Latvijas hokejistiem pasaules čempionātā mērķis būs cīnīties par uzvaru katrā spēlē

Valstsvienības uzdevums maijā pasaules čempionātā Dānijā būs cīnīties par uzvaru katrā spēlē, trešdien paziņoja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) vadība, atturoties nosaukt uzdevumu sasniegt kādu turnīra fāzi vai izcīnīt noteiktu vietu. 

Izlase cīnīsies par uzvaru katrā spēlē, un tad jau būs redzams, kurš un vai spēs komandu apturēt, žurnālistiem teica Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis. Iespējams, čempionāta sākumā komandas pieteikumā nebūs aizpildītas visas 25 vakances, un dažas vietas tiks turētas brīvas gaidāmam papildinājumam, tomēr lēmums par to vēl nav pieņemts. Kalvīti nesatrauc izlases līdzšinējie zaudējumi, jo iepriekšējās pārbaudes spēlēs galvenais bija redzēt uz ledus maksimāli daudz kandidātu.

Valstsvienības vadība lēš, ka labā sportiskā formā būs arī tie hokejisti, kam vēl turpinās sezona klubos. Sagaidāms, ka izlasē iekļausies Šveices čempionāta finālisti vārtsargs Elvis Merzļikins un uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, kā arī uzbrucējs Rihards Bukarts, kam atlikusi viena spēle Vācijas čempionāta finālsērijā. 

LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols sagaida, ka izlasei pievienosies arī uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kura pārstāvētais klubs  negaidīti iekļuva Amerikas hokeja līgas (AHL) izslēgšanas spēlēs, aizkavējot hokejista iekļaušanos valstsvienībā. Jau ceturtdien Rīgā varētu ierasties AHL sezonu aizvadījušais vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks, turpretim vēl viena AHL uzbrucēja Teodora Bļugera izredzes tikt uz izlasi ir sarežģītākas.

Savukārt izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs uzsvēra, ka gatavošanās posmā tiek pārbaudīti visi iespējamie kandidāti, lai katram dotu iespēju sevi parādīt. Hārtlijs ir gandarīts par visu izlases kandidātu attieksmi, jo ikviens spēlētājs ir gatavs atdot visus spēkus. 

Neatkarīgi no tā, vai pasaules čempionātu izlasē sāks 23 vai 25 hokejisti, tie būs labākie pēc attieksmes, rakstura un talanta, teica Hārtlijs. "Kāds būs rezultāts [pasaules čempionātā], nezinām, bet es par šiem 25 [spēlētājiem] būšu katru dienu," teica treneris. "Ir jābūt vienam no 25 labākajiem valstī, lai tiktu nacionālajā izlasē."

Ar katru potenciālo izlases spēlētāju Hārtlijs ir runājis aci pret aci un uzrakstījis ziņojumu federācijai, informējot par pretendenta attieksmi, gatavību un meistarību. Lai gan līdzšinējās pārbaudes spēles Latvija neaizvadīja pret tādiem grandiem kā Kanādu vai Krieviju, pretiniekos tāpat bija gana pieredzējušas komandas, un spēlētāji guvuši nozīmīgu pieredzi, lai zinātu, ko nozīmē būt valstsvienības spēlētājam, piebilda treneris.

Hārtlija vadītajai Latvijas izlasei līdz pasaules čempionātam ir atlikušas trīs pārbaudes spēles mājās ceturtdien un piektdien pret Šveici, kā arī 1.maijā pret Kanādu. Visos līdzšinējos pārbaudes mačos komanda ir zaudējusi. 

KONTEKSTS:

Latvijas izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas no 4. līdz 20.maijam notiks divās Dānijas pilsētās – Kopenhāgenā un Herningā. Latvijas izlase grupas spēlēs aizvadīs Herningā, stājoties pretim Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām.

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt