Hokeja čempionāta orgkomiteja brīdina par viltotām spēļu biļetēm

Hokeja līdzjutēji, kuri maijā dosies uz Slovākiju, kur risināsies pasaules čempionāts hokejā, un jau laicīgi iegādājušies spēļu biļetes, sabiedrisko transportu gan Bratislavā, gan Košicē varēs izmantot bez maksas, lsm.lv informēja čempionāta orgkomitejas Mediju un komunikācijas vadītāja Mikaela Grendelova. Tiesa gan, ne visiem ir izdevies tikt pie kārotā, jo daudzu spēļu biļetes jau izpārdotas.

Orgkomitejai ir izdevies panākt vienošanos ar Bratislavas un Košices vietvarām, kas paredz, ka spēļu biļetes attiecīgajā spēļu dienā kalpos arī kā sabiedriskā transporta biļetes. Proti, piemēram, ja hokeja līdzjutējs ir bijis gana veiksmīgs un jau laikus ticis pie biļetes uz Latvijas – Austrijas spēli, Bratislavā autobusus, trolejbusus un tramvajus 11. maijā varēs lietot, nepērkot atsevišķi biļetes par braucienu. Turklāt spēles dienā sabiedrisko transportu varēs lietot neierobežoti 24 stundas.

Grendelova neslēpa, ka viens no iemesliem, kādēļ panākta šāda vienošanās, saistīta ar to ka Ondreja Nepelas vārdā nosauktā arēna Bratislavā atrodas blīvi apbūvētā vietā, kur nebūs iespējas līdzās novietot ne automašīnas, ne līdzjutēju autobusus. Šobrīd plānots, ka transportlīdzekļi tiks novietoti stāvvietās pie lielajiem iepirkšanās centriem, no kurienes līdzjutēji ātri un ērti varēs nokļūt arēna. “Mēs aicinām līdzjutējus aktīvi izmantot sabiedrisko transportu,” teica Grendelova.

Visdrīzāk arēnas tuvumā esošās ielas būs slēgtas privātajam transportam – iebraukšana būs atļauta cilvēkiem, kuri dzīvo netālu no arēnas, kā arī sabiedriskajam transportam, kurš, kā saka Grendelova, čempionāta laikā kursēšot biežāk, nekā ierasts.

Šajā faniem tik pozitīvajā lēmumā gan ir kāda nianse – ne visiem līdzjutējiem ir izdevies jau laikus tikt pie spēļu biļetēm. Piemēram, uz tādām spēlēm kā Latvija – Austrija, Latvija – Čehija un Latvija – Krievija biļešu skaits tirdzniecībā parādījās tik niecīgs, ka visiem līdzjutējiem, kuri no Latvijas maijā pošas uz Bratislavu, to nepietiek.

Izskaidrojums ir gana vienkāršs – uz Bratislavu pošas varen iespaidīgs čehu līdzjutēju skaits, kuri jau laikus izpirkuši dienas spēļu komplektus, un tādēļ par deficītu kļuvušas biļetes arī uz citām spēlēm. Tāpat orgkomiteja sagaida, ka ievērojams daudzums līdzjutēju varētu atbraukt arī no Krievijas, un arī kaimiņi austrieši varētu apmeklēt savas valstsvienības spēles kuplākā skaitā, nekā tas ierasts citos hokeja turnīros.

Latvieši trūkstošās biļetes mēģina nopirkt pie biļešu pārpircējiem dažādos biļešu pārdošanas portālos, taču Grendelova brīdina, ka daudzos no tiem var sanākt vilties. Orgkomiteja jau saņēmusi vairākus satrauktus zvanus no līdzjutējiem, kuri samaksājuši bargu naudu par biļetēm, taču pie biļetēm tā arī nav tikuši. Tiesa gan, pagaidām viņa šos portālus neatklāj, vien norāda, ka arī orgkomiteja, papētot piedāvājumus, secinājusi, ka daudzos tiek piedāvātas biļetes, kuras reāli tirdzniecībā nekad nenonāks – tās nobloķētas citiem mērķiem.

Tāpat Grendelova iesaka uzmanīties, pērkot biļetes pirms spēles no rokas. Jau fiksēti gadījumi, kad parādījušās viltotas biļetes, kā arī tās, kuras saņem elektroniski un var izprintēt, no rokas pirkt ir ļoti riskanti, jo neviens nezina, cik reizes attiecīgas fails ir ticis izdrukāts.

Grendelova ļoti iesaka pirkt spēļu biļetes tikai pie oficiālajiem tirgotājiem. Iespējams, ka kādā brīdī tirdzniecībā parādīsies papildu biļetes uz dažām spēlēm, piemēram, Latvija – Čehija, taču to skaits būs ļoti ierobežots – runa ir par desmitiem, ne simtiem biļešu.

Pasaules čempionāts hokejā Slovākijas pilsētās Bratislavā un Košicē sāksies 10. maijā. Latvijas izlases pretinieki šajā turnīrā būs Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas valstsvienības.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1