Latvijas hokejisti iemet piecus vārtus uzvarā pār elites debitantiem korejiešiem

Latvijas valstsvienība otrdien ar 5:0 pārspēja pasaules čempionāta elites debitanti Dienvidkoreju un izcīnīja grupas turnīrā otro uzvaru trijās spēlēs, stiprinot izredzes pacīnīties par vietu ceturtdaļfinālā. Lai gan Dienvidkorejas izlases hokejisti pretinieku vārtus apdraudēja reti, spēle Latvijas izlasei nebija vienkārša, turklāt vairāki spēlētāji guva savainojumus.

Divus vārtus Latvijas valstsvienībā guva Roberts Bukarts, bet pa reizei izcēlās Gints Meija, Ronalds Ķēniņš un mačā par labāko uzvarētāju sastāvā atzītais Rūdolfs Balcers. Vārtos nepārspēts palika Elvis Merzļikins.

Nākamā spēle Latvijai būs ceturtdien pret ASV izlasi.

Latvijas - Dienvidkorejas spēles apskats

Latvijas hokejisti divus vārtus guva pirmajā trešdaļā, līdz pēdējam pārtraukumam panāca 3:0, bet mača priekšpēdējā sekundē rezultātu noapaļoja līdz pieciem iemestiem vārtiem.

Gints Meija atklāj rezultātu

Rezultātu pirmās trešdaļas vidū atklāja Meija, individuāli izslidojot vārtu priekšā un ar metienu zem pārliktņa pārspējot vārtsargu Metu Daltonu.

Ronalds Ķēniņš divkāršo pārsvaru

Savukārt priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma Ķēniņš trāpīja tukšā vārtu stūrī pēc Balcera piespēles.

Rodrigo Ābola intervija

Uzbrucējs Rodrigo Ābols pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka, neraugoties uz pozitīvu rezultātu, komanda pieļāva pārāk daudz paviršību un vairākumā nepietiekami daudz meta pa vārtiem.

Roberts Bukarts panāk 3:0

Otrā perioda 9.minūtē Mārtiņš Karsums lieliski piespēlēja Robertam Bukartam, kurš no tuvas distances trešo reizi raidīja ripu korejiešu vārtos. Latvijas izlases vārtos Merzļikinam darba pirmajā trešdaļā nebija daudz, tomēr pēc pāris bīstamiem pretuzbrukumiem viņš bija glābēja lomā.

Arī pēc pārtraukuma Elvis palika nepārspēts, kad viens pret vienu ar viņu izrāvās Paks Vūsans.

Andris Džeriņš gūst traumu pēc grūdiena mugurā

Pēc tiesneša nefiksēta grūdiena mugurā otrajā trešdaļā uz ģērbtuvēm devās traumu guvušais Andris Džeriņš. Vēl viens īpatnējs tiesneša lēmums bija divu minūšu sods Rihardam Bukartam par simulāciju, kad uz divām minūtēm noraidīja viņam pa rokām situšo un kājstarpē trāpījušo pretinieku.

Mika Indraša intervija

Miks Indrašis otrajā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka spēle varēja būt labāka un vairāk jāstrādā arī tad, ja rezultāts ir 3:0.

Rūdolfs Balcers iemet ceturtos vārtus

Savukārt pēdējā perioda sākumā Balcers vairākumā guva ceturtos vārtus un mača iznākums bija vairāk nekā skaidrs. Korejieši vēl centās spēlēt agresīvāk, taču neko vairāk kā noraidījumus nesapelnīja.

Principa gols - Roberts Bukarts raida vārtos piekto ripu

Jau pēdējās sekundēs vairākuma izspēlē rezultatīvi vārtu priekšā nospēlēja Roberts Bukarts.

Rūdolfa Balcera pēcspēles intervija

Balcers pēc spēles teica, ka pretiniekus izdevās nospiest un korejiešiem sanāca tikai dažas epizodes. Viņš atzina, ka pēc iepriekš redzētā no Dienvidkorejas bija gaidījis vairāk.

Elvja Merzļikina pēcspēles intervija

Šoreiz Latvijas hokejisti centās spēlēt mierīgāk, pastāstīja vārtos nepārspētais Merzļikins. Viņš arī uzsvēra, ka viss nebūt nav padarīts un komandu gaida svarīgas spēles.

Arta Ābola intervija pirms spēles

Latvijas izlases treneris Artis Ābols pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komandai jāspēlē vienkāršāk un vairāk jāmet pa vārtiem, nevis jācenšas ripu izspēlēt līdz ideālai pozīcijai. Taču tāda ir Latvijas hokejā dominējošā domāšana, ko ir grūti mainīt, piebilda Ābols.

Edgara Masaļska pirmsspēles intervija

Savukārt Latvijas vārtsargu treneris Edgars Masaļskis atgādināja, ka korejieši ir ātri un tādēļ bīstami pretinieki, kā arī viņiem ir gana augsta līmeņa vārtsargs Daltons.

Latvijas hokejistu pirmsspēles intervijas

Arī vairāki Latvijas hokejisti bija vienisprātis un intervijās atzina, ka jābūt gataviem nopietnai cīņai, nenovērtējot pretiniekus par zemu.

Slovākijas - Austrijas spēles apskats

Dienas pirmajā spēlē A grupā Kopenhāgenā Slovākijas izlase ar 4:2 uzvarēja Austriju. Vēlajās vakara spēlēs Latvijas pārstāvētajā B grupā Herningā laukumā dosies Somija un Norvēģija, bet Dānijas galvaspilsētā tikmēr spēlēs Čehijas un Šveices izlases.

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv
Visus spēļu video skaties arhīvā vienuviet

Grupas kārtā Latvijas izlase līdz 15.maijam stāsies pretim arī ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām. Otrā grupā spēlē Austrija, Baltkrievija, Čehija, Francija, Krievija, Slovākija, Šveice un pašreizējā titula īpašniece Zviedrija.

Čempionāta pirmajā posmā divās grupās sadalītas 16 komandas Dānijā izspēlēs apļa turnīru. Četras labākās katras grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām valstsvienībām turnīrs būs beidzies, turklāt grupu pēdējo vietu īpašnieki izkritīs uz zemāku līmeni.