Latvijas hokeja izlase pēc Irbes godināšanas pagarinājumā zaudē Šveicei

Pirmo uzvaru pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta ceturtdien neizdevās izcīnīt Latvijas hokeja izlasei, kas "Arēna Rīga" ar 1:2 pagarinājumā zaudēja Šveices valstsvienībai.

Vārtus Latvijai pirmajā trešdaļā guva Andris Džeriņš, savukārt viesiem pēdējā periodā izlīdzinājumu panāca Kilians Motē, bet pagarinājuma pēdējā minūtē uzvaru šveiciešiem nodrošināja Damjēns Riats.

Pirms spēles godināja izcilo Latvijas vārtsargu Artūru Irbi, paceļot viņa spēles krekla pirmo numuru pie arēnas griestiem

Neveiksmīgi spēle beidzās vārtsargam Kristeram Gudļevskim, kurš savainojuma dēļ laukumu pameta pēdējās trešdaļas sākumā. Nopietnu veselības problēmu Gudļevskim gan nav, un viņš vārtos, iespējams, atgriezīsies jau piektdien, kad abas komandas tiksies vēlreiz.

Andris Džeriņš izvirza Latviju vadībā

Laukuma saimniekus 6.minūtē vadībā izvirzīja Andris Džeriņš, raidot ripu tīklā no Leonardo Dženoni sargāto vārtu priekšas.

Latvijas vārtos droši darbojās Gudļevskis, ar aizsargu palīdzību noturot savu cietoksni neskartu arī situācijā, kad pretiniekiem bija lielais skaitliskais vairākums.

Andra Džeriņa intervija

Džeriņš pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka galvenais ir sekot spēles plānam un vairāk mest pa vārtiem, jo tas vairo izredzes tikt pie vārtu guvuma. Uzbrucējs atturējās vērtēt, kādēļ komanda pirmajā trešdaļā sapelnīja noraidījumus, paliekot mazākumā.

Frenka Razgala intervija

Savukārt uzbrucējs Frenks Razgals pēc otrās trešdaļas sacīja, ka abas komandas spēlē aktīvi, taču ir arī efektīvas aizsardzībā, tādēļ rezultāts nav liels. Razgalam bija otrajā trešdaļā labākā iespēja gūt vārtus, tomēr pārspēt Dženoni izgājienā vienam pret vienu viņam neizdevās, tiesa, pret uzbrucēju arī tika pārkāpti noteikumi.

Kilians Motē panāk Šveicei neizšķirtu

Pēdējās trešdaļas otrajā minūtē Gudļevski vārtos aizstāja Uldis Čalpa un spēlē iesaistījās veiksmīgi. Tiesa, sešas minūtes vēlāk šveiciešiem izdevās panākt neizšķirtu, kad Motē tāls metiens trāpīja vārtu augšējā stūrī, bet vārtsargu bija aizseguši laukuma spēlētāji. Latvijas izlase bija tuvu uzvarai pamatlaikā, tomēr Razgala metiens astoņas sekundes pirms trešā perioda beigām trāpīja pa vārtu stabiņu.

Damjēns Riats gūst Šveicei uzvaras vārtus

Pagarinājumā Latvijas izlase vairākkārt iekrita aizsardzībā, ļaujot pretiniekiem nonākt aci pret aci ar Čalpu. Savu iespēju izmantoja Riats 37 sekundes pirms pagarinājuma piecminūtes beigām.

Pēcspēles metienu sērija

Pēcspēles metienos, kas risinājās neatkarīgi no spēles rezultāta, pārāki bija Latvijas hokejisti, pateicoties Rodrigo Ābola diviem trāpījumiem.

Rodrigo Ābola intervija

Ābols pēc mača atzina, ka Latvijas izlase lieki sapelnīja noraidījumus un trešajā periodā atdeva pretiniekiem iniciatīvu. Turklāt ar vieniem gūtiem vārtiem uzvarai ir par maz, viņš piebilda.

Abas komandas vēlreiz tiksies piektdien, un Latvijas hokejistiem tā būs priekšpēdējā pārbaudes spēle pirms došanās uz pasaules čempionātu Dānijā.

Galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Latvijas izlasi līdz pasaules čempionātam vēl pastiprinās vairāki spēlētāji, tomēr lielākā daļa sastāva vairs nemainīsies. Visās līdzšinējās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase zaudējusi. Pēdējā pārbaude būs 1.maijā Rīgā pret Kanādu.

KONTEKSTS:

Latvijas izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas no 4. līdz 20.maijam notiks divās Dānijas pilsētās – Kopenhāgenā un Herningā. Latvijas izlase grupas spēlēs aizvadīs Herningā, stājoties pretim Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām.