Vārtsargs Merzļikins pēc atgriešanās: Čempionātu atcerēšos ar domām par komandu

Pēc teicami aizvadīta pasaules čempionāta Latvijas hokeja izlase piektdien atgriežas mājās, bet neierastāk kā citus gadus. Hokejisti Rīgas lidostā ierodas visas dienas garumā ar dažādiem reisiem, viņu vidū arī vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš Latvijas Televīzijai atzina, ka aizvadītais turnīrs viņam paliks atmiņā ar visas komandas vienotu ieguldījumu.

Rīgas lidostā šoreiz izpalika līdzjutēju pūļi un nespēlēja orķestris, bet Merzļikins ir jo īpaši gandarīts, ka komanda spēja apliecināt savu spēku, lai gan daudzi tai neticēja. Lai gan bija fani, kas cerēja labi ja uz uzvaru grupā pār Dienvidkoreju, Latvijas hokejisti aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kur spēkos līdzīgā spēlē piekāpās pašreizējai čempionei Zviedrijai.

"Pierādījām, ka esam liela hokeja valsts," teica Merzļikins. Viņš nešaubās, ka nākamajā pasaules čempionātā jānospēlē vēl labāk.

Merzļikins atzina, ka jūtas pagodināts, ja viņu salīdzina ar Latvijas leģendāro vārtsargu Artūru Irbi. Tomēr Irbem bija labāka statistika, uzsvēra Merzļikins, kurš tādēļ tieksies kļūt vēl labāks.

Ar savu sezonu Merzļikins ir ļoti apmierināts, jo jūtas progresējis gan fiziski, gan taktiski. Svētdien Merzļikins lidos uz Losandželosu un dosies atpūsties uz Lasvegasu bez telefona.

Jau vēstīts, ka pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase ceturtdien ar vienu vārtu starpību zaudēja zviedriem.

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0