Latvijas hokejisti arī otrajā zaudējumā Somijai paliek bez vārtu guvuma

Latvijas hokeja izlase ceturtdien "Arēnā Rīga" ar 0:5 piekāpās Somijai atkārtotā pārbaudes spēlē, paliekot bez revanša par zaudējumu dienu iepriekš. Latvijas hokejisti pret somiem cieta divus zaudējumus, turklāt neguva nevienus vārtus.

Abās spēlēs nepārspēts Somijas vārtos nepārspēts palika Ēro Kilpeleinens, saņemot labākā spēlētāja balvu uzvarētāju sastāvā. Latvijai par labāko ceturtdien atzina aizsargu Uvi Balinski.

Uvja Balinska intervija

Balinskis pēc spēles Latvijas Televīzijā teica, ka paši ar savām kļūdām atdeva pretiniekiem gūtus vārtus. Arī pārbaudes spēlēs nedrīkst zaudēt, un jāspēj gūt vārtus, bez kā uzvarēt neizdosies, viņš rezumēja.

Ar ātrāku saspēli un kvalitatīvāku ripas kontroli Somijas izlase biežāk apdraudēja mājinieku vārtus un jau pirmajā trešdaļā panāca 3:0 pārsvaru. Lai gan maču cerīgi sāka arī Latvijas izlase, somi atšķirībā no mājiniekiem savas iespējas izmantoja perfekti. Vēl divas ripas Māra Jučera vārtos nonāca otrajā trešdaļā. Visi laukuma saimnieku centieni pēdējā periodā gūt vismaz prestiža vārtus palika bez rezultāta.

Somijas izlase atklāj rezultātu

Viesus 7.minūtē vadībā izvirzīja Matiass Mitinens, kurš pēc piespēles saņemšanas perfekti trāpīja Māra Jučera sargāto vārtu stūrī no iemetiena punkta.

Viesi divkāršo pārsvaru

Savukārt Anti Suomela 18.minūtē no asa leņķa atrada Jučera nepiesegtu spraugu vārtu tuvajā stūrī.

Somi panāk trīs vārtu vadību

Somijas izlase pēdējā minūtē pirms pārtraukuma panāca arī 3:0, kad Peka Jormaka pielaboja Sakari Maninena metienu no uzbrukuma zonas vidus.

Mika Indraša intervija

Latvijas izlases kapteinis spēlē Miks Indrašis intervijā Latvijas Televīzijā pārtraukumā sacīja, ka spēle ir apmēram spēkos vienāda, bet kļūdas savā zonā maksāja zaudētus vārtus. Ir vajadzīgas precīzas pirmās piespēles, lai efektīvi sāktu uzbrukumu, piebilda uzbrucējs.

Indrašim otrajā periodā bija lieliska iespēja rezultāta starpību samazināt, tomēr viņš netrāpīja pa ripu, kas bija jau aiz Kilpeleinena vārtu līnijas priekšā. Latvijas izlases spēle uzlabojās un laukuma saimnieki agresīvāk darbojās vārtu priekšā, ar ko gan nepietika, lai sev labvēlīgi izmainītu rezultātu.

Ātrā triecienā somi panāk 4:0

Turpretim somi piecarpus minūtes pirms pēdējā pārtraukuma noķēra pretiniekus uz maiņu un Maninens ātru uzbrukumu noslēdza ar precīzu metienu.

Somijas izlase gūst piektos vārtus

Olli Palola no vārtu priekšas vēl realizēja skaitlisko pārsvaru, panākot viesiem komfortablu 5:0 vadību.

Frenka Razgala intervija

Uzbrucējs Frenks Razgals intervijā Latvijas Televīzijā otrajā pārtraukumā atzina, ka komandai ar vārtu gūšanu neveicas, taču jāturpina spēlēt agresīvi un nav jādomā par rezultātu. Viņš arī uzteica somus kā spēcīgus pretiniekus.

Latvijas izlase pašaizliedzīgi centās uzbrukumā pēdējā trešdaļā, kas gan neko rezultātā nemainīja.

Abu komandu iepriekšējā spēlē trešdien Somijas izlase bija pārāka ar 3:0.

Aigara Ciprusa intervija

Rīgas "Dinamo" galvenā trenera palīgs Aigars Cipruss intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka Bobs Hārtlijs izlasē strādā, lai izveidotu komandu no spēlētājiem, kam pasaules čempionātā varēs uzticēties. Ne viss paveiktais darbs ir redzams pārbaudes mačos, un pašlaik vēl rit pēdējās spēles, kurās treneris pārbauda kandidātus, bet pasaules čempionāta sastāva sarakstā viņam lielākoties jau ir citi vārdi, piebilda Cipruss.

Herberta Vasiļjeva intervija

Savukārt Latvijas U-18 izlases treneris Herberts Vasiļjevs pauda pārliecību, ka valstsvienības kandidātiem ir pietrūcis treniņu procesa, lai veiksmīgāk sevi parādītu pārbaudes spēlēs. Pašlaik spēlē eksperimentāls sastāvs, lai Hārtlijs redzētu katra plusus un mīnusus, tādēļ negatīvais rezultāts pret Somiju nav tik būtisks, sacīja Vasiļjevs.

Gan galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Latvijas izlase, gan tās pretinieki somi nav spēcīgākajā sastāvā, jo potenciālie līderi pievienosies pakāpeniski, un līdz pasaules čempionātam vēl ir vairāk nekā trīs nedēļas laika. Latvijas valstsvienībai nākamās pārbaudes spēles būs 20. un 21.aprīlī viesos pret Slovākiju, kā arī 26. un 27. aprīlī "Arēnā Rīga" pret Šveici. Pēdējā pārbaude ieplānota 1.maijā Rīgā pret Kanādu.

KONTEKSTS:

Latvijas izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas no 4. līdz 20.maijam notiks divās Dānijas pilsētās – Kopenhāgenā un Herningā. Latvijas izlase grupas spēlēs aizvadīs Herningā, stājoties pretim Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām.