Ārzemju latvieši: Hokeja čempionāts ir kā dziesmu svētki

Tuvojoties pasaules čempionātam hokejā, kas šogad risināsies Slovākijā, uz Bratislavu pošas arī ievērojams skaits latviešu, un, kā jau pēdējos gados ierasts, šī kļūs par galveno pulcēšanos vietu tautiešiem ja ne no visas pasaules, tad vismaz no Eiropas noteikti.

Uz Bratislavu pošas latvieši no daudzām Eiropas valstīm – galvenokārt no Lielbritānijas un Īrijas, kā arī no Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas, Vācijas, Francijas un Austrijas. Iespējams gan, ka šogad svešumā mītošo tautiešu īpatsvars nebūs tik liels, kā, piemēram, pērn, kad Latvijas latvieši Herningā bija izteiktā mazākumā, taču noteikti viņi krietni papildinās Latvijas izlases fanu pulku.

“Kad es pirmo reizi devos uz čempionātu, primārais bija hokejs. Bet tagad… Kad sajūti to atmosfēru, kas tur ir, gribas atkal un atkal. Varena kopības sajūta, ir īpaši ārzemēs dzīvojošajiem,” LSM.lv stāsta SDK “Thunder” – sporta draugu kluba, kas apvieno vairākās valstīs dzīvojošus Latvijas sporta fanus, pārstāvis Kaspars Ķikulis.

“Atmosfēra tiešām ir lieliska – kā tādi dziesmu svētki, tikai ar hokeju un aliņu,” piebilst Ķikulis, norādot, ka tieši hokeja čempionāta laikā sajūt lielāku saikni ar Latviju, nekā pat viesojoties dzimtenē.

Viņš nenoliedz, ka svarīgs punkts ir arī finansiālie apstākļi – ārzemēs mītošajiem latviešiem ir mazliet lielāka rocība nekā Latvijā dzīvojošajiem un strādājošajiem, līdz ar to arī sakrāt naudu ir vieglāk. Nenoliedzami, katrs pasaules čempionāts hokejā prasa iespaidīgus ieguldījumus.

Dānijā dzīvojošā Raimonda Klibas pērn pirmo reizi mūžā devās atbalstīt Latvijas hokeja izlasi, jo spēles notika nosacīti netālu no viņas mītnes vietas. Šogad viņa plāno doties uz Bratislavu. “Iepatikās atmosfēra čempionāta laikā,” savus motīvus LSM.lv atklāj Raimonda.

“Domāju, ka šogad būs vēl interesantāk. Pirmkārt jau tāpēc, ka čempionāts notiks man pilnīgi svešā valstī – nekad neesmu bijusi Slovākijā. Būsim ar draugu tur abas nedēļas,” atklāj Raimonda, piebilstot, ka vēl gan nav sarūpējusi spēļu biļetes, cerībā tās iegādāties uz vietas. Ja tas neizdosies, tad vismaz apskatīs Slovākiju, bet atmosfēru izbaudīs fanu zonā.

Priecīgs par atgriešanos Bratislavā ir Īrijā mītošais Imants Mālmanis – 2011. gad čempionāts bija pirmais, uz kuru viņš devies. Kopš tā laika nav izlaists neviens turnīrs. Imants ir viens no tiem latviešiem, kas palīdz rūpēties par labu atmosfēru arēnā, uzdodot faniem ritmu ar bungām. Iepriekšējā reizē, 2011. gadā buņģieriem gan savus instrumentus nācās atstāt aiz durvīm, taču šogad ierobežojumi nav plānoti, LSM.lv vēsta pasaules čempionāta hokejā orgkomitejas Mediju un komunikācijas vadītāja Mikaela Grendelova.

“Atceroties bungu aizliegumu 2011. gada čempionātā Slovākijā, protams organizatoru lēmums "Bungām būt arēnā!" ir apsveicams. Vienīgi bažas par to, ka bunģieri būs izkaisīti arēnas sektoros. Jo, kad esam visi kopā vienā sektorā, tikai tad tiek radīta kopēja fanu uzmundrināšana vajadzīgajos brīžos,” pauž Mālmanis.

Pasaules čempionāts hokejā sāksies 10. maijā, Latvijas hokeja valstsvienības vīri krustos nūjas ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm.

A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt