Latvijas hokejisti ar uzvaru pār Dāniju spoži sasniedz ceturtdaļfinālu

Teicami spēles plānu īstenojusī Latvijas hokeja valstsvienība otrdien Herningā ar 1:0 uzvarēja mājinieci Dāniju grupas kārtas noslēgumā un sasniedza pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu, kur iekļuva pirmo reizi kopš 2009.gada. Cīņā par vietu pusfinālā Latvijas izlase ceturtdien tiksies ar otras apakšgrupas uzvarētājiem zviedriem.

Uzvaras vārtus Latvijai pirmajā trešdaļā guva Andris Džeriņš, bet vārtos lielisku spēli aizvadīja Elvis Merzļikins, kurš palika nepārspēts. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina aizsargu Gunti Galviņu.

Kristiāna Rubīna intervija

Aizsargs Kristiāns Rubīns pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka visa komanda smagi strādāja un ceturtdaļfinālu bija pelnījusi. "Vienu mērķi esam izpildījuši, jāizvirza nākamais, un jāiet cik tālu vien iespējams," viņš teica.

Līksmība pēc uzvaras valdīja Latvijas ģērbtuvēs

Latvijas hokejisti drošāk iejutās spēlē un pirmajā trešdaļā vairāk kontrolēja ripu, tomēr abas komandas spēlēja piesardzīgi, piedomājot par savu vārtu drošību. Labu iespēju uzbrukumiem nebija daudz, un pārliecinoši darbojās abi vārtsargi.

Andris Džeriņš gūst uzvaras vārtus

Tomēr dāņu kļūda savā zonā maksāja mājiniekiem vārtu zaudējumu - teicams metiens no zonas vidus izdevās Andrim Džeriņam. Trešdaļas turpinājumā Dānijai uzbrukumā nekas nozīmīgs neizdevās, turpretim mājinieku vārtsargs Frederiks Andersens vairākkārt glāba savu komandu.

Andra Džeriņa intervija pārtraukumā

Andris Džeriņš pārtraukumā pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, rezultāts atbilst spēlei, bet ļoti daudz laika vēl ir priekšā, tādēļ nedrīkst zaudēt koncentrēšanos.

Ralfs Freibergs glābj no vārtu zaudējuma

Pēc pārtraukuma spēku samērs izlīdzinājās un vairāki bīstami uzbrukumi izdevās gan Latvijas izlasei, gan dāņiem, kuri centās spēlēt ātrāk. Bīstamākā epizode bija pie Elvja Merzļikina sargātajiem vārtiem, kad ripai tukšos vārtos neļāva ieslīdēt Ralfs Freibergs.

Riharda Bukarta intervija

Uzbrucējs Rihards Bukarts otrajā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka galvenais ir nenopelnīt noraidījumus un turpināt spēlēt savu spēli.

Pēdējā trešdaļā Latvijas izlasei smagākais pārbaudījums bija izturēt pāris pēdējās minūtes, kad Dānijas izlase mača izskaņā nomainīja vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju. Visus mājinieku uzbrukumus ar vienotiem komandas spēkiem izdevās noslāpēt, kas ļāva grupā iegūt 4.vietu un ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu.

Latvijas izlases uzvaru fanu teltī Rīgā atzīmē ar valsts himnas dziedāšanu

Ceturtdaļfinālā Latvijas hokejisti tiksies ar pašreizējo čempioni Zviedriju, kam cīņā par pusfinālu zaudēja 2004.gadā Čehijā. Savukārt 2009.gadā Šveicē pasaules čempionāts Latvijai beidzās pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā pret Kanādu.

Mika Indraša intervija pirms spēles

Izlases uzbrucējs Miks Indrašis intervijā Latvijas Televīzijā pirms spēles pastāstīja, ka viena lieka brīva diena dāņiem pirms mača nebūt negarantē mājiniekiem pārsvaru uz ledus, jo atpūta var arī izsist no ritma.

Trenera Arta Ābola intervija pirms spēles

Latvijas izlases treneris Artis Ābols intervijā Latvijas Televīzijā atgādināja, ka formāli Latvija spēlē būs mājinieku statusā, un tas dos nelielas priekšrocības, jo ļaus spēlētāju nomaiņās izvēlēties, ko laist pretiniekiem pretim laukumā. Par svarīgāko spēlē Ābols nosauca izvairīšanos no noraidījumu pelnīšanas.

Trenera Edgara Masaļska intervija pirms spēles

Savukārt izlases vārtsargu treneris Edgars Masaļskis intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka dāņiem Andersens ir labs vārtsargs, taču arī viņa spēles stilā var atrast robus, ko izmantot savā labā.

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv
Visus spēļu video skaties arhīvā vienuviet

Kopenhāgenā no A apakšgrupas ceturtdaļfinālā iekļuva Zviedrija, Krievija, Čehija un Šveice.

Divos ceturtdaļfināla pāros spēlēs ASV-Čehija un Somija-Šveice, savukārt kanādieši samēros spēkus pret Krieviju, kas cīņā par 1.vietu grupā ar 1:3 zaudēja Zviedrijai.

Pasaules čempionātā pusfināli būs sestdien, bet medaļu ieguvēji kļūs zināmi svētdien finālspēlēs.