāk kā 40 sekundes laika. Šoreiz attēlā bija skaidri redzams, ka itālieši kļūdījās, ieslidojot zonā, un Groms saziņā ar izlases treneri Arti Ābolu ziņoja par simtprocentīgi drošu iespēju pieprasīt tiesnešiem epizodes pārskatīšanu. 

Neieskaita Itālijas vārtu guvumu

Pārtraukumos treneri spēlētājiem parāda dažas Groma sagatavotās video epizodes, lai norādītu uz būtiskām spēles sastāvdaļām. Groms pirms mača pret Zviedriju sagatavoja video pārskatu ar vairāk nekā 100 fragmentiem, kas raksturoja pretinieku spēli. Tas palīdzēja komandai labāk sagatavoties cīņai pret pašreizējiem pasaules čempioniem. Zviedrijai tikai mača izskaņā izdevās nodrošināt uzvaru, iemetot ripu tukšos vārtos, liedzot Latvijai izredzes uz ceturtdaļfinālu. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1