Latvijas hokejisti ar uzvaru pār Vāciju turpina cīņu par ceturtdaļfinālu

Trešo uzvaru pasaules čempionātā sestdien izcīnīja Latvijas hokeja valstsvienība, divu ceturtdaļfināla pretendentu cīņā ar 3:1 pieveicot Vācijas izlasi un stiprinot izredzes grupas kārtu pabeigt četru labāko komandu vidū, kas ļautu izslēgšanas turnīrā turpināt cīņu par medaļām.

Latvijas hokejistiem grupā atlikušas vēl divas spēles pret Kanādu un Dāniju. Sagaidāms, ka tieši mačā pret Dāniju grupu kārtas noslēgumā otrdien kļūs zināms, vai Latvija iekļūs ceturtdaļfinālā.

Vadībā Latvijas izlase izvirzījās trīs minūtes pirms otrā perioda beigām, vārtus gūstot Ronaldam Ķēniņam. Savukārt trešā perioda sākumā Guntis Galviņš pārsvaru divkāršoja, bet Andris Džeriņš perioda vidū iemeta trešos vārtus. Vāciešiem gan ātri izdevās vienu vārtus atgūt, bet tas arī bija viss, ko Latvijas pretinieki iespēja.

Rodrigo Ābola intervija pēc spēles

Par labāko Latvijas izlasē atzītais uzbrucējs Rodrigo Ābols pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka spēles sākums bija smagnējs, taču vāciešiem "beidzās benzīns" un Latvijas hokejisti pārņēma iniciatīvu.

Ar ātrāku spēli Latvijas hokejisti pirmajā trešdaļā radīja bīstamākas situācijas pie Niklasa Treitles vārtiem, kā arī laicīgi paspēja atgriezties aizsardzībā, lai neļautu vāciešiem izvērsties. Retāk pie metieniem tika Vācijas izlase, un Latvijas vārtos nevainojami darbojās Elvis Merzļikins.

Mika Indraša intervija

Uzbrucējs Miks Indrašis pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka jāpieliek ātrumā un nedrīkst tik daudz zaudēt ripu.

Elvis Merzļikins kļūdās izgājienā no vārtiem

Toties otrajā periodā tuvāk vārtu guvumam ar enerģisku sniegumu bija Vācijas izlase, kam arī pietrūka precīzs uzbrukuma noslēgums. Vienreiz Merzļikins gan kļūdījās izgājienā, toties vēlāk vairākās epizodēs bija glābēja lomā.

Ronalds Ķēniņš atklāj rezultātu

Vācijas hokejisti neizmantoja iespēju izgājienā divatā pret Merzļikinu un latvieši ātri atbildēja ar teicami izspēlētu uzbrukumu, ko ar metienu tukšos vārtos noslēdza Ķēniņš.

Ronalda Ķēniņa intervija

Pārtraukumā Ķēniņš intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka bija pārliecināts par vārtu guvumu, kad saņēma ripu vārtu priekšā. Viņš arī piebilda, ka spēles turpinājums nebūs viegls.

Guntis Galviņš divkāršo Latvijas pārsvaru

Teicams Latvijas hokejistiem izdevās trešā perioda sākums - ripa pēc Galviņa patāla metiena atrada ceļu vārtu tālajā stūrī.

Andris Džeriņš panāk 3:0

Trīs vārtu pārsvaru Latvija ieguva trešā perioda vidū, kad Andris Džeriņš tika pie ripas vārtu priekšā un pārspēja Treitli.

Vācijas izlase gūst savus vienīgos vārtus

Vācieši gan ātri vienus vārtus atguva - Merzļikinu ātrā uzbrukumā pārspēja Dominiks Kahuns.

Pēdējās minūtēs Vācijas izlasei bija iespēja spēlēt vairākumā, taču neko vairāk kā trāpījumu pa vārtu stabiņu viņiem neizdevās panākt.

Elvja Merzļikina intervija pēc spēles

Vārtsargs Elvis Merzļikins pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka cīņa bija smaga un darba vārtos bija daudz. Viņš uzsvēra, ka komanda kļūdījās mazāk nekā iepriekš, daudz bloķēja metienus un paveica lielu darbu.

Herningas arēnā pirms spēles

Vācijas fanu klātbūtne arēnā pirms spēles izpaudās mazliet jūtamāk, bet tribīnes pusstundu pirms mača bija itin patukšas. Toties komandas arēnā jau bija desmitos no rīta, un gaisā virmoja tas, ka abām izlasēm mačs ir ļoti svarīgs cīņā par ceturtdaļfinālu.

Latvijas hokejisti par gaidāmo maču pirms spēles

Latvijas hokejisti pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka vācieši ir labi zināmi pretinieki, kas būs gatavi nepiekāpīgai cīņai un spēlēs agresīvu hokeju.

Oskara Cibuļska intervija pirms spēles

Aizsargs Oskars Cibuļskis intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka agrās rīta spēles viņam patīk, jo pēc tās visa diena ir brīva. Būs svarīgi spēlēt pašiem savu spēli, viņš uzsvēra.

Trenera Edgara Masaļska intervija pirms spēles

Savukārt izlases vārtsargu treneris Edgars Masaļskis intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka Latvijas izlasei izredzes uz ceturtdaļfinālu ir labākas, tādēļ arī atdeve no komandas gaidāma lielāka. Latvijas izlase noteikti nav vājāka un ar savu spēli var uzvarēt, piebilda Masaļskis.

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv
Visus spēļu video skaties arhīvā vienuviet

Pēc spēles pret Vāciju latviešiem grupas turnīrā atliks vēl divi mači - pirmdien pret Kanādu un otrdien pret mājinieci Dāniju.

Sestdiena pasaules čempionātā būs ļoti spraiga ar sešām spēlēm. Latvijas pārstāvētajā grupā Herningā vēlāk sestdien spēlēs Dānija ar Dienvidkoreju, bet Kanādas un Somijas maču plkst. 21.15 arī varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.

Zviedrijas un Slovākijas spēles apskats

Otrā grupā Kopenhāgenā pēc Zviedrijas uzvaras 4:3 pagarinājumā pār Slovākiju vēl spēles Austrija-Baltkrievija un Krievija-Šveice.

Čempionāta pirmajā posmā divās grupās sadalītas 16 komandas Dānijā izspēlēs apļa turnīru. Četras labākās katras grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām valstsvienībām turnīrs būs beidzies, turklāt grupu pēdējo vietu īpašnieki izkritīs uz zemāku līmeni.