NHL fārmklubi - vēl viena cerība Latvijas valstsvienības pastiprinājumam

Hokeja pavasaris lēnām tuvojas kulminācijai – sākušās Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas spēles. Kā ierasts, NHL Stenlija kausa izcīņa ir ļoti svarīga arī pasaules čempionāta kontekstā, jo daudzas izlases sastāvu papildina ar spēlētājiem, kuru klubi izstājušies pirmajā vai otrajā kārtā. Latvijas izlases vadība lielāko vērību šopavasar pievērš trīs komandām, kuru sistēmās spēlē mūsu hokejisti. 

Aizvadītajā nedēļā NHL 16 komandas sāka divus mēnešus garu maratonu, kas pārbaudīs fizisko un psiholoģisko izturību. Beigās tikai viena komanda iegūs kāroto un virs galvām cels prestižāko balvu hokejā - Stenlija kausu. NHL izslēgšanas spēlēm pastiprinātu uzmanību pievērš ne tikai līdzjutēji, bet arī izlašu menedžeri. Gandrīz visas pasaules čempionāta dalībnieces joprojām cer pastiprināties ar otrpus okeānam spēlējošiem hokejistiem. Šajā pulkā meklējama arī Latvijas valstsvienība. 

Valstsvienībās gaida papildinājumu no NHL izslēgšanas turnīra komandāmMāris Bergs

  Lai gan neviens Latvijas hokejists izslēgšanas turnīrā nespēlē, vairāki mūsējie ir līderi NHL komandu fārmklubos, kas nozīmē, ka viņi ir starp tuvākajiem rezervistiem, ja kāds pamatsastāvā gūst traumas. Tādā situācijā ir uzreiz trīs hokejisti - Teodors Bļugers, Rūdolfs Balcers un Matīss Kivlenieks.

  Bļugers šosezon vairākas reizes tika izsaukts uz Pitsburgas "Penguins", bet pie teikšanas vēl netika. Sezonas lielāko daļu viņš pavadīja pingvīnu fārmklubā, kur demonstrēja atzīstamu rezultativitāti. Došanās palīgā izlasei lielā mērā atkarīga no Pitsburgas panākumiem un, kā prognozē hokeja apskatnieks Ulvis Brože, "Penguins" ir pa spēkam Stenlija kausa izcīņā tikt tālu.

  Brože uzskata, ka izlasei uz Bļugeru ir maz cerību, jo Pitsburgas klubs Austrumu konferencē ir galvenais favorīts, un vājo vietu sastāvā komandai ir mazāk nekā pērn.

  Sarežģīta situācija ir arī ar Kolumbusas "Blue Jackets" sistēmā spēlējošo vārtsargu Kivlenieku. Sezonu viņš aizvadīja kā nomināli pirmais numurs Kolumbusas fārmklubā, tāpēc teorētiski varētu tikt izsaukts uz galveno komandu vārtsarga traumas gadījumā. Tomēr Brože lēš, ka Kolumbusā varētu izšķirties par Kivlenieka palaišanu uz Latvijas izlasi pieredzes gūšanai. 

  Sanhosē "Sharks" sistēmā sezonu aizvada cits mūsu jaunais uzbrucējs Balcers. Arī viņš sezonas gaitā vairākkārt tika izsaukts uz galveno komandu, tomēr uz NHL ledus vēl nekāpa. Spēlējot "Sharks" fārmklubā, Balcers aizvadīja lielisku sezonu, kļūstot par komandā rezultatīvāko hokejistu. Šī iemesla dēļ "Sharks" vadība noteikti vēlas viņu paturēt Ziemeļamerikā līdz brīdim, kad komanda izstāsies Stenlija kausa izcīņā.

  "Sharks" perspektīvas izslēgšanas spēlēs var ietekmēt spēlētāju savainojumi, un svarīgi būs, vai komanda spēs pārvarēt pirmo izslēgšanas kārtu. 

  Pirmajās divās spēlēs haizivis izcīnīja panākumus. Ja viņu sezona ievilksies, Balceru izlases kreklā šogad diez vai ieraudzīsim. Galvenie favorīti uz Stenlija kausu gan ir citu klubu hokejisti. Jau minētā Pitsburgas komanda centīsies triumfēt trešo gadu pēc kārtas. Pagājušā gada finālisti Nešvilas "Predators" noteikti vēlas atgriezties finālā, lai šoreiz tieši viņi būtu tie, kas virs galvām ceļ kausu.

  Sporta žurnālists Armands Puče uzskata, ka šogad par favorītiem uzskatāmi Pitsburgas, Nešvilas un Bostonas, kā arī Tampabejas klubi, kam ir labi vārtsargi un sabalansēts sastāvs. Favorītus raksturo pamatīgs komandas kodols, uzsvēra Puče. 

  Tuvāko divu nedēļu laikā uzzināsim astoņas komandas, kuras Stenlija kausa izcīņā zaudēs jau pirmajā kārtā un kuru hokejisti varēs steigties palīgā savām izlasēm. Pārējie tikmēr turpinās cīņu, lai jūnijā vidū varētu ierakstīt savu vārdu hokeja vēsturē un dzertu šampānieti no Stenlija kausa. 

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  A grupa Punkti
  Zviedrija
  20
  Krievija
  16
  Čehija
  15
  Šveice
  12
  Slovākija
  11
  Francija
  6
  Austrija
  4
  Baltkrievija
  0
  B grupa Punkti
  Somija
  16
  ASV
  16
  Kanāda
  15
  Latvija
  13
  Dānija
  11
  Vācija
  7
  Norvēģija
  6
  Koreja
  0