Latvijas hokejisti paliek sausā Somijai zaudētā pārbaudes spēlē

Latvijas hokeja izlase trešdien "Arēnā Rīga" ar 0:3 zaudēja Somijai pārbaudes spēlē, kurā abas komandas turpināja gatavošanos maijā paredzētajam pasaules čempionātam. Vēlreiz abas komandas tiksies ceturtdien.

Pirmos divus vārtus spēlē, kurā Latvijas izlase uzbrukumā daudz iespēju neradīja, Somijas izlase guva otrajā trešdaļā, savukārt pēdējā periodā viesi nostiprinājās vadībā. Somijas izlases vārtos nepārspēts palika Ēro Kilpeleinens.

Somijas hokejisti pirmajā trešdaļā vairāk uzbruka, bet mājinieku aizsardzība darbojās gana droši, turklāt vārtos nekļūdīgi spēlēja Latvijas virslīgas finālsērijas labākais spēlētājs Uldis Čalpa, palīdzot saglabāt bezvārtu neizšķirtu.

Aizsarga Ralfa Freiberga intervija

Aizsargs Ralfs Freibergs pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka mačs abām komandām nav viegls un vēl jāiespēlējas. Freibergs sacīja, ka laukumā vairāk jāpietur ripa, tad arī parādīsies iespējas uzbrukumā.

Somijas izlase atklāj rezultātu

Tomēr otrajā trešdaļā Somijas izlase spēles pārsvaru visai likumsakarīgi spēja pārvērst arī vārtu guvumā. Čalpa viesu ātrā uzbrukumā atsita Marko Antilas metienu, bet no vārtu priekšas ripu tīklā nekavējās raidīt Mika Niemi.

Somi divkāršo pārsvaru

Savukārt otrā perioda vidū somi uzbrukuma zonā izspēlēja ripu Ēmeli Suomi tukša vārtu stūra priekšā un uzbrucējs savu iespēju garām nepalaida.

Eduarda Tralmaka intervija

Uzbrucējs Eduards Tralmaks otrajā pārtraukumā atzina, ka komandai jāpierod pie pretinieku ātruma, bet vēl ir iespēja saņemties labākai spēlei pēdējā trešdaļā. Vajadzīgs ātrums un precizitāte, uzsvēra uzbrucējs.

Sami Sandels panāk Somijai 3:0

Mājinieku iecerēm uzlabot spēli nebija lemts piepildīties, turklāt pēdējā trešdaļā somi vēl vieglāk pārvarēja Latvijas izlases aizsardzību. Perioda vidū Sami Sandela tāls un precīzs plaukstas metiens panāca viesiem trīs vārtu pārsvaru. Atklāt gūto vārtu rēķinu Latvijai neizdevās arī vairākumā, spēlējot piecatā pret trim, un Kilpeleinens arvien palika nepārspēts.

Ginta Meijas intervija

Izlases kapteinis spēlē Gints Meija intervijā Latvijas Televīzijā pauda cerību, ka līdz nākamajai spēlei ceturtdien izdosies atrast risinājumus, lai somiem revanšētos.

Ģirta Ankipāna intervija

Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Ģirts Ankipāns intervijā Latvijas Televīzijā somus raksturoja kā labu pārbaudījumu sagādājušus pretiniekus, kas apzinīgi pilda treneru uzdevumus.

Latvijas izlase arvien nav spēcīgākajā sastāvā, jo potenciālie līderi pievienosies pakāpeniski, un līdz pasaules čempionātam vēl ir vairāk nekā trīs nedēļas laika. Turpmākās pārbaudes spēles Latvijas valstsvienībai būs aprīļa otrajā pusē viesos 20. un 21.aprīlī pret Slovākiju, kā arī 26. un 27. aprīlī "Arēnā Rīga" pret Šveici. Pēdējā pārbaudes spēle ieplānota 1.maijā Rīgā pret Kanādu.

Boba Hārtlija vadītā Latvijas izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas no 4. līdz 20.maijam notiks divās Dānijas pilsētās – Kopenhāgenā un Herningā. Latvijas izlase grupas spēlēs aizvadīs Herningā, stājoties pretim Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām.