Valdība piešķirs naudu hokeja izlases spēlētāju apdrošināšanai

Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē piektdien atbalstīts priekšlikums piešķirt līdzekļus Latvijas hokeja izlases spēlētāju apdrošināšanai, informē Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols Latvijas Radio norādīja, ka šim nolūkam tiks piešķirti 75 tūkstoši eiro.

“Sākumā hokeja federācija lūdza 50 tūkstošus eiro, pēdējā vēstulē bija 75 tūkstoši eiro. Precīza summa tiks noteikta tajā brīdī, kad LHF iesniegs apdrošināšanas polisi,” “Latvijas Radio” pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Edgars Severs par finansējuma piešķiršanu hokeja izlases apdrošināšanāmMārtiņš Kļavenieks

  Tas nozīmē, ka maija sākumā, kad būs zināms precīzs izlases sastāvs un visas izmaksas – gan tās, kas bijušas pirms tam, gan gala izmaksas, būs valdības lēmums, pēc tam no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" Finanšu ministrija pārskaitīs naudu IZM, kas to tālāk pārskaitīs LHF.

  Severs norādīja, ka noteikti jādomā par kāda regulējoša mehānisma ieviešanu, lai sporta veidu federācijām katru gadu nebūtu jālūdz papildu nauda apdrošināšanām.

  Koziols, skaidrojot situāciju ar polisēm, norādīja, ka medicīniskā apdrošināšana bijusi spēkā spēlētājiem arī pirms 9. aprīļa, proti, arī pārbaudes spēlēs ar Norvēģijas valstsvienību. Taču kopš 9. aprīļa esot spēkā polise, kurā ietverta arī līgumu apdrošināšana. Uz Latvijas Radio jautājumu, kas būtu noticis, ja ar kādu spēlētāju kaut kas būtu noticis pirms šīs polises spēkā stāšanās laika, Koziols nevēlējās atbildēt.

  Viesturs Koziols par hokejistu apdrošināšanuMārtiņš Kļavenieks

   Pirms pasaules čempionāta hokejā, kas jau pēc trim nedēļām sāksies Dānijā, aktuāls ir jautājums par spēlētāju apdrošināšanu, kas iekļautu arī līgumu apdrošināšanu. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis iepriekš LTV intervijā pauda, ka jautājums tiks sakārtots un valdībai būs jāatrod līdzekļi apdrošināšanām. Savukārt Latvijas izlases uzbrucējs Miķelis Rēdlihs LTV atzina, ka nespēlēs izlases sastāvā, ja apdrošināšanas jautājums netiks sakārtots.

   Tikmēr 10. aprīlī klajā nāca informācija, ka LHF ir vienojusies ar pārdošanas brokeri “Partner Broker” par apdrošināšanu, kas ietver arī hokejistu līgumu apdrošināšanu un kas stājusies spēkā jau 9 aprīlī. Zīmīgi, ka pārbaudes spēlēs pret Norvēģijas valstsvienību, kas noritēja aizvadītās nedēļas nogalē, spēkā bijusi tikai apdrošināšana, kas paredzēta veselības un dzīvības, bet ne līgumu apdrošināšanai. Par apdrošināšanu, kas paredz arī līgumu apdrošināšanu, jāveic apmaksa līdz 30. aprīlim.

   KONTEKSTS:

   Latvijas izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas no 4. līdz 20.maijam notiks divās Dānijas pilsētās – Kopenhāgenā un Herningā. Latvijas izlase grupas spēlēs aizvadīs Herningā, stājoties pretim Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām.

   0 komentāri
   Pievienot komentāru
   Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
   A grupa Punkti
   Zviedrija
   20
   Krievija
   16
   Čehija
   15
   Šveice
   12
   Slovākija
   11
   Francija
   6
   Austrija
   4
   Baltkrievija
   0
   B grupa Punkti
   Somija
   16
   ASV
   16
   Kanāda
   15
   Latvija
   13
   Dānija
   11
   Vācija
   7
   Norvēģija
   6
   Koreja
   0