Aizrautīgā hokejā čehi pieveic pašreizējo čempioni Zviedriju. Spēles spilgtākās epizodes

Čehijas hokejisti pasaules čempionātu Bratislavā piektdien sāka ar aizraujošā spēlē gūtu uzvaru 5:2 pār pašreizējiem titula īpašniekiem zviedriem. Čehi un zviedri grupas turnīra turpinājumā būs arī Latvijas izlases pretinieki.

Pirmajā trešdaļā Čehijas izlase nonāca iedzinējos ar 1:2, tomēr spēja mobilizēties un izcīnīja uzvaru, iepriecinot arēnā pulcējušos daudzos savus līdzjutējus. Pirms spēles fani pulcējās pie Ondržeja Nepelas vārdā nosauktās arēnas, kur vairums fanu runāja čehiski, bet netrūka arī zviedru "dzelteno cālīšu". Nebija nekādu šaubu, ka čempionāts sācies īstā hokeja noskaņā.

Līdzjutēji pirms spēles rada hokeja gaisotni pie arēnas

Kupla līdzjutēju skaita atbalstītā Čehijas izlase pirmajā trešdaļā ātri guva pirmos vārtus, turpretim Zviedrijas valstsvienība rezultatīvi nospēlēja otrā perioda sākumā un pārņēma vadību. Trīsarpus minūtes pirms otrā perioda beigām izlīdzinājumu jau panāca Čehijas izlase. Arī trešā perioda sākums nepalika bez vārtu guvuma, un čehiem pietika ar 33 sekundēm, lai vēlreiz izvirzītos vadībā. Vēl tuvāk uzvarai čehi nonāca ar ceturtajiem vārtiem pretuzbrukumā četras minūtes pirms beigu svilpes, bet mača izskaņā trāpīja arī tukšos vārtos.

Čehijas izlase atklāj rezultātu

Azartiskā hokejā čehi rezultātu atklāja jau otrajā minūtē - ripa pēc Jakuba Vranas tāla metiena atrada ceļu vārtos starp Zviedrijas vārtsarga Henrika Lundkvista kājsargiem.

Zviedri panāk izlīdzinājumu

Savukārt Zviedrijas izlase izlīdzinājumu panāca pirmajā minūtē pēc pārtraukuma. Patriks Hornkvists vārtu priekšā ar atkārtotu metienu pārspēja Patriku Bartošāku.

Zviedrijas valstsvienība pārņem vadību

Divarpus minūtes vēlāk Jespera Brata metienu skaitliskā vairākuma izspēlē pielaboja Oskars Lindbloms un vadībā jau bija zviedri.

Čehi panāk 2:2

Ieguvuši pārsvaru, Zviedrijas hokejisti sāka darboties apdomīgāk, turpretim čehi pamazām atguvās un likumsakarīgi atjaunoja neizšķirtu. Trīsarpus minūtes pirms pārtraukuma Jans Kovāržs teicami piespēlēja Dominikam Kubalīkam, kam atlika trāpīt tukšā vārtu stūrī.

Čehijas hokejisti atgūst vadību

Enerģiski sākuši trešo periodu, Čehijas hokejisti ātri guva trešos vārtus. Pēc vairākiem metieniem ceļu ripai vārtos atrada Mihaels Frolīks. Vārtu guvumu gan ieskaitīja tikai pēc video izskatīšanas, jo zviedru treneris Rikards Grēnborgs uzskatīja, ka Hornkvistam epizodē traucēja vārtsarga laukumā nokritis Čehijas spēlētājs.

Jakubs Vrāna palielina Čehijas pārsvaru

Pirmo reizi divu vārtu pārsvaru spēlē panāca Jakubs Vrāna - saņēmis asu un tālu piespēli no Filipa Hroneka viņš straujā izrāvienā viens pret vienu pārspēja Hornkvistu.

Jans Kovāržs iemet tukšos zviedru vārtos

Savukārt pēdējā minūtē tukšos vārtos trāpīja Kovāržs.

Ieskats arēnā pirms spēles

Čehijas līdzjutēji atbalstīja savu komandu gan spēles gaitā, gan pirms tās, radot pamatīgu trokšņu fonu, kas dzirdams ne tikai līdzjutējiem pieejamajā arēnas daļā, bet arī mediju centrā.

Pirmajā spēlē B apakšgrupā Krievijas hokejisti iepriekš piektdien uzveica norvēģus.

ASV - Slovākijas spēles apskats

Vakara spēlē otrā grupā mājinieki slovāki Košicē ar 4:1 bija pārāki par ASV izlasi. Pirmajā mačā A apakšgrupā Somijas izlase ar 3:1 uzveica kanādiešus.

Latvijas valstsvienībai pirmā spēle būs sestdien pret Austriju.