Starptautiskās Hokeja federācijas šefs: Būtu grūti samazināt PČ komandu skaitu

Pašreizējā 16 izlašu dalība pasaules čempionātā (PČ) elites grupā ir kompromiss starp augstu meistarības līmeni spēlēs un plašāku valstu iesaistīšanu, uzskata Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels. Augstāku turnīra līmeni nodrošinātu mazāks komandu skaits, taču to būtu grūti panākt, par Fāzela teikto vēstīja aģentūra TASS.

Grupu kārtā Krievijas izlase pirmajās trijās spēlēs uzvarēja, iemetot 20 vārtu un neielaižot nevienu ripu. Ļoti rezultatīvās spēlēs savus mazāk titulētos pretiniekus ir pieveikušas arī Kanādas un Zviedrijas izlases, raisot jautājumu par krasām atšķirībām komandu spēku samērā.

Fāzels par optimālu uzskata 12 valstsvienību dalību pasaules čempionātā elites grupā, tajā pašā laikā atzīstot, ka daudzas nacionālās izlases tad paliktu zemākā līmenī. Arī pasaules čempionāts Dānijā tad, viņaprāt, nevarētu notikt, jo rīkotāju godā allaž būtu spēcīgās valstis.

"Pašreizējais komandu skaits ir labs līdzsvars," teica Fāzels, kurš 2020.gadā noliks IIHF prezidenta pilnvaras. "Piekrītu, ka šogad ir daudz lielu rezultātu, arī Kanādas 10:0 pret dienvidkorejiešiem. Taču nākamnedēļ [izslēgšanas spēlēs] viss mainīsies."

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv
Visus spēļu video skaties arhīvā vienuviet

Čempionāta pirmajā posmā divās grupās sadalītas 16 komandas Dānijā izspēlē apļa turnīru. Četras labākās katras grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām valstsvienībām turnīrs būs beidzies, turklāt grupu pēdējo vietu īpašnieki izkritīs uz zemāku līmeni.

 

Latvijas hokejisti nākamo spēli aizvadīs ceturtdien pret ASV. Grupas kārtā Latvijas izlase līdz 15.maijam stāsies pretim arī Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām. Otrā grupā spēlē Austrija, Baltkrievija, Čehija, Francija, Krievija, Slovākija, Šveice un pašreizējā titula īpašniece Zviedrija.

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0