Latvijas hokeja valstsvienība minimāli zaudē pārbaudes spēlē Norvēģijā

Gatavojoties maijā gaidāmajam pasaules čempionātam, Latvijas hokeja valstsvienība piektdien izbraukumā Norvēģijā ar 2:3 zaudēja mājiniekiem pirmajā pārbaudes spēlē. Abas komandas Haldenes pilsētā vēlreiz tiksies sestdien.

Vārtus Latvijas izlasē guva Egils Kalns un Eduards Tralmaks, taču viesi mačā ne reizi nebija vadībā.

Latvijas izlase pirmajā trešdaļā daudz spēlēja vairākumā, tostarp pusotru minūti arī pieci pret trim. Lai gan Norvēģijai periodā bija seši noraidījumi, labu iespēju atklāt rezultātu pietrūka.

Norvēģijas izlase atklāj rezultātu

Mājinieki rezultātu atklāja otrās trešdaļas 4.minūtē, kad Matiass Treteness ar efektīvu plaukstas metienu pārspēja Latvijas vārtsargu Uldi Čalpu.

Egils Kalns atjauno neizšķirtu

Vadībā laukuma saimnieki gan bija pavisam īsu brīdi, jo nepilnu minūti vēlāk Egils Kalns noslēdza ātru Latvijas uzbrukumu, raidot tīklā vārtsarga atsisto ripu.

Andreass Heiers atjauno Norvēģijai vienu vārtu pārsvaru

Tomēr pēdējā pārtraukumā norvēģi devās ar vienu vārtu pārsvaru - Andreass Heiers perioda vidū bija rezultatīvs cīņā Čalpas vārtu priekšā.

Kristians Forsbergs panāk norvēģiem 3:1

Pēdējās trešdaļas vidū skandināviem izdevās nostiprināties vadībā, kad Kristians Forsbergs ērtā pozīcijā trāpīja vārtos no tuvas distances.

Eduards Tralmaks samazina rezultāta starpību

Nepilnu minūti pirms beigu svilpes, spēlējot bez vārtsarga, Latvija vienus vārtus atguva, karjerā pirmoreiz valstsvienībā izceļoties Tralmakam, kurš trāpīja vārtu tuvajā stūrī.

Neatkarīgi no mača rezultāta aizvadītajā pēcspēles metienu sērijā arī pārāki bija mājinieki ar diviem precīziem raidījumiem, bet Latvija palika tukšā.

Pēcspēles metienu sērija

Galvenā trenera Boba Hārtlija vadītajā Latvijas izlasē pirmajos gatavošanos posmos galvenokārt izvērtē izlases tālākās rezerves un sagaidāms, ka pēc spēlēm ar Norvēģiju daudziem valstsvienības kandidātiem gatavošanās treniņnometnē būs noslēgusies.

Pēc atgriešanās no Norvēģijas nākamās pārbaudes spēles Latvijas izlasei būs 11. un 12.aprīlī “Arēnā Rīga” pret Somiju. Mēneša otrajā pusē vēl būs pārbaudes spēles viesos 20. un 21.aprīlī Slovākijā, kā arī 26. un 27. aprīlī "Arēnā Rīga" pret Šveici.

Pasaules čempionāts no 4. līdz 20.maijam notiks divās Dānijas pilsētās – Kopenhāgenā un Herningā. Latvijas izlase grupas spēlēs aizvadīs Herningā, stājoties pretim Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām.