Līdzjutēji par Latvijas hokeju no sirds fano Dānijā un pašu mājās

Latvijas izlase pasaules čempionātu hokejā sākusi ar uzvaru papildlaikā pār Norvēģiju, sestdien ielīksmojot līdzjutējus gan turnīra norises vietā Dānijas pilsētā Herningā, gan pašu mājās. Tribīnēs ledus arēnā gaisotne bija kā spēlēs Latvijā. 

Var just, ka Hernigā sports ir svarīgs - ielas ir pilnas ar hokeja faniem un dažādu atribūtiku. Ieradušies arī vairāk nekā tūkstoš Latvijas līdzjutēju, un hokejs tāpat ielīksmo vietējos. Herningas iedzīvotāja Nūne Kola priecājas, ka hokejs ir viņas pilsētā, nevis tikai Kopenhāgenā, kas allaž nosmeļ provincei visu krējumu. 

Herninga gan nav liela pilsēta, tādēļ neviena komanda te nedzīvo, bet ierodas uz spēlēm un treniņiem ar autobusu. Arī lielākā daļa klātesošo Latvijas fanu lielākoties dzīvo un strādā citās Dānijas pilsētās. Piemēram, hokeja fane Diāna ir patīkami pārsteigta, ka var skatīties spēles Herningā.

Noskaņojums pēc pirmās spēles līdzjutējiem ir lielisks. Liela daļa atbalstītāju gan ieradušies tikai uz dažām pirmajām spēlēm un līdzjutēju ierindā vēlāk būs nepieciešams papildinājums.

Latvijā fani pulcējas kopīgai līdzjušanai 

Bet ne mazāk aktīvi Latvijas izlasi atbalsta arī mājās palikušie līdzjutēji, kuri pirmajai spēlei sāka gatavoties jau no paša rīta. Daļai Latvijas līdzjutēju rīts sākās pie Brīvības pieminekļa. Iesaistot arī garāmgājējus un notiekošo vērojot bariņam tūristu, sanākušie vienojās kopīgā valsts himnas dziedājumā Latvijas izlases atbalstam.

Drīz pēc tam līdzjutēji devās uz netālu esošo fanu telti, kur jau pēc neilga laika bija jāsākas izlases pirmās spēles čempionātā pārraidei. Neilgi pirms spēles līdzjutēju teltī ieradās arī Latvijas čempionvienības HK "Kurbads" spēlētāji, kuri tāpat tic valstsvienības panākumiem un iekļūšanai ceturtdaļfinālā.

Bet spilgtākais brīdis pirms spēles, kad līdzjutēju teltī ierodas eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga. Atminoties prezidentūras laikā klātienē vērotās izlases spēles, Vīķe-Freiberga uzsvēra, ka vienmēr, neatkarīgi, vai komanda uzvarējusi vai zaudējusi, gājusi pateikties spēlētājiem.

Protams, ka hokeja fanu teltī sanākušie un arī visi citi Latvijas izlases līdzjutēji cer, ka tiksim ceturtdaļfinālā un spēļu čempionātā būs vēl vairāk. Un izlases pirmā spēle nelika Latvijas komandas atbalstītājiem vilties.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0