Šveices hokejisti atstāj Kanādu aiz pasaules čempionāta fināla sliekšņa

Pēdējo ceļazīmi uz pasaules čempionāta finālu sestdien Kopenhāgenā izcīnīja Šveices hokeja izlase, kas ar 3:2 pārspēja Kanādu un titula mačā tiksies ar Zviedrijas valstsvienību. Kanādiešiem atliks gandarījumam cīnīties par bronzu Ziemeļamerikas duelī pret ASV.

Kanādiešiem neizdevās ceturto gadu pēc kārtas sasniegt finālu, savukārt šveicieši finālā spēlēs pirmo reizi kopš 2013.gada un saglabā izredzes revanšēties zviedriem par toreiz zelta mačā piedzīvoto zaudējumu.

Šveicieši atklāj rezultātu

Šveices izlase pirmajā trešdaļā radīja vairāk vārtu gūšanas iespēju un vienu no tām izmantoja nedaudz vairāk kā minūti pirms pārtraukuma, kad precīzs bija Tristans Šervejs. Uzbrucējs ieslidoja Kanādas zonā un ar metienu aizsarga aizsegā precīzi trāpīja vārtu tālajā stūrī.

Kanādieši panāk izlīdzinājumu 1:1

Savukārt Kanādai izlīdzinājumu otrā perioda 8.minūtē panāca Bo Horvats, turklāt praktiski identiski, kā to iepriekš šveiciešiem paveica Šervejs.

Šveice atjauno vienu vārtu pārsvaru

Neizšķirts gan nenoturējās ilgi, jo pāris minūtes vēlāk šveicieši nevainojami izspēlēja skaitlisko vairākumu un Gregorijs Hofmans guva otros vārtus. Saglabāt vienu vārtu pārsvaru līdz pārtraukumam Šveicei palīdzēja vārtsarga Leonardo Dženoni pārliecinošais sniegums.

Šveices izlase panāk 3:1

Vēl viens noraidījums kanādiešiem maksāja ielaistus trešos vārtus. Gaetans Hāss pēc Svena Andrigeto metiena ar nūjas kātu pielaboja ripas lidojumu un Kanādas vārtsargs Dārsijs Kempers bija bezspēcīgs.

Koltona Paraiko vārtu guvums saglabā cerības Kanādai

Kanādas izlasei neizdevās realizēt skaitlisko vairākumu, taču, spēlējot bez vārtsarga, divas minūtes pirms spēles beigām Koltons Paraiko ar spēcīgu metienu samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Arī atlikušajā laikā Kanāda spēlē bez vārtsarga, taču nepārspējams bija Dženoni, kuru atzina par labāko uzvarētāju sastāvā.

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv
Visus spēļu video skaties arhīvā vienuviet

Dienas pirmajā pusfinālā Zviedrijas valstsvienība ar 6:0 uzvarēja ASV izlasi. Pusfinālu zaudētāji tiksies spēlē par bronzu.

Pasaules čempionāts Dānijas galvaspilsētā noslēgsies svētdien ar finālspēlēm par medaļām. Cīņu par čempionu titulu tiešraidē varēs skatīties LTV7 un lsm.lv.