Uz Dāniju dosies neierasti maz hokeja līdzjutēju

Katru gadu maijā tūkstošos skaitāms hokeja līdzjutēju desants dodas uz hokeja čempionāta norises vietu, lai klātienē atbalstītu Latvijas valstsvienību. Taču šis gads varētu būt izņēmums – visticamāk, Dānijā būs Latvijas līdzjutēju antirekords, un pat daudzi uzticamākie fani šajā pavasarī spēles vēros televizora ekrānos, noskaidroja LSM.lv, aptaujājot hokeja līdzjutējus.

Pasīvajai līdzjutēju interesei par došanos uz Herningu – mazpilsētu Jitlandē ir virkne iemeslu – Latvijas hokeja izlases nepārliecinošais sastāvs, daudzu līderu nevarēšana vai nevēlēšanās būt kopā ar valstsvienību, katastrofālie rezultāti pārbaudes spēlēs, Dānijas dārdzība un interesantu apskates objektu trūkums.

“Nav jūtama vēlme visiem hokejistiem atrasties izlasē. Vai tā ir nauda, apdrošināšana vai citi faktori. Bet var just, ka daļai vairs nav uguntiņas uz pavasara hokeju,” LMS.lv atklāja ilggadēja Latvijas hokeja atbalstītāja Ieva Nadziņa, kura šogad spēles vēros TV ekrānā. Domas par došanos uz Herningu gan esot bijušas, bet viss sastājies savās vietās pēc pārbaudes spēlēm ar Slovākiju un Šveici.

Hokejisti Latvijā sen nav priecējuši ar panākumiem – izpalika dalība olimpiskajās spēlēs, arī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” spēja regulārajā turnīrā sasniegt vien priekšpēdējo vietu.

Īrijas latvietis Jānis Mačs, kurš jau daudzus gadus atbalsta izlasi, pildot arēnā arī bundzinieka funkcijas, nenoliedz – šogad būs mazāks fanu skaits arī no zaļās salas, taču tas vairāk esot saistāms ar personiskiem iemesliem. Viņaprāt, interese par došanos uz čempionātu mazinājusies ne tikai pēc bēdīgajiem rezultātiem pārbaudes spēlēs, bet jau iepriekš.

“Jau pirms vairākām pārbaudes spēlēm bija zināmi tie hokejisti, kuri traumu dēļ nedosies uz Dāniju.

Sastāvs, manuprāt, arī ietekmē cilvēku neticību izlasei, jo visi ir pieraduši redzēt izlasē Kasparu Daugaviņu, Zemgu Girgensonu, Artūru Kuldu, Lauri Dārziņu.

Bet šogad jāiztiek bez viņiem,” kā vienu no līdzjutēju kūtruma iemesliem min Mačs.

Savukārt Imants Mālmanis, kurš arīdzan daudzus gadus ir aktīvs hokejistu atbalstītājs pasaules čempionātā un dodas uz norises vietām no īrijas, pauž, ka šogad izmaksas bijušas krietni lielākas, nekā ierasts: “Divi avio, pārvietošanās pa Dāniju, ļoti laicīgi rezervēta naktsmītne – to izdarīju jau otrajā dienā, kad tika paziņots par Herningu.” Laicīgi visu rezervējot un apmaksājot, arī tik ļoti nejūtot izmaksu palielināšanos.

“Mani nebaida, kāds ir sastāvs izlasei.

Kā parasti, pirms čempionāta, sākas bļaustīšanās par izkrišanu no grupas.

Es tā nedomāju, bet, ja tas tā notiktu, es uz nākamo brauktu tāpat. Vienalga, kurā grupā un kurā valstī,” pārliecināts ir Mālmanis.

Gan Nadziņa, gan Mačs atzīst, ka vēl viens no faktoriem – Dānijā ir dārgi, un Herningā nav ko īsti darīt. “Herningas atrašanās vieta un infrastruktūras iztrūkums arī atraidīja lielu daļu. Ir vēlme redzēt skaistas pilis, krogus, ielas un kultūru. Herningā nekas no šeit uzskaitītā nespīd,” norādīja Nadziņa.

Arī sporta braucienu organizatoru “Travel Art LV” valdes priekšsēdētāja Inese Krūmiņa LSM.lv atzina – ja Latvija spēlētu Kopenhāgenā, iespējams, fanu pulks būtu krietni lielāks. “Vēl jau daudzi saskārās ar naktsmītņu problēmām Herningā – nepietiekamais viesnīcu skaits un kā alternatīva organizatoru piedāvātā fanu pilsētiņa ar dzīvošanu teltīs un izstāžu hallēs izvietotās istabiņās.

Mūsu fani tomēr ir pieraduši pie komforta – savas istabas, slēdzamām durvīm, un vairs nav gatavi gulēt guļammaisos un stāvēt rindās uz dušu,” norādīja Krūmiņa.

Krūmiņa uzsvēra, ka šogad līdzjutēju skaits varētu būt viens no mazākajiem vismaz pēdējo desmit gadu laikā. Tiesa gan, ir cerības, ka kuplināt fanu pulku varētu atbraukt Dānijā, Vācijā un Norvēģijā dzīvojošie latvieši.

Pasaules čempionāts hokejā sāksies jau šonedēļ, un Latvijas hokeja izlase Herningā krustos nūjas ar Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas hokejistiem.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0