Čehijas hokeja izlase nodrošina dalību pusfinālā, somi pagarinājumā pārspēj Zviedriju

Pēdējā trešdaļā četrus vārtus guvusī Čehijas valstsvienība pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ceturtdien Bratislavā ar 5:1 pārspēja Vācijas hokejistus. Tālāk par ceturtdaļfinālu netika līdzšinējie čempioni zviedri, kas ar 4:5 pagarinājumā piekāpās Somijas izlasei.

Pusfinālā Čehijas izlases pretinieki būs kanādieši, turpretim Somijas valstsvienība tiksies ar galvenajiem favorītiem krieviem.

Čehijas - Vācijas spēles apskats

Aktīvāka čehu darbība ilgstoši neatspoguļojās rezultātā, turklāt arī Vācijas izlasei dažkārt izdevās bīstami uzbrukumi.

Jans Kovāržs gūst pirmos vārtus

Vadībā Čehijas valstsvienību sešas minūtes pirms otrā pārtraukuma izvirzīja Jans Kovāržs, kura plaukstas metiens no zonas vidus pārsteidza vārtsargu Filipu Grubaueru.

Vācijas izlase panāk neizšķirtu

Četras minūtes vēlāk Franks Mauers panāca neizšķirtu ne bez čehu vārtsarga Patrika Bartošāka dalības. Bartošāks aiz vārtiem kļūmīgi piespēlēja pretiniekam Frederikam Tifelsam, kurš nogādāja ripu Maueram ērtam metienam no tuvas distances.

Jakubs Vorāčeks panāk Čehijai 2:1 pārsvaru

Vācijas centieni aktīvi spēlēt uzbrukumā nereti atstāja plaisas aizsardzībā, un vienu savu iespēju čehi izmantoja trešā perioda 5.minūtē. Uzbrukumā trijatā pret vienu aizsargu ar atkārtotu metienu Grubaueru pārspēja Jakubs Vorāčeks.

Dominiks Kubalīks gūst čehiem trešos vārtus

Ātrā uzbrukumā čehi guva arī trešos vārtus - Dominiks Kubalīks ieslidoja zonā un spēcīgi raidīja ripu augšējā stūrī.

Ondržejs Palāts iemet Vācijas vārtos ceturto ripu

Pēdējās vāciešu cerības sabruka tika nepilnu pusotru minūti vēlāk. Grubauers devās aiz sava cietokšņa apturēt ripu, bet tā izlēca tukšu vārtu priekšā uz Ondržeja Palāta nūjas.

Jans Kovāržs raida ripu tukšos vārtos

Pēdējo ripu čehi iemeta tukšos vārtos.

Somijas - Zviedrijas spēles apskats

Savukārt Somijas izlase ceturtdaļfinālā Košicē pirmās minūtes izskaņā atklāja rezultātu, bet otrā perioda sākumā nonāca iedzinējos jau ar 1:3. Līdz trešdaļas vidum somi panāca neizšķirtu, tomēr otrā perioda beigās vadību atguva Zviedrijas izlase. Vēlreiz izlīdzinājumu panāca Marko Antila pusotru minūti pirms pamatlaika beigām, kad vārtsargu Somijai bija aizstājis laukuma spēlētājs.

Sakari Maninens gūst uzvaras vārtus Somijai

Pagarinājuma otrajā minūtē ideāls trāpījums vārtu tālajā augšējā stūrī pretuzbrukumā izdevās Sakari Maninenam. Iepriekš mačā viņš izcēlās ar trim rezultatīvām piespēlēm.

Pirmajos divos ceturtdaļfinālos Krievija ceturtdien ar 4:3 pārspēja ASV valstsvienību, savukārt pamatlaika pēdējā sekundē laimīgi izglābušies kanādieši ar 3:2 pagarinājumā uzveica Šveici.

Pusfināli risināsies sestdien, bet spēles par bronzas un zelta medaļām Bratislavā paredzētas čempionāta noslēgumā svētdien.