Latvijas hokeja izlasi slavē sporta žurnālisti un federācijas funkcionāri

Pēc visai pieticīgā snieguma iepriekšējos gados Latvijas hokeja izlases iekļūšanai pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ticēja vien paši dedzīgākie līdzjutēji un tāpēc ne viens vien ir zaudējis arī derībās. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols uzskata, ka izlasei maz pietrūka līdz iekļūšanai pusfinālā, savukārt valstsvienības sniegumu atzinīgi novērtējušais sporta žurnālists Jānis Matulis uzsver, ka 8.vieta ir pelnīta un nevajag pārāk sasapņoties. 

Matulis neslēpj, ka arī pats pirms čempionāta nav ticējis izlases tikšanai ceturtdaļfinālā, tādēļ zaudētu derību dēļ palicis bez matiem, bet treneris Artis Ābols šķīries no viskija.

Pasaules čempionātā Latvijas izlase par komandu, kas darbojas kā ģimene, kļuva ceturtajā spēlē – pret ASV, secina Matulis. Viņš gan uzsver, ka Latvijas hokejā loģiku nevajadzētu meklēt, jo tā izpalika arī šajā čempionātā - pirmās trīs spēles bijušas kā pa kalniem un lejām.

"[Galvenais treneris] Bobs Hārtlijs būtībā no komandas izspieda visu, ko varēja izspiest, varbūt varēja pret Zviedriju kaut ko vairāk, bet tas nebūtu īsti godīgi," teica Matulis.

Trenera un komandas darbu atzinīgi vērtē arī LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols, kurš gan jau sākotnēji ticējis panākumiem. Desmitnieku Koziols valstsvienībai neliktu tāpēc, ka tā nedabūja medaļas, bet kārtīgs devītnieks gan komandai, gan treneru kolektīvam, viņaprāt, pienākas.

Ar izlases galveno treneri Bobu Hārtliju līgums ir noslēgts līdz 2022. gadam, un tas varētu tikt lauzts vien tad, ja viņam darbu piedāvātu kāds Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs. Koziols ar lielām cerībām raugās arī uz jauno maiņu, kas varētu spēlēt izlasē. Pie sliekšņa jau klauvējot hokejisti, kas nesen spēlēja U-20 vecuma grupā.

"Latvijas hokejs ir slavens ar to, ka ne pārāk lielā kandidātu lokā atrod spēlētājus ar pietiekoši augstu meistarību, ko vēlāk novērtē arī citi," piebilda Koziols. "Jau tagad dzirdu un zinu, ka daudziem, daudziem spēlētājiem piedāvāti jauni līgumi jaunos klubos."

Arī Matulis norāda, ka pašlaik ārzemēs spēlē apmēram 250 dažādas kvalifikācijas Latvijas hokejistu. Savukārt Koziols atzīst, ka pašlaik ir jāiegulda treneros, bet pašvaldībām vairāk jāatbalsta vecāki, kas sūta bērnus trenēties hokejā.

Jau vēstīts, ka pasaules čempionāts Latvijai beidzās pēc minimāla zaudējuma ceturtdaļfinālā Zviedrijai, kas vēlāk aizkļuva līdz finālam un otro gadu pēc kārtas izcīnīja zelta medaļas

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt