Latvijas hokejisti zaudējumā Norvēģijā ielaiž sešus vārtus

Latvijas hokeja valstsvienība sestdien izbraukumā Haldenes pilsētā ar 2:6 zaudēja mājiniecei Norvēģijai, tāpat kā dienu iepriekš ciešot neveiksmi abu izlašu pārbaudes spēlē. Abas komandas gatavojas pasaules čempionātam, kur tiksies grupas kārtā.

Vārtus Latvijas izlasē otrajā trešdaļā guva Egils Kalns, samazinot rezultāta starpību līdz 1:3, kā arī Rodrigo Ābols jau mača izskaņā. Norvēģi četrus vārtus iemeta skaitliskajā vairākumā.

Norvēģijas izlase atklāj rezultātu

Lēnā hokejā draudu abu komandu vārtiem pirmajā trešdaļā nebija daudz, lai gan vairāk uzbruka Norvēģijas izlase. Pirmos vārtus laukuma saimnieki guva skaitliskā vairākuma izspēlē pāris minūtes pirms pārtraukuma, kad Reiņa Petkus sargāto vārtu priekšā pie ripas tika Matss Roseli Olsens.

Laukuma saimnieki divkāršo pārsvaru

Līdz pārtraukumam norvēģi vēl pārsvaru divkāršoja - ripas lidojumu veiksmīgi pielaboja Tobiass Lindstrēms.

Otro trešdaļu Latvijas izlase sāka ar gandrīz četras minūtes ilgu spēli vairākumā, jo par komandas kapteiņa Vitālija Pavlova savainošanu ar augsti paceltu nūju 2+2 minūšu noraidījumu nopelnīja Tomijs Kristiansens. Tomēr mājinieku vārti palika neskarti, turklāt vārtu gūšanas iespēju Latvijas izlasei bija maz.

Norvēģu pārsvars sasniedz 3:0

Uz brīdi Latvijas izlase ieguva nelielu spēles pārsvaru, taču pēc palikšanas mazākumā ielaida trešos vārtus. Otrās trešdaļas vidū ātru saspēli precīzi noslēdza Niklass Rests.

Egils Kalns gūst Latvijai pirmos vārtus

Savukārt sešas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Kalns aizvārtē tika pie ripas un, pirms vārtsargs Jonass Arntzens saprata, kas noticis, apslidoja vārtus un raidīja ripu tukšā vārtu stūrī. Perioda turpinājumā Latvijas hokejistiem netrūka iespēju gūt otros vārtus, bet ripas atvairīja gan Arntzens, gan vārtu konstrukcija.

Tomijs Kristiansens atjauno Norvēģijai trīs vārtu pārsvaru

Cerības panākt spēlē lūzumu kliedēja vēl vieni ielaisti vārti mazākumā. Pēdējā minūtē pirms pārtraukuma Tomijs Kristiansens rezultatīvi pacīnījās Petkus cietokšņa priekšā un tika pie ceturto vārtu guvuma.

Norvēģijas izlase gūst piektos vārtus

Ar Latvijas izlases aizsardzību mājinieki vēlreiz itin viegli tika galā trešā perioda 8.minūtē, kad mājinieku saspēli ar metienu brīvā vārtu stūrī noslēdza Lindstrēms, tiekot pie sava otrā vārtu guvuma.

Norvēģi sesto reizi raida ripu vārtos

Cīņas iznākums praktiski bija skaidrs, bet Latvijas izlases problēmas spēlē mazākumā laukuma saimnieki vēlreiz atgādināja ar Andersa Bastiansena vārtu guvumu piecas minūtes pirms beigu svilpes.

Rodrigo Ābols gūst Latvijai otros vārtus

Latvijas izlase gan apliecināja, ka var iemest arī mazākumā. Ābols izrāvās viens pret vārtsargu un savu iespēju nekļūdīgi izmantoja.

Abu komandu pirmajā spēlē piektdien norvēģi bija pārāki ar minimālu 3:2 pārsvaru.

Galvenā trenera Boba Hārtlija vadītajā Latvijas izlasē pirmajos gatavošanos posmos galvenokārt izvērtē izlases tālākās rezerves un sagaidāms, ka pēc spēlēm ar Norvēģiju daudziem valstsvienības kandidātiem gatavošanās treniņnometnē būs noslēgusies.

Pēc atgriešanās no Norvēģijas nākamās pārbaudes spēles Latvijas izlasei būs 11. un 12.aprīlī “Arēnā Rīga” pret Somiju. Mēneša otrajā pusē vēl būs pārbaudes spēles viesos 20. un 21.aprīlī Slovākijā, kā arī 26. un 27. aprīlī "Arēnā Rīga" pret Šveici.

Pasaules čempionāts no 4. līdz 20.maijam notiks divās Dānijas pilsētās – Kopenhāgenā un Herningā. Latvijas izlase grupas spēlēs aizvadīs Herningā, stājoties pretim Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām.