Pasaules čempionāta atklāšanas spēlē dāņi «bullīšos» uzvar Vācijas hokejistus

Pasaules hokeja čempionāta oficiālajā atklāšanas spēlē piektdien Herningā mājinieki dāņi ar 3:2 pēcspēles metienos uzvarēja Vācijas valstsvienību. Otrā grupā Kopenhāgenā pie drošas uzvaras tika pašreizējie čempioni zviedri, ar 5:0 pārspējot Baltkrievijas izlasi.

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv
Visus spēļu video skaties arhīvā vienuviet

Ātrā hokejā Vācijas un Dānijas izlasēm neizdevās tikt pie vārtu guvuma pirmajā trešdaļā, toties otrajā periodā laukuma saimnieki divreiz realizēja skaitlisko pārsvaru. Vācieši mačā divreiz panāca izlīdzinājumu, tomēr pēcspēles metienos ne reizi nespēja pārspēt mājinieku vārtsargu Fredriku Andersenu.

Dānijas izlase atklāj rezultātu

Rezultātu atklāja Jespers Jensens, pārspējot Vācijas vārtsargu Timo Pīlmeijeru.

Vācieši atjauno neizšķirtu

Vācijas izlasei gan ātri izdevās revanšēties - no tuvas distances precīzs bija Leons Draizaitls.

Dāņi vēlreiz iegūst vienu vārtu pārsvaru

Toties Dānijas izlase apliecināja pamatīgu jaudu skaitliskā vairākuma izspēlē, spiedienu pie pretinieku vārtiem noslēdzot ar Frederika Storma trāpījumu.

Vācijas izlase panāk 2:2

Savukārt vācieši pēdējās trešdaļas vidū pārliecinoši atgādināja, ka ne velti ir olimpiskie vicečempioni. Uz brīdi apjukums bija dāņu rindās, un neizšķirtu atjaunoja Jasins Ehlizs.

Pēcspēles metienu sērija

Pēcspēles metienos Dānijai uzvaru nodrošināja Fransa Nielsena iemestā ripa.

Zviedri iemet piecas bezatbildes ripas Baltkrievijas vārtos

Zviedrijas-Baltkrievijas spēles videoapskats

Čempionāta pirmajās divās spēlēs piektdien Krievijas izlase Kopenhāgenā ar 7:0 uzvarēja Franciju, savukārt Latvijas pārstāvētajā grupā Herningā amerikāņi ar 5:4 pēcspēles metienos uzveica Kanādu.

Latvijas izlase pirmo spēli aizvadīs sestdien pret Norvēģiju.

Čempionāta pirmajā posmā divās grupās sadalītas 16 komandas izspēlēs apļa turnīru.

Latvijas izlase līdz 15.maijam stāsies pretim Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām. Otrā grupā spēlēs Austrija, Baltkrievija, Čehija, Francija, Krievija, Slovākija, Šveice un pašreizējā titula īpašniece Zviedrija. Četras labākās katras grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām valstsvienībām turnīrs būs beidzies, turklāt grupu pēdējo vietu īpašnieki izkritīs uz zemāku līmeni.