Sadaļas Sadaļas

Neparocīgā Vācijas hokeja izlase: Latvijai zaudējumu vairāk

Vācijas hokeja izlase reizēm netiek gana augstu novērtēta, taču tieši tā Latvijas valstsvienībai radījusi raizes ne reizi vien pasaules čempionātos. 2017. gadā tieši Vācijas hokeja valstsvienība pārsvītroja Latvijas izlases cerības uz ceturtdaļfinālu. Latvijai otrdien Rīgā ir iespēja revanšēties un pasaules čempionātā iekļūt izslēgšanas turnīrā.

ĪSUMĀ:

• Latvijai pēdēja uzvara pavisam nesen Dānijā
  • Gūts arī neizšķirts Prāgā pirms 17 gadiem
  • Sāpīgākais zaudējums 2017. gadā un pārvilkta strīpa cerībai uz ceturtdaļfinālu

Skatoties uz spēlēm, kas čempionātos aizvadītas šajā gadu tūkstotī, atliek secināt, ka bilance ir gauži negatīva – tikai divas uzvaras un viens neizšķirts. Pēdējā uzvara tika svinēta pavisam nesen – 2018. gadā Dānijas pilsētā Herningā, kad Boba Hārtlija trenētā komanda spēlē uzvarēja ar 3:1 un pēc deviņu gadu pārtraukuma startēja turnīra ceturtdaļfinālā. Tiem līdzjutējiem, kuri bija gatavi tērēt naudiņu, lai dotos uz Dāniju, prieki bija gana lieli, jo uzvara pār neērto pretinieku bija plats solis ceļā uz sen kāroto, ilgi gaidīto ceturtdaļfinālu un lika patiesi noticēt, ka Latvija var.

Vēl viena uzvara tika izcīnīta Stokholmā 2012. gadā, kad Latvija bija pārāka ar 3:2. Bet pirms tam panākums bija tālajā 1998. gadā – 5:0. Triumfs 1997. gadā – uzvara ar 8:0

Neizšķirti 1:1 abas komandas nospēlēja 2004. gadā, kad čempionāts risinājās Prāgā. Plašas svinības gan pēc šāda spēles rezultāta Čehijas galvaspilsētā nenotika – fani bija nomocīti ar savām likstām, proti, “iegrabējuši” ar viltotām čempionāta biļetēm, un daudzi nemaz uz šo spēli klātienē netika. Svinēt jau svinēja, bet ne ar vērienu un atmiņā paliekošām izdarībām, kuras būtu vēstures grāmatās minamas.

Zaudējumi gan piedzīvoti gana daudz – 2002. gadā Karlstādē, Zviedrijā (2:3), 2008. gadā Kanādā (3:5). 2013. gadā Helsinkos, Somijā (0:2), 2014. gadā Minskā, Baltkrievijā (2:3), 2015. gadā Prāgā, Čehijā (1:2), 2017. gadā Ķelnē, Vācijā (3:4, pēcspēles metienos).

Pats sāpīgākais zaudējums, protams, bija 2017. gadā. Lai gan vācieši nav lielākie hokeja fani Eiropā, tomēr šī spēle raisīja gana lielu interesi, un latvieši ar mājiniekiem dalīja skatītāju rindas gana pilnajā arēnā. Likme bija augsta – uzvarētājs saņems kāroto ceļazīmi uz turnīra ceturtdaļfinālu. Intriga bija līdz pēdējam brīdim – spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 3:3, un tikai pēcspēles metienos pārāki izrādījās mājinieki.

Līdzjutēji pukojās, un, ja būtu iespējams, 16. maiju varētu izsludināt par hokeja sēru dienu, jo pie uzvaru gājiena pieradušie latvieši bija pārliecināti, ka šajā duelī ir jāuzvar Latvijai, bet zaudējums nāca kā auksta duša.

Ir gan cerība, ka Latvijas–Vācijas spēļu vēsturē pasaules čempionātā atkal parādīsies jauns ieraksts par uzvaru.

Latvijas izlase vēlreiz tieši ar dueli pret Vāciju otrdien noslēgs grupu turnīru, un mača uzvarētājs iekļūs ceturtdaļfinālā. Spēli tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv. Pirmsspēles studija sāksies plkst. 19.30.

Kas jāzina par Vācijas izlasi

• Starptautiskās Hokeja federācijas rangā Vācijas hokeja valstsvienība atrodas septītajā vietā.
  • Vācijas izlasei tikai trīs reizes izdevies izcīnīt medaļas – 1930. gadā un 1953. gadā sudrabu, bet 1934. gadā – bronzu.
  •  Zemākais sniegums pasaules čempionātos Vācijas izlasei bija 20. vieta 1999. gadā – tad Vācija bija izkritusi no elites grupas. Starp citu, tas noticis ne reizi vien.
  • Vācijas izlase 20 reizes piedalījusies ziemas olimpiskajās spēlēs. Vienu reizi izdevies izcīnīt sudrabu, bet divreiz bronzu. Zīmīgi, ka 2018. gadā Phjončhanā Vācija pilnīgi negaidīti tika pie sudraba. Negaidīti tas bija, bet ne pārsteidzoši, ņemot vērā, ka šajās spēlēs izlasēm bija jāiztiek bez NHL zvaigznēm. Par uzvarētājājiem tika kronēti Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētie atlēti no Krievijas. Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Vācija bija pārāka pār Latvijas izlasi, kam nācās pārtraukt savu olimpisko sēriju, paliekot mājās.
  • Latvijas un Vācijas izlases pasaules čempionātos šajā tūkstošgadē tikušās deviņas reizes.