Spraigā cīņā, taču pie paklusām tribīnēm svētdien pasaules čempionātā hokejā bronzas medaļas izcīnīja ASV izlase, kas ar rezultātu 4:1 uzvarēja Kanādas izlasi, liecina organizatoru informācija.

Spēles rezultātu atklāja ASV izlase, kad 27. minūtē, spēlējot vairākumā, ar vārtu guvumu izcēlās Kriss Kreiders.

Kriss Kreiders atklāj spēles rezultātu

Kanādiešiem spēles rezultātu izdevās izlīdzināt tikai otrās trešdaļas noslēgumā, kad vārtus guva Marks Eduārs Vlasičs.

Kanāda izlīdzina rezultātu

Trešajā trešdaļā turpinājās spraiga cīņa, un tikai nepilnas septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Nika Bonino raidītā ripa ieslīdēja Kanādas vārtos.

Niks Bonino izvirza ASV vadībā

Vēl brīdis, un Anderss Lī raidīja ripu tukšajos Kanādas vārtos, izvirzot ASV vadībā jau ar divu vārtu starpību.

Andersa Lī raidījums

Taču ar to ASV ofensīva nebeidzās. Nepilnas divas minūtes līdz spēles beigām ar otro vārtu guvumu šajā spēlē izcēlās Kreiders, šoreiz ripu raidot tukšos vārtos.

Kreideram otrais vārtu guvums bronzas finālā

Ar abām valstsvienībām apakšgrupu spēlēs tikai Latvija un ar abām pamatlaikā nospēlēja neizšķirti, piekāpjoties tikai papildlaikā.

ASV apakšgrupu turnīrā piekāpās vien Somijas izlasei, bet ceturtdaļfinālā uzveica Čehiju. Pusfinālā gan nācās atzīt Zviedrijas izlases pārākumu. ASV ir izcīnījusi divus čempiona titulus, kā arī deviņu sudraba un nu jau astoņu bronzas medaļu ieguvēja.

Kanādas hokejisti apakšgrupu turnīrā izcīnīja piecas uzvaras piekāpjoties vien ASV un Somijai, savukārt ceturtdaļfinālā papildlaikā ar 5:4 uzvarēja Krieviju. Pusfinālā hokeja dzimtenes izlase atzina Šveices pārākumu. Līdz šim Kanāda spējusi izcīnīt 26 pasaules čempionu titulus, kā arī 14 sudraba un deviņas bronzas medaļas.

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv