Latvijas hokeja izlase atņem punktu spēcīgajai Kanādai

Latvijas hokeja valstsvienība pirmdien tikai papildlaikā ar 1:2 piekāpās spēcīgajai Kanādas izlasei, izcīnot vienu punktu kopvērtējuma tabulai. Iegūtais punkts palielina Latvijas izlases cerības sasniegt turnīra ceturtdaļfinālu.

Uzvaras vārtus kanādiešiem guva Konors Makdeivids papildlaika pirmajā minūtē.

Kanādieši nodrošina uzvaru papildalikā

Trešās trešdaļas ievadā 20 gadus vecais aizsargs Kristiāns Rubīns ar teicamu šāvienu pārspēja kanādiešu vārtsargu, izlīdzinot rezultātu. Tie viņam bija debijas vārti Latvijas izlases sastāvā.

Rubīns izlīdzina rezultātu

Par spēles labāko spēlētāju Latvijas rindās tika atzīts vārtsargs Kristers Gudļevskis, kurš mača gaitā atvairīja 31 pretinieku metienu.

Gudļevska komentārs pēc spēles

Izlases kaptenis Roberts Bukarts jau domā par nākamo spēli

Pēc sešām spēlēm Latvijas izlasei ir desmit punkti. Par punktu vairāk ir Dānijai, ar ko otrdien tiks aizvadīta pēdējā grupas spēle.  Šajā mačā tiks noskaidrots, kura no komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Latvijas izlases pirmdien gūtais punkts ļauj otrdien izcīnīt arī uzvaru papildlaikā, lai iekļūtu turnīra labāko astotniekā. Latvijas un Dānijas spēli no 20.30 varēs vērot tiešraidē LTV7 un lsm.lv.

Tikmēr paralēlā mačā Čehijas hokejisti ar 4:3 uzvarēja austriešus.

Čehijas un Austrijas spēles momenti

Jau spēles ievadā kanādiešiem izdevās atklāt rezultātu, kad ripa nepiespiesta palika aiz Gudļevska muguras, kur to pirmo atrada kanādiešu spēlētājs, atklājot rezultātu.

Kanādieši atklāj rezultātu

Pēc gūtajiem vārtiem iniciatīva turpināja piederēt kanādiešiem, tomēr līdz trešdaļas vidum viņiem bīstami uzbrukumi nepadevās. Arī Latvijas izlase spēlētāji nespēja nopietni apdraudēt Kanādas vārtus.

Neilgi pēc uzvarēta iemetiena kanādiešu aizsardzības zonā ripa tika nogādāta vārtu priekšā Rodrigo Ābolam, tomēr viņam neizdevās precīzi trāpīt pa ripu, lai apdraudētu pretinieku vārtus.

Arī trešdaļas izskaņā Ziemeļamerikas hokejisti sagādāja darbu Gudļevskim, tomēr rezultāts uz tablo palika nemainīgs.

Pēc 20 spēlētām minūtēm aizsargs Rubīns neslēpa, ka spēle ir grūta, tomēr viņš bija apņēmības pilns cīnīties, uzskatot, ka Latvijas komanda var gūt vārtus.

Rubīns apņēmības pilns pēc 1. trešdaļas

Otrās trešdaļas sākumā vairākuma iespēju ieguva latvieši, tomēr tas palika nerealizēts. Arī turpinājumā iniciatīva piederēja latviešiem, kas bīstami apdraudēja Kanādas izlases vārtus, taču nogādāt ripu vārtos neizdevās.

Perioda otrajā pusē latvieši izpelnījās vēl vienu iespēju spēlēt četratā pret pieciem, taču atkal Kanādas vārti palika neiekaroti.

Pēc otrās trešdaļas Latvijas izlases vecākais uzbrucējs Miķelis Rēdlihs norādīja, ka Latvijas izlase pārāk daudz kļūdās uz zilās līnijas. Tāpat viņš uzskata, ka šajā spēlē var cīnīties par uzvaru.

Rēdliha komentārs pēc 40 spēlētām minūtēm

Neizšķirts rezultāts kanādiešus neapmierināja, tāpēc viņi metās visiem spēkiem uzbrukumā. Vairākas reizes glābēja lomā bija Gudļevskis.

Trešdaļas vidū kopumā trešo reizi mazākumā palika Latvijas hokejisti. Gluži kā iepriekšējās reizēs, arī šo divu minūšu laikā Gudļevska vārti palika neiekaroti.

Spēles pēdējās minūtēs Kanādas spēlētāju presings turpināja augt, taču allaž precīzi darbojās Gudļevskis, novedot spēli līdz pagarinājumam.

Rūdolfa Balcera komentārs pirms spēles

Edgars Masaļskis stāsta par gaidāmo pirms spēles

Intervija ar treneri Arti Ābolu pirms spēles

Latvijas izlases spēlētāju komentāri pirms spēles ar Kanādu

Latvijas izlase pēc piecām aizvadītām spēlēm ar deviņiem punktiem ieņem piekto vietu B apakšgrupā, savukārt kanādiešiem ir tikai par punktu vairāk.

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv
Visus spēļu video skaties arhīvā vienuviet

Vēl par punktu vairāk ir arī mājiniekiem dāņiem, kas aizvadījuši par maču vairāk. Latvija pret Dāniju otrdien aizvadīs pēdējo grupas spēli, kurā arī tiks noskaidrots, vai Latvijas izlasei pēc astoņu gadu pauzes izdosies sasniegt pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu.

1. maijā Latvijas un Kanādas izlases Rīgā aizvadīja pēdējo pārbaudes spēli pirms pasaules čempionātā, toreiz piekāpjoties ar 1:6.