Spraigā, ātrā, saspringtā un tiešām fināla cienīgā spēlē svētdien Kopenhāgenā pasaules čempioni hokejā tika noskaidroti tikai pēcspēles metienos, kad, uzvarot ar 3:2 Šveices izlasi, zelta medaļas izcīnīja Zviedrijas izlase, nosargājot čempionu titulu.

"Bullīšos" Zviedrijai izšķirošo metienu trāpīja Filips Forsbergs.

Pēcspēles metienu sērija

Abas izlases cīņu uzsāka ātri un aktīvi. Spēles rezultātu atklāja šveicieši – Nino Nīderreiters, saņemot ripu no Romana Josi, 17.  minūtē guva vārtus.

Šveice atklāj spēles rezultātu

Atbilde gan ilgi nebija jāgaida – jau pēc 76 sekundēm neizšķirtu panāca Gustavs Nīkvists, noslēdzot pirmo trešdaļu ar neizšķirtu rezultātu 1:1.

Nīkvists izlīdzina rezultātu

Arī otrā trešdaļa iesākās vētraini. Pašā perioda ievadā noraidījumā iedzīvojās vārtu guvējs Zviedrijas labā Nīkvists, un Šveice vairākumu izmantoja, Timo Meieram gūstot skaistus vārtus.

Meiers izvirza Šveici vadībā

Taču zviedri neapstājās, lai gan tikai nepilnas piecas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām izdevās izlīdzināt rezultātu, kad Mika Zibanejads guva vārtus. Līdz ar to arī otrā trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 2:2.

Zviedrija izlīdzina rezultātu

Trešajā trešdaļā pēc septiņām nospēlētām minūtēm Josi nopelnīja noraidījumu par pretinieka turēšanu. Šveice izturēja mazākumu, bet tūdaļ iedzīvojās vēl vienā divu minūšu mazākumā, jo Josi tika noraidīts atkārtoti, tā kā iesaistījās spēlē vēl no noraidīto soliņa.

Par Josi spēli no sodīto soliņa Šveice vēlreiz paliek mazākumā

Šajā situācijā beidzot arēnā bija jūtams atbalsts, un zīmīgi - līdzjutēji skaļi atbalstīja Šveici, nevis Zviedriju. Un šveicieši izturēja mazākumu.

Abas komandas turpināja ļoti uzmanīgu spēli, apzinoties spēles augsto likmi. Trešā trešdaļa noslēdzās bez vārtu guvumiem, ļaujot hokeja baudītājiem sagaidīt vēl saldo ēdienu – papildlaiku. Taču arī tad uzvarētāju noskaidrot neizdevās.

Pēcspēles metienos pārāki izrādījās zviedri, nosargājot čempiona titulu.

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv
Visus spēļu video skaties arhīvā vienuviet

Šveice tikai otro reizi vēsturē spēlē finālā un līdz šim ne reizi nav izcīnījusi pasaules čempiona titulu. Šveices kontā ir trīs sudraba un sešas bronzas medaļas.

Zviedrijas izlase, kurai šajā čempionātā ceturtdaļfinālā sīvā cīņā piekāpās Latvijas valstsvienība, šo turnīru aizvadījusi bez zaudējumiem.  Zviedrija pasaules čempiona titulu izcīnījusi nu jau 11 reizes, pie sudraba un bronzas medaļām tikusi attiecīgi 17 un 16 reizes.

Jau ziņots, ka bronzas medaļu svētdien Kopenhāgenā izcīnīja ASV izlase, kas ar 4:1 uzvarēja Kanādas valstsvienību. ASV izlases uzbrucēju Patriku Keinu atzina par čempionāta vērtīgāko spēlētāju (MVP).

Latvijas hokejisti šo čempionātu aizvadīja lieliski, pēc deviņu gadu pārtraukuma sasniedzot ceturtdaļfinālu, un turnīru noslēdza augstajā astotajā vietā.