Latvijas izlase teicamā spēlē pagarinājumā piekāpjas ASV hokejistiem

Latvijas hokeja valstsvienība ceturtdien Dānijā ceturtajā spēlē pasaules čempionātā ar 2:3 pagarinājumā piekāpās vairākus izcilus Nacionālās hokeja līgas (NHL) meistarus pulcējušajai ASV izlasei, kas grupā nav zaudējusi nevienā spēlē.

Uzvaru amerikāņiem pagarinājumā nodrošināja Kems Atkinsons, kad Latvijas izlase bija palikusi mazākumā. Nākamā spēle Latvijas hokejistiem būs sestdien pret Vāciju.

Vārtus pirmajā trešdaļā guva Uvis Balinskis, atjaunojot neizšķirtu, bet pēc pārtraukuma Latviju vadībā izvirzīja Andris Džeriņš, pirms izlīdzinājumu panāca amerikāņi. Par labāko Latvijas izlasē atzina vārtsargu Elvi Merzļikinu.

Kriss Kreiders amerikāņiem atklāj rezultātu

Pirmajā periodā Latvijas izlase divreiz pēc kārtas kļūdījās spēlētāju maiņā un palika trijatā pret pieciem. Amerikāņi realizēja lielo skaitlisko pārsvaru, kad aiz vārtsarga Elvja Merzļikina palikušo ripu tīklā iestūma Kriss Kreiders. Vairāki noraidījumi bija amerikāņiem, ko Latvijas hokejisti neizmantoja.

Uvis Balinskis panāk 1:1

Savukārt pāris minūtes pirms pārtraukuma ripa pēc Balinska tāla metiena ar rikošetu no ASV spēlētāja ielidoja Kīta Kinkeida vārtos. Balinskim tie bija pirmie vārti pasaules čempionātos.

Riharda Bukarta intervija

Uzbrucējs Rihards Bukarts pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka galvenais ir nepelnīt noraidījumus, jo vienādos sastāvos latvieši nospēlēja labāk.

Andris Džeriņš izvirza Latviju vadībā

Enerģisks otrās trešdaļas sākums Latvijas izpildījumā drīz vien ļāva pārņemt vadību. Skaitliskā vairākuma izspēlē Mika Indraša metienu Kinkeids atvairīja, bet atsisto ripu mērķī raidīja Džeriņš.

Kolins Vaits izlīdzina rezultātu

Pāris minūtes pirms pārtraukuma Kolins Vaits no iemetiena apļa trāpīja vārtos, lai gan Merzļikinam skatu tobrīd neviens neaizsedza.

Teodora Bļugera intervija

Uzbrucējs Teodors Bļugers otrajā pārtraukumā Latvijas Televīzijā atzina, ka iespējas uzbrukumā ir abām pusēm, un jācīnās par uzvaru.

Trešajā periodā vairāk ripu kontrolēja amerikāņi, taču dažbrīd briesmās bija arī Kinkeida vārti. Latvijas hokejisti pašaizliedzīgi un precīzi nospēlēja aizsardzībā, noturot ASV spiedienu pamatlaika pēdējās minūtēs.

Kems Atkinsons gūst ASV uzvaras vārtus

Jau pirmajā pagarinājuma minūtē Latvija palika mazākumā un amerikāņiem izdevās spiedienu Merzļikina vārtu priekšā noslēgt ar Atkinsona metienu.

Uvja Balinska intervija pēc spēles

Debitants Balinskis intervijā Latvijas Televīzijā pēc spēles atzina, ka izbauda pasaules čempionātu un priecājās par komandu, kas vārtu gūšanas iespējas gan radīja, gan tās realizēja.

Andra Džeriņa intervija pēc spēles

Uzbrucējs Andris Džeriņš pēc spēles intervijas Latvijas Televīzijā sacīja, ka zaudējums kremt, tomēr līdzvērtīga spēkošanās komandas pārliecību stiprināja. Turklāt katrs punkts stiprina izredzes cīņā par ceturtdaļfinālu.

Andris Džeriņš gatavs spēlēt arī pēc savainojuma

Džeriņš pret amerikāņiem devās laukumā, lai gan iepriekšējā mačā guva savainojumu un izlases ārstus spēlētāja apņēmība nebūt nepriecēja.

Latvijas hokejisti pirms mača par gaidāmo spēli

Latvijas izlases spēlētāji pirms mača uzsvēra, ka pasaules čempionātā visi pretinieki ir spēcīgi un sāncenšus nav jāšķiro, bet jācenšas spēlēt vienkārši un efektīvi.

Kristapa Sotnieka pirmsspēles intervija

Aizsargs Kristaps Sotnieks atgādināja, ka visiem jāizpilda treneru norādījumi un spēles uzdevums, jo tad mačā būs labas izredzes.

Vārtsargu trenera Edgara Masaļska intervija

Savukārt vārtsargu treneris Edgars Masaļskis pastāstīja, ka komanda centīsies liegt amerikāņiem spēlēt ātri un daudz uzbrukt. ASV izlase ir ļoti bīstama uzbrukumā, bet aizsardzībai nepievērš tik lielu vērību, piebilda treneris.

Teodora Bļugera pirmsspēles intervija

Nākamajā dienā pēc ierašanās no Ziemeļamerikas laukumā devās uzbrucējs Teodors Bļugers. Viņš pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka ir labi izgulējies un gatavs cīņai.

Trenera Arta Ābola pirmsspēles intervija

Latvijas izlasei gan jāiztiek bez traumu guvušā uzbrucēja Mārtiņa Karsuma, kurš jau devies mājās. Valstsvienības treneris Artis Ābols intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka Karsuma komandai kā īsta cīnītāja pietrūks. Ābols sacīja, ka pret ātro un meistarīgo ASV izlasi būs nepieciešama laba aizsardzība un iespēju realizācija uzbrukumā.

Punktu gūšana pret amerikāņiem Latvijai bija svarīga arī tādēļ, ka Dānija trešdien pārspēja Somijas izlasi, Herningas grupā saasinot cīņu par tikšanu ceturtdaļfinālā. Lai arī grupā Latvijai vēl būs jāspēlē pret tiešajiem konkurentiem Dāniju un Vāciju, arī spēlē pret ASV punkti turnīra tabulā bija ļoti vajadzīgi.

Līdzšinējās grupas spēlēs Herningā latviešu rēķinā ir uzvaras pār Norvēģiju un Dienvidkoreju, kā arī zaudējums somiem. Turpretim amerikāņi turnīru sāka ar uzvaru pēcspēles metienos pār Kanādu un turpināja ar panākumiem pret Dāniju un Vāciju, abus sāncenšus atstājot sausā.

Ceturtdien vēlajā vakara spēlē Herningā tiksies Kanādas un Norvēģijas izlases - arī šo maču tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv. Savukārt Kopenhāgenā, kur dienas pirmajā spēlē Slovākija ar 3:1 uzveica francūžus, vēl tiksies Čehija un Krievija.

Grupas kārtā Latvijas izlase līdz 15.maijam stāsies pretim arī Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām. Otrā grupā spēlē Austrija, Baltkrievija, Čehija, Francija, Krievija, Slovākija, Šveice un pašreizējā titula īpašniece Zviedrija.

Čempionāta pirmajā posmā divās grupās sadalītas 16 komandas Dānijā izspēlēs apļa turnīru. Četras labākās katras grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām valstsvienībām turnīrs būs beidzies, turklāt grupu pēdējo vietu īpašnieki izkritīs uz zemāku līmeni.