Latvijas hokejisti pārbaudes spēlē nenoturas pret vareno Kanādu

Latvijas hokeja valstsvienība pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta otrdien "Arēnā Rīga" ar 1:6 piekāpās spēcīgajai Kanādas izlasei, kas pārliecinoši apliecināja Nacionālās hokeja līgas (NHL) jauno talantu teicamo meistarības līmeni. Latvijas hokejisti pārbaudes spēlēs palika bez uzvarām un sevi būs jāpierāda čempionātā Dānijā.

Abām komandām pēdējā spēlē pirms došanās ceļā uz pasaules čempionātu divus vārtus uzvarētājiem guva Otavas "Senators" uzbrucējs Žans Gabriels Pažo, bet mājiniekiem rezultatīvs bija Rodrigo Ābols.

Mārtiņa Cipuļa uzruna pēc spēles

Pēdējo spēli Latvijas izlasē aizvadīja Mārtiņš Cipulis, un viņu atzina par labāko laukuma saimnieku sastāvā.

Mārtiņa Karsuma pēcspēles intervija

Uzbrucējs Mārtiņš Karsums pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka necik laba sajūta pēc zaudējuma ar 1:6 nevar būt, un vainoja arī sevi par otrā perioda sākumā negūtiem vārtiem. "Pēc maniem neiemestajiem vārtiem viss aizgāja "uz dienvidiem"," sacīja Karsums, atgādinot, ka pirmajā trešdaļā veicās krietni labāk un rezultāts bija 1:1.

Viesus trīs minūtes pirms pirmā pārtraukuma vadībā izvirzīja Konors Makdeivids, bet Latvijai izlīdzinājumu panāca Ābols. Otrajā trešdaļā Kanādas izlase jau bija situācijas noteicēja un septiņās minūtēs iemeta trīs vārtus.

Kanādas izlase uz pasaules čempionātu pošas spēcīgā sastāvā, lai gan komandā lielākoties pulcēti jauni un talantīgi hokejisti, viņu vidū arī NHL superzvaigzne Makdeivids. Ātrā pirmajā trešdaļā viņš vairākkārt izcēlās ar piespēlēm, ko komandas biedri vārtu priekšā tomēr nerealizēja. Mājiniekiem vārtos droši darbojās Kristers Gudļevskis un arī uzbrukumā Latvijas izlase izveidoja vairākas labas iespējas. Vitālija Pavlova metienu atvairīja vārtsargs Dārsijs Kempers, bet Andrim Džeriņam vārtu priekšā neizdevās noslēgt Mika Indraša piespēli.

Konors Makdeivids atklāj rezultātu

Vadībā kanādieši izvirzījās pēc Koltona Pareiko metiena, Makdeividam pielabojot ripas lidojumu.

Rodrigo Ābols atjauno neizšķirtu

Vienu vārtu pārsvaru Kanādas izlase pirmajā trešdaļā gan nenoturēja - minūti vēlāk pēc Miķeļa Rēdliha metiena Ābols ripu ievirzīja vārtu augšējā stūrī.

Rodrigo Ābola intervija

Pārtraukumā Ābols intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka iemest vārtus Kanādai ir īpaša sajūta, lai kā gribētos visus pretiniekus uzskatīt par vienlīdzīgiem.

Kanāda vēlreiz izvirzās vadībā

Latvijai bija laba iespēja otro periodu sākt ar vārtu guvumu, tomēr Karsums trāpīja pa vārtu stabiņu, turpretim kanādieši uzreiz atbildēja ar rezultatīvu uzbrukumu. Antonijs Boviljē aizsarga aizsegā trāpīja vārtu konstrukcijas augšējā stūrī.

Kanādieši panāk 3:1

Kanādas izlase iejutās spēlē un mājinieku aizsardzībai klājās arvien grūtāk - trešdaļas 7.minūtē ripa divreiz nonāca Gudļevska vārtos. Divu vārtu pārsvaru Kanādai nodrošināja Pjērs Liks Dibuā ar trāpījumu no iemetiena apļa.

Kanādas pārsvars sasniedz 4:1

Tikai 28 sekundes vēlāk kanādieši savērpa tādu saspēli, ka divatā nonāca tukša vārtu stūra priekšā un ceturto reizi ripu tīklā raidīja Pažo. Latvijas valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs paņēma pusminūtes pārtraukumu, tomēr Kanādas izlase laukumā turpināja dominēt un izveidoja daudz bīstamu uzbrukumu. Tuvāk trešdaļas beigām dažas asas situācijas bija arī pie Kempera vārtiem.

Raiena O'Reilija intervija

Uzbrucējs Raiens O'Reilijs pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka kanādieši otrajā trešdaļā izmantoja pretinieku kļūdas un rezultatīvi nospēlēt palīdzēja ātra ripas kustība.

Oļegs Sorokins par spēku samēru otrajā trešdaļā

Savukārt hokeja treneris Oļegs Sorokins studijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka kanādieši labi turas uzbrukuma zonā un nogurdina mājiniekus.

Pažo gūst savus otros vārtus

Gudļevskim netrūka darba pēdējā trešdaļā, turklāt Kanādas izlases darbošanās lielā ātrumā ar teicamu saspēli bieži atstāja mājinieku aizsardzību atpalicējos. Perioda 6.minūtē ripa rikošetā no aizsarga Oskara Cibuļska slidas ripa palika uz vārtu līnijas, līdz to tīklā iebakstīja Pažo. Vārtu guvums gan tika ieskaitīts tikai pēc tam, kad tiesneši bija izpētījuši video.

Kanādieši iemet sestos vārtus

Vēl vienu izspēli līdz netraucētam metienam no vārtu priekšas perioda vidū noslēdza Raiens Nudžents-Hopkinss.

Video atkārtojums izglābj no septīto vārtu zaudējuma

Ātri vien ripa Gudļevska cietoksnī nonāca arī septīto reizi, taču pēc video izskatīšanas vārtu guvumu neizskaitīja aizmugures dēļ. Nemainīgs gan palika treneru lēmums  Gudļevski aizstāt ar Matīsu Edmundu Kivlenieku.

Kanādas vārtos pēdējā trešdaļā nepārspēts palika Kemperu aizstājušais Kērtiss Makeleinijs.

Konora Makdeivida intervija

Makdeivids pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka jūtas pagodināts būt valstsvienības kapteinim un gaida nopietnu pārbaudījumu spēlē pret Latviju.

Hārtlijs iepriekš atgādināja, ka daudziem hokejistiem viņa vadītajā komandā mačs pret kanādiešiem būs svarīgs pārbaudījums cīņā par vietu sastāvā dalībai pasaules čempionātā. Abas komandas 14.maijā vēlreiz tiksies pasaules čempionāta grupas spēlē.

Tikai Dānijā pēc uzbrucēja Rūdolfa Balcera pievienošanās Latvijas izlase būs pilnā sastāvā pasaules čempionātam.

KONTEKSTS:

Latvijas izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas no 4. līdz 20.maijam notiks divās Dānijas pilsētās – Kopenhāgenā un Herningā. Latvijas izlase grupas spēles aizvadīs Herningā, stājoties pretim Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām.