Ar Bukarta «hattrick» nepietiek, hokeja sapnis par ceturtdaļfinālu izdziest. Spēles spilgtākie momenti

Latvijas hokeja valstsvienība savā priekšpēdējā grupas spēlē pasaules čempionātā ar 4:5 piekāpās pašreizējiem pasaules čempioniem zviedriem. Līdz ar to Latvija zaudēja arī teorētiskās izredzes cīņā par ceturtdaļfinālu.

Trīs vārtus Latvijas izlases labā guva Roberts Bukarts, mača viduspunktā izlīdzinot rezultātu. Arī otrais vārtu guvums protokolā ierakstīts Bukartam, taču paši zviedri neveiksmīgi parūpējās, lai ripa otro reizi nonāktu viņu vārtos. Tāpat Bukarta  kontā bija ceturtie Latvijas izlases vārti.

Bukarts panāk 1:1

Zviedri ripu raida savos vārtos

Trešos vārtus Latvijas izlase labā guva Jānis Jaks.

Jaks izvirza vadība Latvijas izlasi

Pēc diviem video atkārtojumiem Bukarts gūst "hattrick"

Mača pirmajās minūtēs abas komandas demonstrēja ātru, bet tajā pašā laikā nedaudz piesardzīgu hokeju, neizpildot daudz metienu pa pretinieku vārtsargiem. Abām komandām bija pa iespējai atklāt rezultātu, taču uz tablo saglabājās divas nulles.

Pirmā perioda vidū divu minūšu sodu izpelnījās Oskars Batņa. Zviedriem šajā vairākumā izdevās demonstrēt, kāpēc viņi ir vieni no labākajiem vairākumu realizētājiem, atklājot rezultātu.

Zviedri atklāj rezultātu

Uzreiz pēc zviedru vārtu guvuma teicama iespēja bija arī Latvijas izlasei, taču vārtus gūt neizdevās.

Trešdaļas otrajā pusē atkārtoti iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā nopelnīja pēdējo divu gadu pasaules čempioni. Šoreiz Latvijas aizsardzība bija līmenī, rezultātam nemainoties.

Bičevska komentārs pēc spēlētām 20 minūtēm

Otrā perioda ievadā iniciatīva pārliecinoši piederēja zviedriem. Vairākas reizes spēlē aktīvi bija jāiesaistās Kristeram Gudļevskim, taču gūt otros vārtus zviedriem neizdevās.

Turpinājumā pirmo vairākuma iespēju nopelnīja Latvijas izlase. To arī Robertam Bukartam izdevās realizēt, pirmo reizi čempionātā mazākumu neizturot zviedriem.

Latvijas prieki gan nebija ilgi, jo vien pāris minūtes vēlāk teicama sadarbība padevās zviedriem, kas atguva vadību.

Zviedrija gūst otros vārtus

Perioda pēdējā minūtē Latvijas izlase ieguva otro iespēju spēlēt piecatā pret četriem. To gan uzreiz neizdevās izmantot, pusotrai vairākuma minūtei paliekot pēc pārtraukuma. Arī šo vairākumu Latvijas izlase realizēja, kad Zviedrijas spēlētājs neveiksmīgi centās raidīt ripu prom no vārtu priekšas, taču tā trāpīja partnerim un atlēca tieši vārtos.

Neilgi pēc tam uzbrukumā traucās Rihards Bukarts, kuram ripa nolēca no nūjas tieši vārtu priekšā. Taču teicamā ātrumā pie tās steidzās Jaks, kurš pirmo reizi čempionātā kaučuku trieca vārtos.

Turpinājumā abas izlases apmainījās ar bīstamiem momentiem. Lai gan Latvijai bija iespējas gūt savus ceturtos vārtus, zviedri prata izlīdzināt rezultātu.

Zviedrija panāk 3:3

Neilgi pēc tam veiksme jau bija zviedru pusē, kad ripa atsitās pret spēlētāja slidu vārtu priekšā un ieslīdēja Gudļevska sargātajos vārtos.

Zviedri atgūst vadību

Pēdējā trešdaļā vēl vienu mazākumu izturēja Latvijas izlase, bet trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Bukarts guva savus trešos vārtus. Sākotnēji tiesneši pārliecinājās, vai Bukarts nav spēlējis ar augstu paceltu nūju, kam sekoja Zviedrijas trenera pieprasījums par zonas pārkāpumu. Pēc ilgstošas analīzes tiesneši vārtu guvumu atzina par pareizu.

Par nesekmīgu trenera izaicinājumu zviedri saņēma divu minūšu sodu, taču to Latvijas izlase neprata izmantot. Pēdējā minūtē, zinot spēles likmi, Latvijas izlase aizstāja vārtsargu pret sesto spēlētāju. To prata izmantot zviedri, uzvarot ar 5:4.

Zviedri met ripu tukšos vārtos

Zviedrijas uzvara lika punktu jautājumam par pēdējo ceturtdaļfināla dalībnieci. No A grupas labāko astotniekam kvalificējās Somija, ASV, Kanāda un Vācija, bet no B grupas - Krievija, Čehija, Zviedrija un Šveice.

Tikmēr paralēlā mačā Lielbritānija no 0:3 atspēlējās un papildlaikā ar 4:3 pieveica Franciju, spiežot francūžus pamest hokeja eliti.

Izlases kapteinis Lauris Dārziņš intervijā pirms mačā atklāja, ka komanda pievērsusi pastiprinātu uzmanību pretinieku spēlei nevienādos sastāvos. Tāpat viņš uzsvēra, ka ir būtiski nenopelnīt liekus noraidījumus un ka Latvijas izlasi šajā mačā neizšķirts rezultāts pamatlaikā neapmierinās.

Dārziņa komentārs pirms spēles

Latvijas izlase hokejisti pirms spēles bija apņēmības pilni, uzsverot, ka čempionātā ir vēl divas spēles, kurās jācīnās. Rūdolfs Balcers norādīja, ka, ja izdodas ātri izvirzīties vadībā un ja sanāk veiksmīgs otrais periods, tad izlase var pacīnīties.

Pirmsspēles intervija ar Arti Ābolu

Tikmēr zviedru treneris pirms mača norādīja, ka arī viņiem vēl nekas nav garantēts, tāpēc abas komandas būs gatavas cīnīties līdz beigām.

Zviedrijas trenera komentārs pirms spēles

Latvijas hokeja valstsvienība līdz šim ne reizi nav spējusi zviedrus pārspēt pamatlaikā. Pērn Zviedrijas hokejisti bija pārāki ar 2:3, bet vēl gadu iepriekš ar 0:2.

Vienīgo reizi Latvijas izlase zviedrus pasaules čempionātā pieveica 2009. gadā, kad Miks Indrašis atnesa uzvaru pēcspēles metienos.

Latvijas izlase sešās spēles iekrājusi sešus punktus, kas pašlaik dod piekto vietu B apakšgrupā.

Pasaules čempionāta spēles Bratislavā un Košicē ilgs līdz 26. maijam.