Latvijas izlasi gaida pārbaudījums ceturtdaļfinālā pret čempioni Zviedriju

Latvijas hokeja izlase ceturtdien vakarā Kopenhāgenā aizvadīs pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu pret spēcīgo Zviedriju, kas turnīrā uzvarēja pērn. Neapšaubāma favorīte duelī ir Zviedrija ar 19 Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem sastāvā, bet latvieši turnīra gaitā parādījuši arvien labāku sniegumu un līdz šim tikai vienā spēlē nav izcīnījuši ne punktu. Pirmsspēles studiju un maču pēc tās plkst. 20.30 tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.

Spēle ir "būt vai nebūt", jo zaudētājam turnīrs būs beidzies, bet uzvarētāji turpinās cīņu par medaļām pusfinālā. Latvijas izlasei gan īsti nav ko zaudēt, jo čempionātā jau garantēta 7.vieta, kas ir atkārtots labākais sasniegums valstsvienības vēsturē. 

Latvijas hokeja izlase tiksies ar favorīti ZviedrijuMārtiņš Kļavenieks

Turpretim Zviedrijas izlases mērķis var būt tikai titula aizstāvēšana. Zviedru spēks ir sakārtotajā hokeja sistēmā, kur visi kopš bērna kājas apguvuši vienotu sistēmu un izlasē var iekļauties bez problēmām jebkurā brīdī. Sastāvs Zviedrijai nenoliedzami ir spēcīgs - "Tre Kronor" bez zaudējumiem noslēdza grupas kārtu Kopenhāgenā un pirms ceturtdaļfināla solīja, ka negrasās vieglprātīgi attiekties pret spēli ar Latvijas izlasi, kas otrā grupā Herningā ieguva 4.vietu.

Latvijas izlasei pēc pārbrauciena no Herningas viss ir kārtībā. Komanda trešdien atturējās no vakara treniņa spēles arēnā, bet īss ledus treniņš vēl paredzēts ceturtdien pusdienā. Sagaidāms, ka pret zviedriem Latvijas vārtos stāsies Elvis Merzļikins, lai arī komanda oficiāli to nav paziņojusi. Diez vai ir gaidāmas kādas izmaiņas spēlētāju virknējumos, jo labi funkcionējošu mehānismu nav nepieciešams mainīt.

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv
Visus spēļu video skaties arhīvā vienuviet

Savukārt Latvijas Televīzijas sporta žurnālists Dānijā Dāvids Ernštreits atzīst, ka pēc svarīgās uzvaras pār mājiniekiem dāņiem Latvijas hokejisti kļuvuši daudz atvērtāki intervijām un komandā apzinās, ka vienā spēlē ir iespējami visādi brīnumi, tādēļ Zviedrijai nav pamata uzskatīt sevi jau par pusfinālisti. Ar katru nākamo maču Latvijas izlase ir spējusi uzlabot sniegumu un precīzāk izpildīt treneru norādījumus.
 

Dienas pirmajā spēlē Kopenhāgenā par vietu pusfinālā tiksies Kanāda un Krievija, savukārt Herningā vispirms tiksies ASV un Čehijas izlases, bet vēlajā vakara spēlē vēl vienu pusfinālistu noteiks Somijas un Šveices valstsvienības. 

Pasaules čempionātā pusfināli Dānijas galvaspilsētā risināsies sestdien, savukārt finālspēles par medaļām turnīru noslēgs svētdien. 

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0