Daugaviņš nokārto Latvijas hokeja izlases uzvaru pār Krieviju. Spilgtākie spēles momenti

Latvijas hokeja izlasei savu līdzjutēju priekšā cetutdien papildlaikā ar 2:1 izdevās pārspēt Krievijas izlasi. Uzvaras vārtus nokārtoja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Pirmajā trešdaļā nevienai no izlasēm gūt vārtus tā arī neizdevās.

Pirmās trešdaļas spilgtākie momenti

Pārtraukumā Rihards Bukarts, kurš šajā mačā spēlē kopā ar brāli Robertu, atklāja, ka vēl ir jūtams sagurums pēc iepriekšējās pārbaudes spēles, taču viņš jūtas labi un ir prieks un gods spēlēt kopā ar brāli. “Jūtos ļoti ātrs uz vispārējā fona,” uz jautājumu, vai šajā spēlē nav salīdzinoši liels ātrums, atbildēja Rihards, kurš norādīja, ka izlasei vairāk jāiet uz vārtiem un jācenšas uzvarēt.

Intervija ar Rihardu Bukartu

Šo spēli klātienē vēroja arī Teodors Bļugers, kurš, beidzoties Pitsburgas “Penguins” sezonai, ir gatavs pievienoties izlasei. Tedijs atklāja, ka jau ir ticies ar izlases galveno treneri Bobu Hārtliju, taču pagaidām par spēlēm nav runājuši – vien aprunājušies par aizvadīto sezonu. Bļugers teica, ka ir gatavs pievienoties izlasei un spēlēt jau pārbaudes spēlēs pret Šveici.

Intervija ar Teodoru Bļugeru

Zīmīgi, ka Bļugeram vēl nav līguma uz nākamo sezonu, taču viņš cer palikt “Penguins”. Lai gan daudzi spēlētāji, kuriem nav līguma, baidās spēlēt izlasē, jo nav līguma, ko apdrošināt, Teodors atklāja, ka viņu tas nebiedējot.

Otrajā trešdaļā Krievijas izlase rādīja jau daudz aktīvāku spēli, kas vainagojās ar Artjoma Zuba vārtu guvumu, atstājot Latvijas izlasi iedzinēju lomā.

Krievija atklāj spēles rezultātu

Otrās trešdaļas spilgākie brīži

Pēc otrās trešdaļas Latvijas izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš LTV pauda, ka spēle ir vienlīdzīga – iespējams, pretiniekiem lielāka meistarība, bet Latvijas izlases puišiem lielāks cīņasspars.

Intervija ar Ronaldu Ķēniņu

Ķēniņš līdz šim spēlēja vienā līgā ar vārrtsargu Elvi Merzļikinu, pirms otrais nokļuva Kolumbusā un gaida Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas “Blue Jackets” sezonas beigas, lai pievienotos Latvijas izlasei. Ronalds pauda, ka Elvis atpūšoties, trenējoties pie privātā trenera un ar lielāko prieku spēlēšot izlasē.

Neieskaitītais Roberta Bukarta vārtu guvums

Trešajā trešdaļā Latvijas izlasei bija vairākas teicamas iespējas izlīdzināt rezultātu, taču ripa spītīgi vārtos nenonāca.

Nepilnas astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām, spēlējot mazākumā, Ronaldam Ķēniņam izdevās izlīdzināt spēles rezultātu.

Ronalds Ķēniņš izlīdzina spēles rezultātu

Pēc brīža ripu vārtos raidīja Roberts Bukarts, taču tiesneši, pārskatot video, pieņēma lēmumu šo vārtu guvumu neieskaitīt, jo vārtsarga laukumā atradās Kaspars Daugviņš un viņam bija arī kontakts ar vārtsargu. Roberts pēc šāda pavērsiena nespēja savaldīties, un viņam bija jāpamet laukums.

Neieskaita Roberta Bukarta vārtu guvumu

Ātrs un skatāms hokejs turpinājās līdz pat trešdaļas beigām - steidzoties uz lidmašīnu, kam no Rīgas Krievijas izlases hokejisti jānogādā mājās, uz vārtiem devās Iļja Kovaļčuks, taču Latvijas izlases vārtsargs Kristers Gudļevskis šajā situācijā bija pārāks. Līdz ar to trešdaļa noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu un uzvarētājs bija jānoskaidro papildlaikā.

Papildlaikā pārāka bija Latvijas izlase - uzvaras gols komandas kapteinim Daugaviņam.

Kaspars Daugaviņš gūst uzvaras vārtus

“Krievijas izlasi vienmēr patīkami uzvarēt,” pēc spēles atzina uzvaras vārtu autors. Daugaviņš gan norādīja, ka viņam ir minitrauma – pēc lielas slodzes saspazmējies muskulis, un ceturtdienas spēli viņš aizvadīja spēlējot teju uz vienas kājas. Nevis baudījis hokeju, bet izcīnījis cīņu ar sevi.

Intervija ar Daugaviņu

Priecīgs pēc spēles bija vārtsargs Kristers Gudļevskis, norādot, ka čaļi labi spēlējuši. Viņš atklāja, ka Latvijas izlasē vienmēr ir savādāk spēlēt nekā jebkurā klubā – iespēja satikt savējos un kopā cīnīties par uzvarām.

Intervija ar Kristeru Gudļevski

Jau trešdien Latvijas un Krievijas izlases aizvadīja pārbaudes spēli. Lai gan mača sākums bija cerīgs, tomēr Latvijas valstsvienības hokejistiem neizdevās noturēt divu vārtu pārsvaru un ar rezultātu 2:4 nācās atzīt pretinieku pārākumu.

Pēdējās pārbaudes spēles Latvijas izlasei plānotas 3. un 4. maijā izbraukumā pret Šveici. Pasaules čempionāts no 10. līdz 26. maijam risināsies Slovākijā – Bratislavā un Košicē.

Pirmo spēli pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība aizvadīs 11. maijā pret Austriju. Grupas turnīra turpinājumā Bratislavā vēl būs jātiekas ar Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm. Pēc apļa izspēles grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Visas Latvijas valstsvienības spēles tiešraidē piedāvās LTV7 un replay.lv.

Tikmēr Latvijas vīriešu hokeja otrā izlase pārbaudes mačā ceturtdien ar 6:1 uzvarēja Igaunijas valstsvienību. Divi precīzi metieni Kārļa Ozoliņa rēķinā, bet pa vieniem vārtiem Renāram Krastenbergam, Nikolajam Jeļisejevam, Danielam Bērziņam un Artūram Ozoliņam.

Trešdien notiekošajā pārbaudes spēlē Latvija uzvarēja ar rezultātu 2:0.