Aļaskas rūdītais vārtsargs Grigals: Izlasē katru dienu apgūstu jaunas lietas

Gustavs Dāvis Grigals Latvijas izlases kandidātu treniņnometnē ieradās no universitātes Aļaskā, kas norūdījusi viņa raksturu un mainījusi priekšstatu par to, kas ir aukstums. Vai 20 gadu vecais vārtsargs valstsvienības sastāvā dosies uz pasaules čempionātu, vēl ir priekšlaicīgi teikt, tomēr Grigals cenšas maksimāli izmantot iespējas, ko sniedz treniņi kopā ar labākajiem Latvijas hokejistiem.

Pārbaudes spēlēs pret Krieviju laukumā Grigals netika, jo vārtu drošību treneri uzticēja Kristeram Gudļevskim. Grigals Latvijas Radio pastāstīja, ka sajūtas bija fantastiskas arī uz rezervistu soliņa, dzirdot, kā līdzjutēji "Arēnas Rīga" tribīnēs atbalsta savu komandu.   

Gustavs Dāvis Grigals par gatavošanos Latvijas izlasē
00:00 / 04:42
Lejuplādēt

Nojaušams, ka Grigals brauks uz pasaules čempionātu, kas Slovākijā sāksies 10. maijā, tomēr viņš par to nedomā. Aļaskas-Fērbenksas universitātes students apzinās, ka pašlaik izlasē viņš ir otrais vārtsargs aiz Kristera Gudļevska. Ja uz izlasi netiks Elvis Merzļikins, kura pārstāvētais klubs Kolumbusas "Blue Jackets" Nacionālajā hokeja līgā (NHL) turpina cīņu par Stenlija kausu, valstsvienībā varētu saglabāties pašreizējais vārtsargu rangs.

Gaišu nākotni hokejā Grigalam saskata izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs,

kurš pats savulaik bijis vārtsargs. Grigals izlases treniņos iepazīst jaunas lietas katru dienu un piebilst, ka cenšas strādāt, neko jaunu neizdomājot. Treniņi kopā ar labākajiem Latvijas hokejistiem Grigalam ir ļoti noderīgi, jo ļauj uzkrāt vērtīgu pieredzi. Vārtsargs mācās, kā pieredzējušākie hokejisti iesildās, atsildās un uzvedas ārpus laukuma. "Esmu vairāk apguvis, kā attiekties pret darbu," paskaidro Grigals.

Par savu uzdevumu Grigals uzskata būt drošam otrajam numuram, kas atbalsta Gudļevski un ir gatavs jebkurā brīdī doties laukumā. "Aizbraukšu vai neaizbraukšu [uz pasaules čempionātu], to jau redzēs, bet tagad katru dienu eju, gatavojos un cīnos par vietu sastāvā," viņš uzsvēra.

Grigals atceras, ka Gudļevskis 2013. gadā uz pasaules čempionātu aizbrauca kā izlases otrais vārtsargs, bet praktiski kļuva par komandas glābēju. Tomēr līdzības viņš īpaši nemeklē un tālejošus plānus tādēļ nekaldina.

Aļaskā Grigalam ļoti patīk, jo ir teicami apstākļi hokejam un mācībām augstskolā.

"Cenšos augt un attīstīties gan prātā, gan fiziskajos dotumos," savas gaitas augstskolā un tās hokeja komandā raksturoja hokejists.

Augstskola uz pasaules čempionāta treniņnometni Grigalu palaida pat vieglāk, nekā viņš bija gaidījis. Grigals parunāja ar galveno treneri un pasniedzējiem, kuri akceptēja vārtsarga mācību plānu. "Tagad jākoncentrējas hokejam un mācībām, vēlāk varēs atpūsties," paskaidroja vārtsargs. Arī nometnes laikā Rīgā viņš paralēli treniņiem pilda mācību uzdevumus un sazinās ar universitātes komandas galveno treneri, kurš jautā, ko Grigals jaunu ir iemācījies un kādas ir viņa izredzes tikt sastāvā.

Ar Grigalu augstskolā lepojas un cer, ka viņš kļūs par otro Aļaskas-Fērbenksas universitātes studentu, kurš sasniegs augstāko līmeni nacionālajā izlasē. Līdz šim vienīgais no Aļaskas-Fērbenksas universitātes studentiem valstsvienībā ir spēlējis Kanādas aizsargs Koltons Paraiko.

Pēdējās pārbaudes spēles Latvijas izlasei plānotas 3. un 4. maijā izbraukumā pret Šveici. Pasaules čempionāts no 10. līdz 26. maijam risināsies Slovākijā – Bratislavā un Košicē.

Pirmo spēli pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība aizvadīs 11. maijā pret Austriju. Grupas turnīra turpinājumā Bratislavā vēl būs jātiekas ar Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm. Pēc apļa izspēles grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Visas Latvijas valstsvienības spēles tiešraidē piedāvās LTV7 un replay.lv.

A grupa Punkti
Kanāda
18
Somija
16
Vācija
15
ASV
14
Slovākija
11
Dānija
6
Lielbritānija
2
Francija
2
B grupa Punkti
Krievija
21
Čehija
18
Zviedrija
15
Šveice
12
Latvija
9
Norvēģija
6
Itālija
2
Austrija
1

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt